Šestnáctiletá Junie změní střední školu v průběhu školního roku po smrti její matky. Přichází do nové třídy, do které chodí její bratranec Mathias. Ten se stává jejím prostředníkem v skupině jeho kamarádů. O Junie se začnou rychle zajímat kluci ze skupiny, ona si vybere nejtiššího z nich, Otta. Ale brzo je konfrontována s velkou láskou jejího učitele italštiny, Nemourse. Vášeň, která se mezi nimi zrodí, je odsouzena na zánik. Junie, která nechce podlehnout svým citům, tvrdošíjně odmítá štěstí, které je v jejích očích pouhou iluzí. (oficiální text distributora)

rhodos

Hned, jak někde zahlédnu, že se jedná o francouzský film, který k nám přijde do kin, tak zbystřím svou pozornost, neboť evropské filmy a zvláště francouzské jsou úplně odlišné oproti běžné americké produkci. A ani tento francouzský film s názvem "Krásná Junie" mne nezklamal, ať už z hlediska scénaře, který je současnou obdobou historického románu Kněžna de Cleves, tak i hereckých představitelů. Obzvláště se mi líbila mladá nadějná a velmi půvabná herečka Léa Seydoux, která není českému diváku neznámá. Ale také vybraná hudba se k filmu náramně hodila, proto tento film hodnotím velmi kladně a ostatním doporučuji ke shlédnutí. ()