Killer Movie

Komedie / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 93 min

• masw

Lacině vypadající slasher od režiséra především neznámých seriálů a reality show se sestrami Hiltonovými (což vysvětluje mnohé :) ). Někteří herci se opravdu snaží, ale celý scénář je dost slabý (sám režisér Jeff Fisher si ho psal :) ). V takových slabých filmech to zachraňují efekty, ale tady se toho moc nenabažíme, jen dvou ke konci, ale ty zvládli i tvůrci českého Killing Greed. Scénář obsahuje spoustu klišoidních hlášek a situací. Slabota, ale na odpad to není. Jediným důvodem pro shlédnutí tohoto kousky pro mě byla Kaley Cuoco (Penny z The BBT, Billie z Charmed), která svou roli namyšlené a nadávající hvězdy zvládá opravdu dobře (režisér tohle zvládl, protože měl inspiraci v Hiltonových). FUCKILY FUCK, FUCK, FUCK!(1.9.2009)

Slasher, který sice tak úplně neví, jestli chce být satirou/parodií na slashery, nebo ryzím slasherem, ale právě tahle nerozhodnost má paradoxně něco do sebe. Velmi zvláštně a originálně pak působily pasáže, ve kterých se účastníci reality show vyjadřovali přímo na kameru k nastalým událostem. Filmový štáb v čele s arogantní vycházející hvězdou Blancou Champion přijíždí do díry v Severní Dakotě natáčet reality show o místním školním hokejovém klubu. Věci se však zvrtnou ve chvíli, kdy přijde o život místní dívka, a další vraždy na sebe nenechají dlouho čekat. Maskovaný vrah s velkými nůžkami začne likvidovat jednoho člena štábu po druhém a nevynechá ani místní vidláky. Není důvod k obavám, nebude se vraždit jen těmi nůžkami a i když z vražd nebude zase tolik vidět, bude jich docela dost. Bylo pro mě zábavné zase si po nějaké době zatipovat, kdo je vrah v masce, a nebylo těžké to uhádnout. Výběr hereček je přímo skvostný (Maitland McConnell, Leigton Meester, Torrey DeVitto nebo Cyia Batten) a takovou přehlídku krasavic v čele s populární Kaley Cuoco si nechám líbit.(9.2.2011)

• swamp

Vůbec jsem netušil, jaký film si to pouštím. Potřeboval jsem vypnout mozek a "Killer movie" znělo jako nějaká parodie typu Scary movie.. Óóóó, jaká to byla chyba! Killer movie se totiž snaží být relativně klasickým slaherem, který se odehrává na pozadí natáčení jakési stupidní buranské reality show. Snímek samotný však působí ještě hůř, než taková stupidní buranská reality show. Ale potrpíte-li si na nelogicky nelogické zvraty a "ultra core násilí" (vše se odehrává mimo záběr kamery), neváhejte. :P(1.2.2013)

• Caym

Mám dojem, že si z celého filmu pamatuju jen lesbičky v sexy prádélku. Ano, ten film má doopravdy všechny taháky: lesby, heterosexuály, krvavé vraždy (neskutečně špatně trikově zvládnuté, popř. ve stylu "uhni kamerou, Johne, ať se s tím trikem nemusíme srát, udělej místo toho záběr na krvavý transparent"), hezouny a sexy kočky - a stejně nefunguje. Doteď nevím, s čím jsem se to hodinu a půl potýkala. Vyvražďovačka? Zábavná vyvražďovačka? Snaha zachytit zákulisí vzniku reality show? Ukázka vřelých vztahů na place? Aneb jak vytvořit dvě dějové linky, které se nikdy neprotnou: reality show diváka paradoxně odtahuje od vražd, zcizuje celou "vraždící mánii" a nechává chudáka maniaka na okraji příběhu mávat sekáčkem na maso a nehlasně upozorňovat diváka, že on je ten důvod, proč na film vůbec zírají. Nebo alespoň původně byl. Možná. Leč jedna věc se filmu upřít nedá - herci celou tu grotesku zvládli odehrát s grácií.(27.12.2012)

• eraserhead666

Stejně hloupé, tupé, bezduché a nezáživné jako lidé, o kterých to pojednává, aneb přesně takto vypadá degradace horrorového žánru a jeho zašlapání do bahna. Hnus. Ono to totiž nijak nefunguje ani jako ironická komediální nadsázka. Ale dvě lesbičky v posteli byly fajn. Což ale dělá tak 10 vteřin z celého filmu.(26.10.2012)