AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Pořad dobrý, ale pokaždé mám pocit, že jsem totální idiot.XD(16.9.2011)

Soutěž je příliš těžká, není pro každého. No, uznejte sami. A) trnitý keř, B) viditelný elektrický výboj v troposféře C) opak startovníků, D) krajina za horizontem, E) grafická značka štítu rodu, F) ostrovní stát v Tichém oceánu, G) ukazatele slunečních hodin, H) vyrobeno z luštěnin, CH) když k nám běží a nikdo ho nedoprovází, I) posvátný pták v náboženství starých Egypťanů J) okrasná rostlina řádu hluchavkotvaré K) vydává zvuky krkavce, L) malý žebrovitý útvar na spodní straně klobouků hub, M) vykonává loučení rukou, N) sociální uskupenství obyvatelů Země, O) biblické zvolání, P) zaměstnanci závodu na zpracování buničiny, R) malý čert, S) nástroj ke štípání (dřeva), T) dehet, U) první kapela Vladimíra Mišíka, V) slavnost sklizně vinné révy, W) železniční vůz plný dřeva, X) Speusipposův nástupce, Z) tvoje manželka. Na požádání přiložím správné odpovědi :-)(10.9.2011)

Klasická vědomostní soutěž na ČT 1. Už se to vysílá hodně dlouho. Občas dochází ke srandovním situacím. :D(28.6.2014)

" R jako raroh. "(18.2.2014)

Vcelku jednoduchá až primitivní soutěž pro různé slaboduchy, z nichž někteří měli problém s elementárními znalostmi. Ale zábavné to bylo, to zase jo:-)(20.2.2012)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)