Turbodiesel

Scénář:

Vojtěch Moravec

Kamera:

David Hahn

Turbodiesel je dokumumentární film o muži, jehož rozhodnutí omezilo jeho životní prostor na pár krychlových metrů, ačkoliv potkat ho můžeme jak u benzínové stanice tak na parkovišti u hypermarketu. Tento člověk se rozhodl žít výhradně na místě, které pro většinu lidí představuje dopravní prostředek. Pro něj je to domov. Nemá sice PSČ, ale má SPZ. (oficiální text distributora)

gombarix

Bravurní mokument. Člověk pozná, že jde o fikci, čistě jen z přílišné absurdnosti obsahu. Není důvod neudělit plné hodnocení. A Fanda Kunst by si zasloužil jméno v hlavičce. (Mimochodem to jeho uvedené datum narození (den atentátu na JFK) je skutečné.) ()

Carthorias

Takhle má vypadat pravý dokument, prostě syrově podaný lidský osud. Jenom málo filmů mě po skončení motivuje k tomu abych si po jeho skončení zjistil o tématu něco víc ale tohle je výjimka. Edit: Aha, tak je to fake. No nevadí, je vidět jak je to kvalitně udělaný, vsadím se že nebudu jedinej kdo naletěl ()

Jeanecek

Skvělé dílko - na studentské poměry dokonce výjimečné. Něco zcela nového, originálního a rozhodně zajímavého! Asi nejlepší studentský dokument, co znám. ()

Z0MBi

Démonický smích obyvatele automobilu SPZ STI-84-32 nám ukazuje, že nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být hůř: "Já jsem vlastně furt doma a ještě jsem placenej, hahahahááá!" Ale myslíte, že je tomu človíčkovi zle? On je vlastně v pohodě. Jediné co je pro něj důležité, je to, aby nemusel vystoupit fyzicky ze svého auta do našeho reálného světa ze svého Meďáka. I tak ho tíží vstah se svou rodinou a jeho kontakt končí tím, že otec křičí: "Já žádného syna nemám, žádného neznám. Vypadněte pryč nebo zavolám psa!" Detail - ze svého bažanta: odšroubuje víčko a polije si prsty nebo vylévá seřízlou láhev zavíčkovanou a má ji zašvihanou bůhvíčím??? Ale on sám je šťastný a nikdo mu to nemůže brát... Chraň bůh...! 75% ()

kritkMd

Další geniální studentský dokument, který je sice "fake" ale tak krásně a zvláštně napsaný, že nemá obdoby :) ()

DvoRSTA

První studentský dokument, který jsem dokoukal do konce a ještě s neobvyklým tématem. Hlavní protagonista dokumentu je řidič z povolání Fanda, který 7 let nevystoupil z auta. V dokumentu vidíme jeho každodenní život. Od vaření snídaně po řešení lidských potřeb. Dokument byl tak dobře zahrán, že mě ani nenapadlo, že to není skutečné. Dokument je pro zájemce volně přístupný na YouTube. ()

ggggg

Škoda, že to je fejk, Láďa to zahrál dobře, normálně jsem mu to uvěřil. Z Vojtěcha srší talent, doufám, že se mu nezachce mrzkýho groše od Novy a nezačne točit nějaké jejich sračkoidní seriály. ()

DžejPý

Bohužel jsem si nemohl úplně vychutnat tu nádhernou mystifikaci - moje okna na SPŠ byla hned za rohem, stejný obor i ročník... [Spoiler] Hlavní role: František Kunst zvaný Fík [konec spoileru] ()

JoeAlky

Musím říct že klukům se film velice povedl, dalo by se říct že je až podivné na jak profesionální úrovni bylo všechno sehrané, a i mě se dokonce stalo to že jsem si myslel o tomhle dokumentu že je skutečný, až pak když jsem si četl recenze, jsem se dozvěděl pravdu, chválím tento film, a byl bych velice rád kdyby kluci v tomhle řemeslu pokračovali, a natočili něco takového znova. překvapuje mě až jak humorně to nakonec zní , doporučuji ! ()

Vonter

UnikÁtní dokument, a píšu velké Á, aby bylo vidět, že je opravdu unikÁtní, o fejkové bytosti rodu homo automobilus, který člověka donutí přemýšlet nad sebou samým. A na závěr jeden song pro Fandu: Šedá dálnice a špína na zádech je můj svět, který někdo zmapoval, svět meďáků skoupý na parádu, tak sbohem fejku, já jedu dál... ()