AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Alešek stojí za shlédnutí, protože má poté, co v maskérně prohnal nosem, docela zajímavé reakce. Když se k tomu přidá pár přemoudřelých důchodců, študentů nebo nonkonformních biolidí, vznikne pořad pro širokou a hlubokou diváckou veřejnost. Podtitul bych zadal - jak za pár kaček - nebo atlas hub - ze sebe učiniti před národem debila. Btw. už jsem se potkal s několika exempláři, kteří při sledování tohoto hitu v teple svého domova vůbec neřeší ono základní křížení lušťovky. Za základ souboje považují především výběr správného herního pole..... a nějaká následující otázka je ponechává mrtvolně chladnými. Viď, mami.(19.4.2012)

Já na AZ-kvíz nedám dopustit ! "obligátní třináctka" a "ká jako karel" jsou nedílnou součástí mého denního režimu. Zdejší nízké hodnocení mě příliš nepřekvapuje, jelikož soutěž nesmrdí komercí a stále v ní jde o klasické vědomosti a ne o to, kdo z účinkujících ze sebe před televizní kamerou udělá většího dementa. Tímto zdravím tvůrčí tým TV Nova :))(20.9.2011)

"Pane Jaroslave, prosím vybírejte políčko jako první." "Prosím pole číslo 13." Jen totální negramota by nepoznal, že jde o AZ-kvíz. Stálice české televize si zachovává své kouzlo více než 10 let. Sledoval jsem zejména, když jsem byl nemocný a ležel 14 dnů doma. To jsem AZ-kvíz ocenil měrou vrchovatou. V 17:30 jsem se bedlivě díval a naslouchal a druhý den v repríze (11:30) jsem před taťkou machroval, že znám všechny odpovědi. Toť rozluštění otázky, kde vznikla pověst o chytrém Pavlíkovi.(13.12.2008)

Cha, cha, Tom Riddle mě teda dostal :D No, k AZ-kvízu: yep, neuvádí to žádná vygumovaná prsatice, nejde tam o statisíce, nemá to uřvaná agresivní intermezza jako jiné pořady, a právě proto se mně a mnohým dalším líbí. Právě ta jednoduchost a klid. To že jsou v tom malý prachy je naopak vcelku fajn, protože mezi intoši jde stejně spíš o jakousi prestiž se v něm objevit :) A náhodou z cen útěchy bych si vždycky minimálně dva kusy vybrala :) Pořad je apolitický, jde v něm jen o všeobecné znalosti, všechny ostatní záležitosti běžného života jdou stranou...já při něm vždycky vypnu a odpočívám. Už od jako malou mě bavilo co nejrychleji odpovídat, a teď, když je mi dvacet, můžu konstatovat jediné - je to poslední pořad, kvůli kterému bych nechala zapnutou televizi. Jediný.(28.11.2011)

• VlastaFlaksa

Nechci komentovat tento pořad, který mě nezaujal, ale spíš upozornit "nezasvěcené", že soutěžící u bankomatu má všechna políčka stejná, tedy barevně neodlišená a tudíž nemá páru, kde se nacházejí bonusy....... ;-) Nebo si vážně někdo myslel, že zjevně inteligentní soutěžící jsou taková paka, aby nestihli klikat na políčka s vyšší fin.odměnou????????(29.9.2014)

• - K roku 2017 se jedná o nejdéle vysílaný soutěžní pořad v ČR. (otliksamuel)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)