Transformers: Recyklace

Akční / Fantasy / Sci-Fi

Filipíny, 2007, 110 min

Mark A. Reyes
  • genetique

Smrtiaci filmový vírus, dejová katastrofa, predpotopné efekty! Toto bolo niečo otrasné. Čisto gumený film. Gumený dej, gumení herci, gumené zbrane, gumené brnenia, gumení roboti, gumené dialógy, či hlášky. Počas sledovania filmu mi normálne začali krútiť črevá, dostával som kŕče do nôh, trošku mi zošediveli vlasy a mám pocit, že film zapôsobil aj na moju demenciu. Navyše ani môj DVD prehrávač si nezaslúži prehrávať takéto bohapusté sračky, tak som sa mu po skončení filmu radšej ospravedlnil. 0%.(9.2.2009)

• D.Moore

Tak v tomhle filmu bylo všechno, jak mělo být. Neherci nehráli, neznámý režisér se známým nestal, levné triky nebyly dobré, scénář napsala zfetovaná opice, která viděla Transformers, Válku světů, Vetřelce a pár dalších scifáren, které bezostyšně vykrádala a vykrádala. Jednu hvězdu dávám za odvahu vůbec něco takového natočit a za to, že to není megakatastrofa, ale pouze béčko. Rozhodně existují horší (a ty se někdy dostanou i do kin).__P.S. S Transforméry to samozřejmě (krom vykrádání) nemá nic společného - to jen tuzemský distributor je pablb.(16.6.2010)

Zachraňte planetu, recyklujte. Oproti JFL mi triky přišly až překvapivě dobré (OK, jak které). Přehrávání bylo opravdu úsměvné. Na tupě se tvářící modelky se ale i tak koukalo moc dobře :-) Scény krajin jsou efektní a ve filmu jsou použité pěkné barevné filtry. Tohle určitě nebyl nízkorozpočtový film. Po obsahové stránce je Resiklo neuvěřitelná slátanina. S Transformers nemají až na bitky tyhle kreatury splácané ze šrotu nic společného. Spíš jsem si vzpomněl na Strážce vesmíru :-) [SPOILER] Hlavní záporák je vlastně otec jedné z hrdinek a finální scéna s odhalením a pádem hlavního hrdiny je skoro doslovný přepis té ze Star Wars. No a pak je tu ještě ten výbuch „Hvězdy smrti“, která vypadá jak goa'uldská mateřská loď z Hvězdné brány :-) Hudba při příletu lodi vetřelců (maskovaná v asteroidu!) na začátku filmu vykrádá hned několik motivů ze seriálu. Oni vůbec Balangové připomínají Goa'uldy. Interiéry mateřské lodi jsou podobné, symbionty nahradila infuze krve a našla by se tu spousta dalších „odkazů“ na Hvězdnou bránu. Vetřelce připomíná obrovskej šmejd z vesmíru, se kterým se chrabrý hrdina Crisval utká v mechovi. Vykrádačky Riddicka jsem nezaznamenal, ale autoři se ještě hodně inspirovali Singerovými X-meny (pokusy na lidech a jejich nadpřirozené schopnosti). Pak tu máme nijak nevysvětlené líhně z Matrixu, přelet nad nebohými lidmi mi připomínal Svět zítřka a schéma příběhu připomíná Den nezávislosti. [KONEC SPOILERU] Úplně nejvtipnější je, jak neumětelsky to bylo splácáno dohromady. Ve filmu je spousta WTF okamžiků, který jsem měl problém pobrat, a to už jsem toho myslím viděl opravdu hodně. Třeba ta přestřelka v autech. Skončí, záporáci jsou v… vy víte kde a najednou je tam střih na vnitřek jedoucího auta. Jsou v něm dvě děti, jedno zařve, že nefungují brzdy, auto prorazí betonový okraj mostu, zřítí se a vybuchne. Celé to je naprosto nečekané a vytržené z kontextu. Pak je střih na auto, ke kterému jde hlavní hrdina, přijdou k němu děti, zeptá se jich, jak se dostali z auta, odpoví, že vyskočili, a on na to, že měli štěstí a ani se nad tím nepozastaví. Konec scény. Teď, když jsme zvítězili nad Balangy, opět cítíme ducha Vánoc.(28.5.2009)

• blackJag

"JE JICH VÍC. A MAJÍ LEPŠÍ VÝZBROJ. ALE MY JSME CHYTŘEJŠÍ." Tuna podobně přitroublých obratů a prohlášení dávají tušit velmi špatný scénář a ten je také společně s přehrávajícími hereckými turisty hlavním kamenem úrazu této céčkové filipínské vykrádačky ikonických sci-fi milníků, jako jsou Vetřelci nebo Star Wars. "BITVA TRVALA DLOUHO, ALE JSME TU PODLE INSTRUKCÍ" Ano, ještě nekřesťanská délka, dělají z tohoto dílka téměř můčící prostředek, přitom výraznější sestřih o nějakých 30 minut mohl z filmu udělat daleko snesitelnější záležitost, protože ač jsou triky spíš úsměvné a hodící se lepé jako filmečky do nějaké levnější pc strategie, pořád jde o sympatickou snahu, kterou tvůrci dokázali podpořit i mírnou výpravou (už od pohledu plastové zbraně s legračním pouťovým zvukem přeskakujícího setrvačníku nebo bakelitové chrániče jako součást brnění jednotek) a alespoň snahou při výběru exteriérů (to jsou i jiné hovada, které zvládnou natočit film v jedné cimře). Co si má člověk myslet o vykutáleném českém překladu názvu, už nechám na každém z vás, s filmovými hity, potažmo principielní proměnou aut v roboty však nemá nic společného. Kdyby se film jmenoval Robot Jox 2- Zápas robotů po 20. letech, dávalo by to lepší smysl :-) Na závěr ještě jedna úderná hláška hlavního hrdiny před detonací velitelského stanu vetřelčích invazivců: "ZŮSTALI JSTE TU MOC DLOUHO. JE ČAS VÁS DEPORTOVAT. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!" Hudba: Arnold Buena, Allan Feliciano. 30%(28.11.2009)

• honza7

Tak toto je omyl! Film jsem dostal od dědy ve stejný den, co vyšla Transformers 2 já byl šťastnej já byl natěšenej ale coto!? Všichni říkali jak je to lepší jak jednička... asi jsem divnej nebo ne, než jsem se dopátral k tomu, že tohle je nějaká Filipínská kokotina! Néééé To DVD jsem někam pohodil a pohozené tam i zůstane!(11.7.2012)

• - Původně měl ve filmu hrát i Angel Locsin. (Cheeker)

• - Jednu z hlavních rolí si měla střihnout Angelica Panganiban, ale kvůli nabitému kalendáři odmítla. Nakonec ji nahradila Iya Villania. (Cheeker)