AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Skvělý soutěžní pořad, dokonce nejlepší v celé širé ČR! Je neuvěřitelné, že se soutěž, ve které klade kultivovaný a sympatický moderátor smysluplné otázky vzdělaným (až na malé výjimky) soutěžícím (ne slávy chtivým retardům), vysílá tak dlouho. Je fantastické, že se v naší kotlině někdo dívá na soutěž, kde je druhou cenou naučná literatura a první cenou možnost vydělat si pár šupů na bankomatu (sem tam to červené políčko někdo trefí). Dalším kladem je to, že výhry lze dosáhnout dvěma způsoby: 1) odpovídat na otázky a strategicky spojit všechny strany pyramidy, nebo 2) počkat na vypršení časového limitu a pak si to jednoduše vymačkat. Ne, vážně - doufám, že bude tato kultovní soutěž mít vždy místečko v programu ČT. Samozřejmě to nesleduju pravidelně, ale když to náhodou občas chytím, rád se podívám a něco nového dozvím.(4.2.2013)

Nevim, nevzpomenu, "A taková atypická, ...sbírám figurky slonů!".. Parodie na AZ-Kvíz či vtipné sestřihy mě dokáží narozdíl od samotného pořadu pobavit pokaždé. :D Pěstební dělníce, Paní Jarmila a AZ-kvíz best forever(28.6.2011)

Tak jelikož se z CSFD stává CSFTD (Československá filmová a televizní databáze). AZ-kvíz tu rozhodně nesmí chybět. Tato soutěž byla pro mě dlouhou dobu velkou záhadou a asi i dnes to pořád nějak nechápu, protože neustále přemýšlím, jakou soutěžící volí taktiku při obsazování polí na hrací tabuli, aby došlo k propojení do souvislého řetězce, který spojí tři strany trojúhelníku. chválím vědomostní otázky, protože ty byly velmi pestré a vyžadovaly, aby člověk pro jejich správné zodpovězení měl velké znalosti. Soutěž je také založena na strategii a soutěžící musel být neustále v pozoru, aby ho jeho protivník něčím nepřekvapil. Chválím způsob, jakým je udělané finále, kdy hráč hraje bankomat, ale nelíbí se mi, že může max. vyhrát jen 15 000,-. A v mnoha případech soutěžící vyhraje mnohem nižší částky. Připadá mi to nespravedlivé. Když vezmeme v potaz, jaké překážky musí soutěžící překonat, aby se k vytouženému bankomatu dostal. K moderátorům žádnou výtku nemám. Celkově tuto soutěž hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.(2.12.2008)

Tradiční pořad na ČT co si drží pořád svůj směr již mnoho let.. Jeho problémem je neustálá velká výhoda pro 1.hráče, který s i může skrz svoji pozici dovolit klidně i 1 chybu a stejně vyhraje... 3z5 Tom Riddle: Proč nestopují bankomat na bonusu? Oni vidí všechny políčka stejně ne jak mi v TV to již v pořadu několikrát ukazovali a vysvětlovali.. Kdybych viděl vždy bonus tak proč bych ,,střílel,, jinam? :)(6.7.2011)

Tohle patřilo k mým nejoblíbenějším vědomostním pořadům, který působí velmi minimalisticky až komorně, bez nějakého natřásání. Tento pořad si to drží tak nějak dodnes i proto je z něj asi tak mnohaletá stálice. A líbí se mi ten systém s písmeny čísly a propojování stran má to v sobě herní kouzlo a nejen klasické žebříčky otázek jako u mnohých jiných tupěsystémových vědomostních soutěží. Za ty roky by člověk, ale čekal trochu vývoj, což u tohoto trochu chybí. Minimálně moderátorsky se to pohnout mohlo už před lety. 9/10(5.12.2012)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)