Na cestě po Addu (S06E04) (epizoda)

Na ceste po atole Addu

Dokumentární

Česko, 2008, 26 min

Radovan Síbrt

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Už delším dobu je mým snem navštívit Maledivy, po zhlédnutí dokumentu mám ještě větší chuť sednout si pod kokosovou palmu a pozorovat oceán se sklenkou Coca coly:D Ta se totiž na Addě vyrábí jako jediná na světě (!) z odsolené mořské vody. Není to rozhodně žádný propagační snímek pro cestovku, dozvíte se spíše mnoho zajímavých informací z historie a o obyvatelích. Ostatně takto je cyklus "Na cestě po..." koncipován, jednu věc bych ale vytkla - a to příšerný výběr amerických nasládlých songů, které se mi do celkového vyznění vůbec nehodily...(24.9.2008)

Je to samozřejmě krása. To je bez debat, ale, že by byl můj sen se tam vyvalovat dny a týdny na pláži, to tedy ne.(21.4.2013)

• montel

Jiří Bartoška a Miroslav Donutil slovně provádějící diváka po maledivském Addu... Dozvíme se jak se žije na maledivách místním obyvatelům. Tentokrát ale nepadne řeč o turismu a o zajímavých místech, což mě mrzelo. 45%(12.5.2014)