AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Ale jo, svou úroveň to má a otázky nejsou vždy zrovna jednoduché. Bankomat mě vždycky baví sledovat. Soutěžící obdivuju, jelikož spousta z nich tam podá heroický výkon a nakonec si nevydělaj ani na cestu vlakem zpátky do dědiny. To si pak člověk řekne, že to raději ve finále neskrečovali a nevzali si knihu moudrost věků a vědomostní hru osadníky z katanu.(14.9.2015)

Aleš a Evička jsou fajn moderátoři, a tento pořad není sice příliš zábavný, ale je poměrně pohodový, přínosný, a také si vyzkoušíte od obrazovek, jak na tom jste s vědomostmi. Zapojení strategie je taky fajn, pořadu bych dal za doby, kdy jsem ho sledoval 4*, ale nemůžu kvůli některým odlišnostem v pravidlech před (o náhradní pole se losovalo??) a po (časové omezení jednoho kola) období největšího zenitu.(28.9.2016)

• MM_Ramone

Vedomostná súťaž "AZ-kvíz" sa už dlhé roky pravidelne objavuje podvečer na obrazovkách Českej Televízie. Pripravuje sa v štúdiach Brno. Zrejme aj preto trpí nedostatkom financií. Pretože tie výhry, čo ponúkajú sú skôr symbolické. Malé finančné odmeny alebo nepotrebné darčeky útechy. Súťažiaci musia predviesť pomerne solídne vedomosti, aby sa im podarilo prepojiť všetky tri strany trojuholníka. Zaslúžili by si hodnotnejšie ceny. Tiež by prospelo celé to viacej vyblískať. Takto to pôsobí dosť nudne. *(27.10.2011)

Nevim, nevzpomenu, "A taková atypická, ...sbírám figurky slonů!".. Parodie na AZ-Kvíz či vtipné sestřihy mě dokáží narozdíl od samotného pořadu pobavit pokaždé. :D Pěstební dělníce, Paní Jarmila a AZ-kvíz best forever(28.6.2011)

• Drom

Svět filmu pomalu zahlcuje 3D na úkor 2D, Česká televize nahradila 3D Pyramidu (co se votáčí!) za 2D pyramidu z písmen a čísel (co se ani trochu nehejbá!). Mezi podmínky, které musí soutěžící splnit, přibyl požadavek alespoň částečné lobotomie a tramtadadá, mámen novou soutěž. Hlavně hodně barevnou, to lidí přitahuje. A ke všemu se nám Evička vdala :(. Vratťe mi Pyramidu!(22.9.2013)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)