Komédia o mladých ľudoch, žijúcich na najväčšom bratislavskom sídlisku, ktorí hľadajú kúsok svojho šťastia. Nerozluční kamaráti Peter a Mišo sa spolu potĺkajú, snažia sa zistiť, ako zapôsobiť na baby a odovzdávajú si "životné múdrosti". Petrovi sa páči Michalova mladšia sestra Veronika. Tá má však oči pre iného... Zhodou okolností sa im do života pripletie okradnutý maďarský turista Zoltán. Snažia sa mu pomôcť, ako vedia. Situácia sa však skomplikuje a v ich životoch sa udeje niekoľko nečakaných zvratov... (oficiální text distributora)

jaco

Jedna hviezdička za slovenskú produkciu a že sa na to ako tak dalo pozerať. Inak... dej prakticky bez zápletky, až na pár výnimiek zlé herecké výkony (napr. skvelý Pomajbo alebo prekvapivo dobrá Šarkózyová), technicky - kamera, strih, zvuk - tiež dost mizerné. No ale zasmial som sa, aj keď z kina som odchádzal dosť zmätený. Ak toto je budúcnosť slovenského filmu... ()

ecceHOMMO

Svieže a vtipné dielko budiace dojem nezávislosti, odviazanosti, ale i nekomerčnosti...s dávkou irónie a paradoxu....Akurát samotný príbeh niekedy budí dojem že je poskladaný s niekoľkých skečou....Mne sa to však celkovo páčilo a na scény ( úvodná: ja som kápo ty si kápo kto je viac.....a hádka matky s dcérou za intenzívneho vŕtania ) len tak skoro nezabudnem...... ()

Greenpeacak

Navrhujem film nominovať na Oskara v týchto kategóriách: Najlepší strih, najlepší scenár a najlepší výkon vedľajšej postavy....ale nie, vážne. Keď týpek Žoltán drží pohár so slivovicou a pivom, v jednom zábere je plný, v ďalšom, ani nie po dvoch sekundách, je už pohár prázdny, a potom je pohár poloprázdny...ale zato ten efekt so zdvihnutým dredom bol super!!! ()

BathoryMan

Hodnotenie je trochu nadnesené ale vzhladom nato že som vydel po dlhej dlhočíznej dobe celkom vydarený Slovenský pokus o viac muziky za velmi málo peňazí tak vyjadrujem svoju jasnú spokojnosť!Film nenudil,nehral sa na veledielo,herci hrali spontánne a prirodzene a občas som sa aj dobre zasmial(dieta pani Kulíškovej s následkami,hustý mejdan).Ale najviac ma dostali asi práve niektoré vedlajšie postavy(skvelý MC Slina,opitý belasí fanúšik a samozrejme geniálny part Romana Pomajba,ten fakt nemal chybu).A tak nakoniec hovorím iba to že radšej x -krát viac takýchto komedii,ktoré sa nanič nehrajú a občas aj dobre pobavia než dalšie hluché konverzačné a vzťahové blbiny,ktoré zaváňajú až prílišnou trápnosťou,ktorých sa bohužial zatial na našom malom Slovensku v poslednej dobe rodí najviac! ()

reygadas odpad!

Človek očakáva aspoň trošku umeleckého zážitku, keď sa jedná o film v produkcii VŠMU. Toto sa inak ani zhodnotiť nedá, ako len odpad! Smutne musím ešte konštatovať, že ak toto je nová vlna tvorcov, už aj tak biednej slovenskej súčasnej kinematografie, tak slovenský film sa rúti do hlbokého a trvalého úpadku. Herecké výkony stáli na bode mrazu, ak sa vôbec dá hovoriť o nejakých výkonoch. Scenár pozostávajúci len z permanentných vulgarizmov a bez akejkoľvek zaujímavej dejovej línie a obsahu pôsobil, ako ten najhorší chaos. V tomto prípade to bohužiaľ nevyšlo. ()

• Úvodnú pieseň k tomuto filmu napísal slovenský rapper DNA, člen skupiny Drvivá Menšina a taktiež legendárneho zoskupenia Názov Stavby. Pesnička sa volá "Naše mesto" a nachádza sa na jeho prvom sólo albume nazvanom "Lóve - penaze/laska". K pesničke bol natočený aj klip. (Lubkoko)
  • Všetci herci vo filme pracovali bez nároku na honorár. (toi-toi)
  • Prípravné práce trvali režisérovi Viktorovi Csudaiovi dva roky. Samotné natáčanie potom trvalo iba 20 dní. (toi-toi)

Časové pásmo bylo změněno