Prolomit zeď (TV film)

Berlínský zázrak

• Německo

Das Wunder von Berlin

Drama / Historický

Německo, 2008, 143 min (Alternativní: 100 min)

Celkom príjemná dráma z prostredia NDR tesne pred pádom Berlínskeho múru v revolučnom roku 1989. Sledujeme osudy obyčajnej rodiny, kde starý otec bol s hitlerovými vojskami pri obliehaní Stalingradu, otec je presvedčený komunista a agent STASI a syn čerstvo zaľúbený punker, ktorého povolajú do armády. Už si viem predstaviť, ako si asi budú títo chlapi v tomto zlomovom období rozumieť :) Milé prekvapenie z krajiny, ktorá svetu dala Derricka a Medicopter.(27.1.2009)

Do televize skoro škoda. Člověk si v průběhu filmu leccos připomene, z toho nadšení znovu naskakuje husí kůže. Němci (ti východnější) si skutečně užili daleko víc toho špiclování a šikany, ale při prolamování Berlínské zdi si to zase vynahradili. http://www.csfd.cz/herec/21006-ullmann-kostja/ je borec!(7.11.2009)

Velice dobře natočený film a to po všech stránkách. Film přesně zachycuje danou dobu v NDR. Nemůžu jinak než dát plný počet hvězd.(16.9.2011)

Kdo to zazil, ... velmi dojemne a to jeste, kdyz jako kulisy dejin i filmu poslouzi vase oblibene mesto. Ich bien ein Berliner!(16.9.2011)

Kostja Ullmann mě zaujal již v excelentním německém dramatu Letní bouře. Karoline Herfurth se zase od obyčejné, tuctové role v teenagerských Holkách to chtěj taky, úžasně posunula v hereckém žebříčku navrch. Velmi vyzrála a přitom si stále zachovala svoji tvář, s níž stále působí jako mladičká studentka. Vydařené drama o událostech z doby, již jsem neprožila. Potěšil mě v hlavní roli hlas Vojty Kotka, a toto spojení Vojty a Kostji na mě působilo jako dva krásní kluci v jednom:) Jen škoda, že Vojta svými rolemi zůstane stále nejspíš zafixován jako "ten" z teenagerských komedií.(18.9.2011)