Na cestě po středním Fidži (S08E11) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2009, 26 min

Robert Valica

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • klima777

Tento cyklus má velmi kolísavou úroveň; navíc, rádoby vtipné "kočkování" pánů Donutila a Bartošky často působí velice rušivě. Celý projekt je povrchní, někdy dokonce vyvolává dojem reklamy. Škoda.(17.9.2010)

Nejen střední Fidži, ale Fidži kompletně, to jsou neuvěřitelně milí a především usměvaví lidé. Skoro se vám pak od tamtud nechce.(6.5.2013)

TV/// Obyvatelé 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 8/10/// +hezká příroda, poklidný život obyvatel -slabší kultura, méně zajímavé informace/// Oblast, která se svojí koloniální historií a krásnou přírodou má co nabídnout. Přesto mi přišla turisty jaksi opomíjená (možná kvůli politické situaci) a celkem chudá. I když jak se zdá místním obyvatelům to nijak nevadí. Fidži je podle mě pro turismus a dovolenou jako stvořená, pro cestopis však už o něco méně. Najdou se "bohatší" místa./// Celkem 65%///(20.2.2010)

Tento díl mě zatím oslovil nejvíce, z těch málo, co jsem zatím viděla. Fidži má krásnou krajinu a velmi se mi líbil pozemní hokej, s tím, že stejně nikdo nedá gol na tomto povrchu:) Také je zajímavé, jak se zde udržuje "strach" ze starých božstev i přestože zde panuje především křesťanství.(28.12.2009)