112 (TV pořad)

Tomáš Maštalír

Zvuk:

Juraj Žák
  • MM_Ramone

Až ma raz začne niekto filmovať, keď budem, nedaj Bože, ležať rozbitý (po nejakej nepríjemnej udalosti) niekde na ulici, tak verte tomu, že ešte z posledných síl vstanem a omlátim mu tú kameru o hlavu. To budú mať potom naozaj lukratívny materiál do tejto pochybnej reality-show. Ľudia, ktorí robia reláciu "112", nie sú filmoví tvorcovia, ale iba banda hnusných supov, ktorí chodia s kamerou policajtom za prdelou a filmujú ľudské nešťastie. Vôbec sa mi to nepáči, ale za ten zvrátený nápad, točiť takúto show dávam jednu hviezdu. *(15.1.2009)

• Fretakata

Pochybujem, ze by niekoho tesilo toto: Je vam zle jak psovi, zavolate sanitku - a do bytu sa vam natlaci stab s kamerou ! Brrr... Na druhej strane, je uzitocne vidiet, AKO tie maxiprachy zachranka mina. O zachranky je bitka, lebo su vynosnym kseftom (na ukor tyraneho obycajneho zdravotnictva). Takze sa minaju vyjazdy a peniaze na ozranov, fetakov, bezdomovcov,... normalny clovek, ked nieco ozaj potrebuje, caka alebo ho prevezu pribuzni. Len sem tam osetria aj uzitocneho cloveka. Obvykle tak, ze ho prevezu do prijmovej ambulancie. Skoda, ze tam uz kamera nejde, tam totiz zacne ta prava robota. Vsetka cest zasahom, ked zachranky vyriesia pripad alebo aspon prevezu niekoho indikovaneho. Vymysliet zamienku, preco niekoho vyklopit v nemocnici a zbavit sa zodpovednosti, to nie je ziadne umenie.(4.11.2012)

Och, aké prekvapenie, škoda, že som to nezachytil, vtedy, keď to chodilo v TV. Pozrel som si iba 2 časti, a bol som prekvapený, čo za realistické príbehy sa môžu diať ošetrovateľom v nočných a ranných hodinách Bratislavy. Skoro všetky miesta, ktoré som tam videl som poznal... Od starého mesta až po pentagon. Dúfam, že sa v takomto formáte neobjavím raz aj ja :)(24.6.2016)

Akože videl som v hororoch skutočne už všeličo, ale to, čo ukazuje štáb tohto projektu si skutočne neberie servítku pred ústa, ani sa to v "neželanom" momente neodvracia. Takže miestami vám bude z fyzického humus, ktorý uvidíte, skutočne zle a slabšie povahy bude určite napínať na vracanie. Šokujúce lekárske momenty sa plynulo striedajú napríklad s policajnými zásahmi na zlodejov a feťákov, kedy sa pre zmenu dočkáte dialógov a hlášok, aké by nemal šancu vymyslieť ani Tarantino. Nakoľko si prácu týchto zložiek veľmi vážim, nemôžem ísť pod 100%.(27.11.2016)

Dokument, ktorý odhalí ako to chodí po večeroch vo vačších mestách Slovenska, hlavne v Bratislave, niekedy Vás chytí za srdce dokrútka oa bezdomovcovi, ktorý príde po roku na pohotovosť a zdravotná sestrička si pamätá na to, že topánky mu obúvala ona a on si ich odvtedy nevyzul, pretože sa mu prilepily do mokvajúcich rán na nohe. Inokedy Vás to naštve, pretože ako je možné, že sa takéto niečo deje v spoločnosti. Inokedy vidíte ako si chce dieťa podrezať žily, pretože si myslí, že ho nemá nikto rád. A vy si pomyslíte na svoje dieťa, blízkeho človeka...dobre, že sa to nestalo mne. Napriek tomu, že sa snažím pozerávať túto reláciu pravidelne a neskutočne ma baví, myslím si, že ľudské nešťastie niekedy na televíznu obrazovku nepatrí. A neviem si predstaviť ako by som reagoval ak by sa stalo niečo mne či by som z posledných síl, neposlal tvorcov ...... .(23.3.2009)