Na cestě po Sicílii (S12E15) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2012, 26 min

Dan Svátek

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)

Při sledování Cestománie mám stále pocit, jako bych něco viděl a přitom nic neviděl. V loni v září jsem také tento nádherný ostrov navštívil včetně Liparských ostrovů a natočil jsem si to nejlepší v HD kvalitě, což mě v těchto dokumentech schází. Např. z Taorminy mám tolik překrásných záběrů, které v tomto díle vůbec nebyly, i kdyby se použily pro nedostatek času alespoň ve zkratce!!! Do pořadu by se určitě vešly. Kde je Alcantara, Enya, Isola Bella, překrásné pláže i vnitrozemí? Moc nádherná místa. I když je pořad velmi krátký, určitě by se tam byť útržkovitě pár skvělých záběrů ještě vešlo. Ve výsledku jsme téměř nic neviděli, ale možná je to osobní pocit, protože jsem tam byl a viděl vše na vlastní oči i místa, která v pořadu nebyla. Rozhodně se tam musím znovu vrátit. Překrásný ostrov a milí lidé, výtečná středomořská kuchyně.(10.1.2012)

Takové letem světem po turistických hotspotech bez přílišné hloubky či charisma. Co ale taky nacpat do dokumentu o stopáži 26 minut mapující ostrov velikosti Sicílie.(22.10.2018)

V září jsem tenhle krásný ostrov navštívila a tenhle cestopis se vážně maximálně povedl! Sice ve zkratce, ale přeci jen jsou zde ukázána všechna důležitá místa. Ale opravdu poznat Sicílii stojí více času, než jeden 26 minutový dokument.(9.1.2012)

Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou. Tvůrci navíc téměř každý díl stihnou ovonět jídlem, atmosférou ulic, pamětihodnostmi a zvyklostmi lidí..(18.5.2012)

Svět supermafiánů, to je i dnes v 21. století Sicílie. Nebo vám to alespoň tak musí připadat, když vidíte vše kolem, stejně jako místní.(15.5.2013)