Tudy nahoru (festivalový název)

• Česko

Tady tudy

(festivalový název)

This Way Up

Animovaný / Krátkometrážní

Velká Británie, 2008, 8 min

Možné Spoilery. Popravdě kdyby nebylo toho úplného konce "v podsvětí" ale skončilo to tím, jak na hřbitově za vidinou, že konečně tam dorazili, na ně spadl ten kámen. Možná by to bylo ještě lepší. To v podsvětí s barvičkama a tančícími kostlivci už bylo moc přehnané. Ale je fakt, že zase, jak si poskočili nad hrobem a začla znít písnička Happy weekend tak jsem se neubránila dalšímu úsměvu. Hezký černý humor. Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=dpGGtwsqfTU(1.6.2013)

Proč se zlobit, že už to tu bylo, když od dob Bible se všechny příběhy opakují stále dokola. Mám rád morbidní příběhy s přídechem gotiky, zahalené do těžkého pláště mlhy, s nestvůrnými stromy, se stínem smrti na každém kroku. A udělat z toho bžundu? Ale proč ne! A karneval smrti...pro zlepšení nálady v temných dnech deštivého dubna...(10.4.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(1.2.2009)

Skvělá animace. Člověk by řekl, že samotná práce pohřebáků je dost drsná. Navíc,pokud si tam nahoře někdo řekne: "Vy budete mít dnes smůlu", je to v podstatě nezvládnutelné řemeslo. V tomto krátkometrážním animáčku, který je plný černého humoru, je krásně zpracována myšlenka, že budoucnost dokáže změnit i tak nepatrná věc, jako je mávnutí motýlích křídel. Za mě 80% Ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=vmfC7VY5Ods(10.4.2013)

• hirnlego

Začíná to nadějně, pak se z toho vyklube vykrádačka Burtonových animáků a nakonec... nominace na Oscara jako nemalý výsměch všem kvalitním originálním kraťasům (a že je z čeho vybírat).(19.4.2010)