Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Středem milostného trojúhelníku je žena - démon, která jí srdce svých milenců. Problémy začínají ve chvíli, kdy se žena zamiluje do svého zachránce, generála Wang Shenga. (TomikZlesa)

Recenze (27)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Toto sa veľmi nepodarilo. A je to škoda, lebo zápletka románovej predlohy o démonickej dievčine, čo musí jesť srdcia, aby si zachovala ľudskú podobu, avšak zamiluje sa do smrteľníka, núka veľké možnosti. S lepším režisérom a hercami z toho mohla byť zaujímavá mysteriózno-romantická dráma. Lenže Gordon Chan sa rozhodol, že obsadí Donnieho Yena a nasilu to prerobí na kung-fu fantasy. Nefunguje to. Herci sú bezvýrazní, emócie nepresvedčivé, film spočiatku zmätený, neskôr zase rozťahaný a postupne kĺžuci do nudy. A inak solídne súboje podfarbuje natoľko otravná hudba, že som si nevychutnal ani tie. Jedna hviezdička za pôvabné šikmoočky, druhá za slušne trikovo zvládnutú pravú podobu démonky. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Tohle mohla být taková pecka! No vážně, od dob Chinese Ghost Story se žánr pohádky/fantasy/horroru/romance a wuxia prakticky netočí. A je to dle mého škoda a zatracená chyba. Film trpí v některých momentech nedozrálým scénářem, třeba to jak je ukázáno obvinění Donnieho Yena ze zabití vojáka. Jsou zde občas značně dřevěné dialogy, chybky v postprodukci, třeba v pár momentech při honičce po střechách jsou vidět zrychlené záběry dua postav, kteří běží rychle jako králičci Duracell, podle mě nešlo o úmysl, ale chybu. Dramatické pnutí mezi postavami ne vždy funguje, ono jde o to, že kromě ženské části se nikdo nějakým hereckým uměním moc chlubit nemůže. Ale abych jen nekritizoval, nádherná vizuální práce veterána kamery Arthura Wonga, supr filtry, práce s barvami, světlem, stínem. Dost zručná akční choreografie. Kupodivu mi nepřišlo, že by film srážel nedostatek akčních scén, ano mohlo jich být více, zejména když máte ve filmu Donnieho Yena, ale jak jsem uvedl výše problém leží někde jinde. Tento film navíc nikdy nebyl plánován jako atrakce akčních scén, což ne každý tady pochopil. Nicméně mít ve filmu mačky jako Vicky Zhao a Xou Zun potěší, nemluvě o povedeném ost japonského skladatele. Jsem zvědav na originál kde je Sammo Hung a Joey Wang. ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Svojsky pokus o reinkarnaciu Hongkong / cinskeho zanroveho mixu fantasy-horor, popularny hlavne zaciatkom 90´s minuleho storocia (napr. seria Chinese Ghost Story). Pribeh vychadza tak z poviedkovej kniznej predlohy Strange Tales of Liaozhai a zaroven ho mozno brat aj ako remake rovnomenneho filmu od rezisera King Hu (napr. vyborny Touch of Zen). Takmer nonstop "over the top" mix romantiky, hororu, fantasy a akcie s oldschool hudobnym pozadim vykazuje index zabavnosti priamoumerne tomu, ako ste ochotni pristupit na fakt, ze prehnanost je tu umyselne do filmu zakomopnovana. Nastastie, natahovane neakcne sekvencie rozvijajuce intrigy a milostne linie boli vyvazene slusnym hereckym zazemim a akcnymi sekvenciami, ktore aj napriek obohratemu wire-fu obcas oku ulahodili, ako i Donnie Yen s tou ehm...hrivou na hlave.. :) ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Před několika dny jsem viděl starší zpracování této látky (pod taktovkou King Hua) a byl jsem příjemně překvapen - atmosféra, která se mi v původní Painted skin líbila asi čtvrt hodiny, načež byla nahrazena klasickou adventure/roadmovie, se zde udržela daleko delší dobu a poté plynule přešla do romantické nálady s několika boji a vypjatými emocemi... Vizuálně jsme tu přece jen o dost dále, a přestože mám pro hongkongskou americkou noc slabost (je to takový krásně modrý vizuál), moderní barevná kompozice mi přece jen sedla víc. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Veľké plus tohto snímku - nadhľad... Páčilo sa mi dané prevedenie, taktiež rôzne sekvencie boli super... našľapaná muzika, herecké výkony na mieste a opäť hlavne ten nadhľad. Démoni, hrdinný bojovníci, mýtické zbrane, Donnie Yen :). Wa pei ako návrat k časom minulým tak trochu s humorom a zdravím "look-om" na danú problematiku. Menšie minús je menej bojových udalosti a tiež dlhá stopáž, ale inak silných 6/10. Úplný záver v podani Donnieho ma dostal, ten to snaď ani nebral vážne... ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Na předávání filmových cen v Hong Kongu 2009 obdržel film cenu v kategorii Nejlepší cizojazyčný film (TomikZlesa)

Reklama

Reklama