Na cestě po Teruelu (S12E09) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2011, 26 min

Mojmír Kučera

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci každý díl navíc stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí..(22.11.2011)

Další ze španělských "teritorií", o kterých řada lidí asi ani neměla nejmenšího tušení. Co je ale hlavní, že jde o poměrně zajímavou destinaci.(15.5.2013)

• Marek1991

Človek by si povedal, že zaujímavý kraj ten Teruel, keby sa aspoň niečím líšil od iných častí Španielska. Nepostrehol som, žeby ukázali nejak veľa tých zaujímavostí, opäť podľa mňa dosť slabý diel. Tiež nechápem ten ich šialený zvyk s býkmi, no páči sa mi, ako sa vedia zabávať, aké oblečenie s tou šatkou nosia, ale to tento slabý dokument nezachráni.(10.8.2013)