Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Michal80

Tento pořad po dobu jeho působnosti sleduji takřka pravidelně . Obdivuji i moderátorskou dvojici , bez které si tento pořad nedovedu představit . **** Jen at se co nejdéle udrží ! ()

xLOBOx

Asi jsem o několik desítek let mladší než csfd kolegové komentátoři, ale je to opravdu, ale opravdu nuda. 1* za "pěstební dělnici" ()

Slam7

Podle mě nejlepší vědomostní soutěž, taková originální a normální. Snad ještě pošlape dlouho...jo a pro uživatele Tom Riddle...doufam, že za ty roky už víš proč!!! :D :D ()

carl.oesch

Sice suché a monotónní, ale celkem v pohodě a hlavně - jistota. Jedna z mála. A hodně sympatická Machourková, která snad ani nestárne, stejně jako Zbořil netloustne, nešedne a neplešatí..... ()

peta.golias

Jeden můj kamarád na to kouká jen prvních 25 sekund, aby zjistil, jestli ten který díl uvádí Aleš Zbořil, nebo Eva Machourková. Já osobně to dokoukám vždy až do konce. Není nad to provětrat si mozkové závity, oprášit si znalosti a třeba si i pohonit ego, když vysloužilá učitelka češtiny neví, kdo napsal Evžena Oněgina. A když je tahle prověrka encyklopedických znalostí okořeněna zajímavostmi typu: „Jsem důchodce, tak mám dost času.“ Nebo výsměchy Aleše Zbořila, když pan Mirek vykliká v bankomatu 3x pětikilo. Pak se jedná o královskou zábavu. Jo a všichni se podívejte na youtube, jak agresivní paní Jarmila prohrála. ()

maty40

K jako Karel. Když tuhle soutěž občas chytnu, nepřepnu ji. Ale za mlada jsem ji docela hltal, s prarodičemi jsme se často dívali a já podle počátečních písmen hádal, co by mohla být odpověď (v 90-ti procentech případů jsem uhodl leda tak ty počáteční písmena), bylo to sranda. Chtělo by to už ale obnovit dvojici moderátorů. ()

easer07

Teda, musím uznat, že jedna z nejinteligentnějších soutěží, před těmi soutěžícími kloubouk dolů, já jsem se na to párkrát díval a skoro nic jsem nevěděl. ()

rytir1

Líbí se mě uživatel, kterej napsal že nechápe proč si to soutěžící u bankomatu nestopne na bonusu vždycky, když přece ten ukazatel tak rychle neukazuje..no milý Tome, ty ho vidíš v tv, ale ve studiu soutěžící ne, víš :-D. To by pak snadno stopovali výhry dle tvé teorie :-D ()

Sherty

Klasická vědomostní soutěž, kterou zná snad každý v Česku. Na otázky si u televize odpovídám spolu se soutěžícími a vsadím se, že to dělá spousta lidí. AZ-Kvíz zdárně dokončuje druhou dekádu od svého vzniku, tak snad ještě nějaké to desetiletí přidá. - 80% ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno