poster

Utajená řeč peněz (TV seriál)

 • Slovensko

  Utajená reč peňazí

Dokumentární

Česko, 2006, 13x17 min

Režie:

Karel Kopš
 • IXOXI
  ***

  Dokument, který jakoby nevědel, kudy se má ubýrat. Většina rozhovorů je naprostá hrůza, mluvčí se zadrhávají a nevědí, co by měli říci. Propašovat kameru do muzea, protože požadují příliš velkou sumu za filmování taky nepovažuji za nejšťastnější. Na druhou stranu Čechy jistě potěší informace týkající se naší vlasti a ani informační stránka není k zahození.(11.9.2011)

 • Marze
  ***

  Zrovna jsem na smůlu viděl díl o Krakowu. Tam jsem byl třikrát a letos mi byla proplacena cesta na kurs v polských Pieninách z Prahy přes Krakow, ale jel jsem radši před Poprad, který byl kulturně , zábavně (koncert Smola a hrušky, diskotéka) a sportovně (termální akvapark) zajímavější.V Krakowě není vůbec nic pokud si neoběhnetě tradiční památkovou trasu na Wawel. Kavárnám chybí kouzlo, styl a nízké ceny konkurentu Krakowa Lvovu, zato jsou plné důchodců. Díl o historickém Krakowu mě vyloženě poděsil.(22.3.2019)

 • soles
  ****

  Některé díly si s chutí pustím znovu, jiné jsou slabší. Některé jsou více o numismatice, jiné jsou spíše takovým historickým okénkem do minulosti a spojitost s penězi hledají dosti šroubovaně. Nicméně i tak byla většina dílů pro mě velmi zajímavá.(3.10.2018)

 • Kwaichi
  ****

  Síce krátke, ale aj tak je tam obsiahnutých množstvo hodnotných informácií a pútavých poznatkov, ktoré poukazujú a zároveň potvrdzujú veľký význam ľudskej honby za bohatstvom v priebehu dejín. Neviem ako mohli zverejniť v diely 4. Genius z tesařské dílny "pirátsky" nafilmované zábery z Royal observatory aj keď na to nemali povolenie a nafilmoval im to len turista na kameru skrytú v batohu :D(5.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace