AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Už klasická televizní soutěž si stále udržuje svůj standart. Otázky stále dobré, moderátoři pořád stejně kvalitní, ceny stále málo motivující (možná největší vada) a soutěžící někdy na vynikající znalostní úrovní a jindy krapet vědomostně méně zdatní. Já jako milovník vědomostních soutěží si toho pořadu opravdu vážím a pokaždé když mám čas se na něho rád podívám. 75%(25.6.2011)

• kobejn

J jako Josef, V jako Veronika, D jako Debil, Č jako...a tak dál...jako by nestačilo říct jen to písmeno, jako bychom byli všichni imbecilové co musí říkat něco jako...jinak bez výhrad, občas se člověk i pobaví...například když HO někdo nazve Hroch obecný místo obojživelný...občas se tam člověk dobře ztrapní, což je milý.(9.2.2012)

• Ivoshek

Když jsem byl na VŠ a nechtělo se mi do školy, povaloval jsem se a koukal na pořady, jako byl tenhle. Má to svoje kouzlo. Většinu soutěžících tvořili freakové, zábavní už svým zjevem a pak byly super ceny pro vítěze, které jen málokdy alespoň vykompenzovaly cestu vlakem do Brna a zameškaný den v práci....(11.12.2008)

Naprostá klasika a jeden z posledních vědomostních pořadů, který se udržel. Pan Jaroslav, invalidní důchodce oděn do svetru s jeleny, bývalý zaměstnanec železnice, záliby četba, křížovky, zahrádka a vnoučata. Samozřejmě vyhraje, protože za svůj věk něco přečetl, něco slyšel a něco viděl. Člověk může mít škol kolik chce, ale pana Jaroslava nikdy nepřekoná. Na závěr se vždycky zasměju, když finalista přejde k bankomatu, kde mine jackpot o jedno políčko a vytočí si třikrát stovku :-D(21.1.2013)

Jedna z posledních televizních soutěží, která se na obrazovkách udržela a stále jí můžeme sledovat. Myslím, že si i celkem drží svojí úroveň - až na těch pár exotů, co tam kolikrát přijde :D Ale stresovat se tam nad těma pitomejma políčkama, "těžce" si svýma vědomostma vybojovat postup k bankomatu, a pak si vyklikat 500,500,100, tak to bych si asi hodil mašli!(1.2.2013)

• - K roku 2017 se jedná o nejdéle vysílaný soutěžní pořad v ČR. (otliksamuel)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)