AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Vždycky jsem chtěla patřit mezi soutěžící. O peníze jde v tomto pořadu až na posledním místě, vítěz si mnohdy odnese jen pár stovek korun. Moderátoři jsou ovšem sympatičtí, jednoduché otázky se střídají s těmi zabijáckými, zkrátka ideální podívaná. Doporučuji souboj paní Jarmily s mladíkem Jakubem: http://www.youtube.com/watch?v=0eAF9zoQNGk.(3.6.2013)

Celkom dobrá súťaž, ktorú príležitostne sledujem niekoľko rokov, v poslednej dobe takmer zásadne o poldruhej v noci. Niektoré otázky sú tam tak ľahké, že by ich uhádol aj nevyvinutý adolescent, ale bývajú tam aj také otázky, o ktorých by som nemal šajnu. Pamätám si, už dávnejšie, som sa dobre pobavil na bankomate, políčka so sumami boli rozložené asi takto: 2000, 5000, 100, 5000, 1000, a ako sa bežec pohyboval po tej šachovnici tak súťažiaci buchol po tlačítku jeeeeeeeb, no a či netrafil rovno tú stovku? Tomu hovorím šťastie :D(5.6.2014)

Televizní klasika, která neomrzí. Ales i Eva stejne jako zástupy dúchodcú (záliby? krizovky, zahrádka...) proste nemohou zklamat. Skoro dvacet let vysílání vyprodukovalo hned nekolik scén, které kralují ceskému you-tube. Namátkou: Franta Pepa Jednicka, Pestební delnice nebo nedvane troleni Ladislavem Ziburou. Zkrátka legenda. ---- "A taková atypická - sbírám figurky slonů."(21.5.2013)

Poměrně starý pořad, který stále funguje a jsem za to rád. Dokud na to lidi baví koukat, tak to budou vysílat, a mě to zatím baví. Vždycky si s babičkou sedneme a soutěžíme na body, kdo z nás první správně odpoví. Babička vždycky vyhraje. A pořád jí vyhrožuju, že jí do té soutěže jednou příhlásím, ale ona stále nechce. Nedávno jsem hrál i stojní hru a taky mě moc bavila. Ta kombinace logického myšlení a paměti je skvělá.(25.1.2014)

Už klasická televizní soutěž si stále udržuje svůj standart. Otázky stále dobré, moderátoři pořád stejně kvalitní, ceny stále málo motivující (možná největší vada) a soutěžící někdy na vynikající znalostní úrovní a jindy krapet vědomostně méně zdatní. Já jako milovník vědomostních soutěží si toho pořadu opravdu vážím a pokaždé když mám čas se na něho rád podívám. 75%(25.6.2011)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)

• - K roku 2017 se jedná o nejdéle vysílaný soutěžní pořad v ČR. (otliksamuel)