Transformers: Recyklace

Filipíny, 2007, 110 min

Mark A. Reyes

Jay Halili
  • Mr.Lordi

Co jsem komu udělal?? Proč jsem si tohle dvd koupil??? V životě jsem neviděl větší kravinu. V první bojové scéně se přihasil golfový vozík s rameny, na jednom se s hlasitým vžžžž točila vidlička na druhém pro změnu lžička a toto odrovnalo příšerku, z níž bylo jednoznačně vidět, že se jedná o člověka ve zmačkané popelnici. Efekty střelby zněly skoro jako airsoft elektrika, ochotnické herecké výkony filmu taky na kráse nepřidaly. Jediná dobrá scéna byla v závěrečném boji, kde jsem se uchechtl při zapojení tanečního bojového umění. Ano vážení a milí, vydal jsem ze sebe veškerou sílu a zhlédl jsem tento film až do konce. Pak jsem přemýšlel jestli dvd půjdu vrátit do trafiky nebo jej použiji jako "originální" pivní tácek. :-((15.6.2010)

• PRobin

Optimus Prime, Bumblebee, autoboti, decepticoni. Transformers made in USA. Ty zná každý. Anchel, Bianca, Krisvald, Mutanos. Transformers made in Filipíny. Ty nezná nikdo. A že ve filmu není jediný transformer? To nevadí! Ten název je cool! Ale spíš než originalitu nám tento snímek ukáže, kolik toho jeho tvůrce, Mark A. Reyes, viděl. V podstatě se totiž jedná o výcuc všeho zajímavého co už všichni známe. Svět ovládne mimozemská rasa Balangů a z lidí dělá pomocí genových mutací své otroky - Mutanos (Pán šelem) nebo je prostě žere (Válka světů). Jejich velitel nosí černou kapuci (Star wars), jeho pobočník je plešoun v plaveckých brýlích (Riddick) a bojují proti zbytkům lidstva, které vede generál Krisvald (Terminator, Rambo, Statečné srdce). Má partu mladých hláškujících kamarádů na kolech (Yamasaki, ET). Emzáci létají v pyramidě (Immortal) a svojí černou image dávají najevo sympatie k rodu Harkonnenů z Lynchovy Duny :) Taky používají roboty k zabíjení lidí (Terminator) a vypadají jako klon vetřelce a fialové křížaly. Ale lidi si ze šrotu, šroubků a matek vyrobili bojové roboty a spustili odvetu. A největší závěrečnou bitku obstarává chlápek v robotovi proti generálovi emzáků, který skáče, syčí a má šišatou hlavu (tenhle film známe všichni, ne? :) Celé se to odehrává v postapo světě, takže v troskách pořád něco hoří a všichni na sebe navlíknou co nejvíc plastového šrotu v domnění, že to se bude nosit (pravda, blatník od čtyřkolky na rameni malýho kluka měl svý kouzlo). Navíc vždy když jsem se zaposlouchal do dialogů, představil jsem si mexické telenovely. Furt se tam řeší kdo kam šel, kde kdo je, kdo kam přišel a kdo má koho rád. Ale přece jen jsem na tom našel originální kousek: Generál Krisvald má na kolenou oranžové odrazky (Besip :)(15.3.2013)

• draggo

Ať žije filipínský film. S Transformers to pochopitelně kromě českého názvu nemá společného skoro nic, kromě několika ubohých trikových pokusů o roboty. Svoje putování s tímhle filmem zakončete u líbivého coveru a reději nenahlížejte pod kapotu, kde se skrývá vražedný mix debilního příběhu, nehrajících herců a nekonečné nudy. /viděno na DVD: 0% a odpad!/(10.6.2010)

• Johny M.

Bohužel na tomhle snímku nejsou nejhorší efekty (s čímž jsem tak nějak počítal), ale samotní "herci". Na obalu dvd je nápis: FILM ROKU. No dejme tomu, že jde o záměnu s Bayovejma Transformers nebo že by tam mělo být "filipínský film roku". Když by se film odvíjel v duchu závěrečný robo-bitvy, fajn, to se docela dalo, ale ten zbytek... Dám 2* za snahu a na podporu filipínský filmový produkce, ale dát víc, to by byla urážka Bayova opusu :)(24.11.2008)

• D.Moore

Tak v tomhle filmu bylo všechno, jak mělo být. Neherci nehráli, neznámý režisér se známým nestal, levné triky nebyly dobré, scénář napsala zfetovaná opice, která viděla Transformers, Válku světů, Vetřelce a pár dalších scifáren, které bezostyšně vykrádala a vykrádala. Jednu hvězdu dávám za odvahu vůbec něco takového natočit a za to, že to není megakatastrofa, ale pouze béčko. Rozhodně existují horší (a ty se někdy dostanou i do kin).__P.S. S Transforméry to samozřejmě (krom vykrádání) nemá nic společného - to jen tuzemský distributor je pablb.(16.6.2010)

• - Jednu z hlavních rolí si měla střihnout Angelica Panganiban, ale kvůli nabitému kalendáři odmítla. Nakonec ji nahradila Iya Villania. (Cheeker)

• - Původně měl ve filmu hrát i Angel Locsin. (Cheeker)