Transformers: Recyklace

Filipíny, 2007, 110 min

Mark A. Reyes

Jay Halili
  • honza7

Tak toto je omyl! Film jsem dostal od dědy ve stejný den, co vyšla Transformers 2 já byl šťastnej já byl natěšenej ale coto!? Všichni říkali jak je to lepší jak jednička... asi jsem divnej nebo ne, než jsem se dopátral k tomu, že tohle je nějaká Filipínská kokotina! Néééé To DVD jsem někam pohodil a pohozené tam i zůstane!(11.7.2012)

• Mr.Lordi

Co jsem komu udělal?? Proč jsem si tohle dvd koupil??? V životě jsem neviděl větší kravinu. V první bojové scéně se přihasil golfový vozík s rameny, na jednom se s hlasitým vžžžž točila vidlička na druhém pro změnu lžička a toto odrovnalo příšerku, z níž bylo jednoznačně vidět, že se jedná o člověka ve zmačkané popelnici. Efekty střelby zněly skoro jako airsoft elektrika, ochotnické herecké výkony filmu taky na kráse nepřidaly. Jediná dobrá scéna byla v závěrečném boji, kde jsem se uchechtl při zapojení tanečního bojového umění. Ano vážení a milí, vydal jsem ze sebe veškerou sílu a zhlédl jsem tento film až do konce. Pak jsem přemýšlel jestli dvd půjdu vrátit do trafiky nebo jej použiji jako "originální" pivní tácek. :-((15.6.2010)

Ultimátní bad movie: velcí roboti, špatné triky, absurdní přehrávání, vykrádání slavných sci-fi (Vetřelci, Star Wars, Riddick), nacionalistická pompéznost, 80s style roztrhané džínsy, otravná děcka, ženské postavy ztvárněné výhradně modelkami a jako koruna všemu poselství "Save the Earth, Recycle" (proto původní název Resiklo). Klíčem k filmu je obtloustlý představitel hlavního hrdiny (působí jak pěst na oko mezi okolními vyrýsovanými hezouny a vnadnými modelkami) Ramon Revilla Jr., což je populární filipínský herec, který podobně jako spousta jeho kolegů vstoupil do politiky. Resiklo je evidentně dílem jeho předvolební kampaně, neboť vedle posilování národní hrdosti Filipínců také obsahuje okatá prohlášení o tom, co je potřeba dělat pro budoucnost dětí, jak jsou stařešinové slepě konzervativní a samozřejmě zdůrazňuje potřebu recyklovat. Vtip filmu pak spočívá v tom, že mecha (velcí bojoví roboti pilotovaní lidmi), kteří vyhrají bitvu proti mimozemským dobyvatelům, jsou z recyklovaného materiálu :) PS: Film nenáleží do Transformers franšízy, byl pouze na Filipínách vyroben na základě ohromného komerčního úspěchu Bayových Transformers.(18.10.2008)

• blackJag

"JE JICH VÍC. A MAJÍ LEPŠÍ VÝZBROJ. ALE MY JSME CHYTŘEJŠÍ." Tuna podobně přitroublých obratů a prohlášení dávají tušit velmi špatný scénář a ten je také společně s přehrávajícími hereckými turisty hlavním kamenem úrazu této céčkové filipínské vykrádačky ikonických sci-fi milníků, jako jsou Vetřelci nebo Star Wars. "BITVA TRVALA DLOUHO, ALE JSME TU PODLE INSTRUKCÍ" Ano, ještě nekřesťanská délka, dělají z tohoto dílka téměř můčící prostředek, přitom výraznější sestřih o nějakých 30 minut mohl z filmu udělat daleko snesitelnější záležitost, protože ač jsou triky spíš úsměvné a hodící se lepé jako filmečky do nějaké levnější pc strategie, pořád jde o sympatickou snahu, kterou tvůrci dokázali podpořit i mírnou výpravou (už od pohledu plastové zbraně s legračním pouťovým zvukem přeskakujícího setrvačníku nebo bakelitové chrániče jako součást brnění jednotek) a alespoň snahou při výběru exteriérů (to jsou i jiné hovada, které zvládnou natočit film v jedné cimře). Co si má člověk myslet o vykutáleném českém překladu názvu, už nechám na každém z vás, s filmovými hity, potažmo principielní proměnou aut v roboty však nemá nic společného. Kdyby se film jmenoval Robot Jox 2- Zápas robotů po 20. letech, dávalo by to lepší smysl :-) Na závěr ještě jedna úderná hláška hlavního hrdiny před detonací velitelského stanu vetřelčích invazivců: "ZŮSTALI JSTE TU MOC DLOUHO. JE ČAS VÁS DEPORTOVAT. ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!" Hudba: Arnold Buena, Allan Feliciano. 30%(28.11.2009)

• MickeyStuma

Megalománský sci-fi velkofilm ve velmi levné produkci. Námět a scénář není špatný, ale když nejsou peníze, radši to ani netočit. Už herecké výkony nijak nenadchnou a na to, že se jedná o dobu po globální katastrofě jsou všichni nějak dobře nastrojení, vyžehlení a čistí. Ani prostředí nijak nevypovídá o tom, že by se něco ponurého stalo. Trikové efekty tu jsou jen z nutnosti, takže se sází hlavně na příběh. Obrovští roboti jsou samozřejmě pixelový, ale jakoby z počátku 90. let. Inu, výhra to žádná není. Dlouhá stopáž je zbytečností. Ničemu to nepřispívá a naopak to vypadá jako velká galerie zastaralých filmových postupů a triků. Škoda, mít to větší rozpočet, mohlo by to být daleko lepší.(10.12.2014)

• - Jednu z hlavních rolí si měla střihnout Angelica Panganiban, ale kvůli nabitému kalendáři odmítla. Nakonec ji nahradila Iya Villania. (Cheeker)

• - Původně měl ve filmu hrát i Angel Locsin. (Cheeker)