112 (TV pořad)

Účinkují:

Tomáš Maštalír

Zvuk:

Juraj Žák

Pre mňa jeden z najlepších dokumentov, ktoré televízie kedy ponúkali. V tomto programe nejde o samotné príhody, ale o ocenenie práce všetkých záchranných zložiek, na ktoré tak radi a často nadávame. Samotné príbehy ukazujú, čo všetko si títo ľudia musia vo svojej práci pretrpieť. To, čo 99% z nás nie.(24.11.2011)

Akože videl som v hororoch skutočne už všeličo, ale to, čo ukazuje štáb tohto projektu si skutočne neberie servítku pred ústa, ani sa to v "neželanom" momente neodvracia. Takže miestami vám bude z fyzického humus, ktorý uvidíte, skutočne zle a slabšie povahy bude určite napínať na vracanie. Šokujúce lekárske momenty sa plynulo striedajú napríklad s policajnými zásahmi na zlodejov a feťákov, kedy sa pre zmenu dočkáte dialógov a hlášok, aké by nemal šancu vymyslieť ani Tarantino. Nakoľko si prácu týchto zložiek veľmi vážim, nemôžem ísť pod 100%.(27.11.2016)

Nevim jaka je napln teto serie, videl jsem myslim jen jeden nebo dva dily, ale libil se mi ten styl. Kdy byl napr. hasicsky zasah tocen primo kamerou na helme, z pohledu zachranaru. Pritom nic rozmazaneho, ale solidni pekne ostre zabery "real-time". Takze mi to prislo poutave i akcni. Chapu, ze ne kazdy dil ma asi zajimavy obsah, ale to, co jsem videl, byl fajn nahled do prace ceske policie, vysetrovatelu, hasicu... Coz pokud vim nikde jinde v TV neni, pokud nepocitam bulvarni zpravy na Nove. Snad jen "Krimizpravy" na Prime by se tomu daly prirovnat, ale tam se jedna tusim jen o cernou kroniku, kdezto dil "112"ky, co jsem videl, treba zadnou vrazdu neobsahoval, takze ma zrejme sirsi zaber, coz je plus.(7.5.2014)

• Colour

Čo ma vždy pobavilo na 112 bolo, keď bol výjazd , záchranári vystúpili a k zranenému človeku sa blížili tempom a la "ja mám času dosť, kam sa ponáhľať". Robiť biznis z ľudského nešťastia je vizitkou našej drahej Markízy (viď Modré z neba, Reflex, Bailando, Najväčšie tragédie Slovenska atď.). Ďalšia zbytočná volovina.(6.7.2010)

• pyzma84

V globále nezáživné spracovanie akože policajtov v USA, kde to vysielajú roky. Nie, že by sa u nás nič nedialo, ale myslím si, že zostrihy príspevkov sú o ničom, príbehy o chudákoch bezdomovcoch, ktorí bývajú v nejakých chatkách sú trapné-skôr poľutovania hodné, cigánske a bezdomovecké bitky a hádky sú o ničom, záchvaty pri nedostatku inzulínu nezáživné... Možnože, ak by boli natáčané stopáže z iných úsekov a pri iných zásahoch, určite by to bolo zaujímavejšie a omnoho pozeranejšie.(6.4.2014)