poster

Maturita 70 (TV film)

 • český

  Maturita po sedmdesátce

 • francouzský

  Bac + 70

 • anglický

  Graduate at 70!

Komedie

Francie / Belgie, 2007, 97 min

 • Terva
  **

  Je to celkem slušně obsazené, ale některé situace, které by měli být komické, žalostně brečí. Zachraňuje to jen Lizzie Brocheré.(12.1.2015)

 • rt12
  ***

  Tak tedy za sympatického Pierre Mondyho dávám***(24.5.2014)

 • bassator
  *

  9. 1. 2010 - 10%(9.1.2010)

 • freddy
  ****

  Pohodová komedie o radostech a strastech jednoho muže, který už má důchodový věk, ale do důchodu se ještě zdaleka nechystá. Naopak, jeho cukrárna je ve Francii vyhlášená a on v ní pracuje od rána do večera. Ale jeho život se radikálně změní, jakmile přijme do učení svou vnučku, kterou pět let neviděl. Ta ho vyprovokuje k tomu, aby si i přes svůj pokročilý věk dodělal maturitu. Jedná se o krásně napsaný příběh, který svou obyčejností dokáže zaujmout a který se nebojím označit za příběh vynikající. Možná se tu najde i nějaké to moralizování, ale to je jen logické vyústění celého příběhu. Tohle je přesně jeden z těch filmů, u nichž se docela často podvědomě usmívám, aniž bych si to uvědomil. Prostě tenhle příběh dokáže velice rychle uplynout, aniž by nějak výrazněji nudil nebo dokonce měl hluchá místa. Celou dobu je ve filmu nač se dívat. A teď nemyslím jen dívání po dějové stránce, ale i dívání po herecké stránce, protože mladé herečky jsou kromě hereckého talentu i krásné, takže muži si rozhodně přijdou na své. Ale i pro ženy se najdou sympatičtí herci. Každopádně myslím si, že lépe tento film dopadnout rozhodně nemohl, příběh je zpracován velice dobře a nemám tomuto filmu příliš co vytknout. I přesto však dávám jen čtyři hvězdičky, a to proto, že film přece jen nebyl natolik silným zážitkem, jako některé pětihvězdičkové filmy, ale i tak je to pro tento francouzský snímek pěkné hodnocení.(20.11.2008)

 • slunicko2
  ***

  Pohodovka o tom, že nikdy není pozdě napravit, co jsme v životě nezvládli. Francouzské filmy o mezilidských vztazích jsou tradičně slušné. Ani tento snímek není vyjímkou. Nečekejte žádná high lights, Louvre, Champs - Élysées či La Défence. Spíš půjde o posezení v kavárničce v Quartier Latin u sklenky vína či pastisu. Žádné převratné pravdy neuslyšíte, spíš jenom hlas životem poučeného dvaaosmdesátiletého Pierra Mondyho v roli cukráře Louise Morleta, kterému tímto vzdávám hold za přesvědčivý výkon.(22.7.2009)

 • - Film měl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Luchon, konaném ve Francii 7-11. února 2007. Lizzie Brocheré (Alice) si odnesla cenu Nejlepší mladá herečka. (Terva)