AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Celkom dobrá súťaž, ktorú príležitostne sledujem niekoľko rokov, v poslednej dobe takmer zásadne o poldruhej v noci. Niektoré otázky sú tam tak ľahké, že by ich uhádol aj nevyvinutý adolescent, ale bývajú tam aj také otázky, o ktorých by som nemal šajnu. Pamätám si, už dávnejšie, som sa dobre pobavil na bankomate, políčka so sumami boli rozložené asi takto: 2000, 5000, 100, 5000, 1000, a ako sa bežec pohyboval po tej šachovnici tak súťažiaci buchol po tlačítku jeeeeeeeb, no a či netrafil rovno tú stovku? Tomu hovorím šťastie :D(5.6.2014)

Líbí se mi na té souteži asi nejvíc bankomat a výhry, které za těch 20 let nezměnili.Ta představa že jedu přes půl republiky do studia, šaškuju před částí národa, přičemž namáhám mozek a pak si odvezu něco málo méně než kdybych na rok odhlásil poplatky ČT mě doslova rajcuje.Takové intelektuální sado maso!(8.12.2017)

Tahle soutěž nikdy nebyla nic extra, ale je na ní něco, co mě nutí se k ní vracet. Člověk si tak nějak hodně pasivně rozšiřuje obzory. Je pravda, že moderátorská dvojice se perfektně hodí do panoptika České Televize a jejich humor bývá křečovitý. Soutěžící bojující o stokoruny nejsou většinou moc věkově rozmanití, ale to k diváckému zážitku ani tak nepatří. Jelikož jsem nikdy nebyl fanda fotbalu, AZ-kvíz mi sledování zápasu a prostor pro emotivní rady, jak to hrát, dobře supluje. A tuhle znáte? http://www.youtube.com/watch?v=_tmS_KLHIc8(17.10.2010)

• Frajer42

AZ - kvíz stále běží ze zcela jednoduchého důvodu. Nikdy jsem se ho neúčastnil a nedonutil jsem tvůrce k vyhlášení bankrotu. Už se na soutěž vůbec nedívám. Je to záležitost spíše pro lidi staršího věku, kteří se celý den poflakují u televize, či se poflakují po skončení pracovní doby, či pro důchodce, kteří u televize tráví veškerý volný čas, který jim byl určen. AZ - kvíz bude skončem zřejmě ve chvíli, kdy důchodového věku dosáhnou Aleš a Eva. Pořad se mi nehnusí, ale nevidím důvod se na něj dívat. Proto berte hodnocení s obrovskou rezervou.(1.3.2013)

Tak jelikož se z CSFD stává CSFTD (Československá filmová a televizní databáze). AZ-kvíz tu rozhodně nesmí chybět. Tato soutěž byla pro mě dlouhou dobu velkou záhadou a asi i dnes to pořád nějak nechápu, protože neustále přemýšlím, jakou soutěžící volí taktiku při obsazování polí na hrací tabuli, aby došlo k propojení do souvislého řetězce, který spojí tři strany trojúhelníku. chválím vědomostní otázky, protože ty byly velmi pestré a vyžadovaly, aby člověk pro jejich správné zodpovězení měl velké znalosti. Soutěž je také založena na strategii a soutěžící musel být neustále v pozoru, aby ho jeho protivník něčím nepřekvapil. Chválím způsob, jakým je udělané finále, kdy hráč hraje bankomat, ale nelíbí se mi, že může max. vyhrát jen 15 000,-. A v mnoha případech soutěžící vyhraje mnohem nižší částky. Připadá mi to nespravedlivé. Když vezmeme v potaz, jaké překážky musí soutěžící překonat, aby se k vytouženému bankomatu dostal. K moderátorům žádnou výtku nemám. Celkově tuto soutěž hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.(2.12.2008)

• - K roku 2017 se jedná o nejdéle vysílaný soutěžní pořad v ČR. (otliksamuel)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)