poster

AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

 • AxelWers
  ****

  Celkom dobrá súťaž, ktorú príležitostne sledujem niekoľko rokov, v poslednej dobe takmer zásadne o poldruhej v noci. Niektoré otázky sú tam tak ľahké, že by ich uhádol aj nevyvinutý adolescent, ale bývajú tam aj také otázky, o ktorých by som nemal šajnu. Pamätám si, už dávnejšie, som sa dobre pobavil na bankomate, políčka so sumami boli rozložené asi takto: 2000, 5000, 100, 5000, 1000, a ako sa bežec pohyboval po tej šachovnici tak súťažiaci buchol po tlačítku jeeeeeeeb, no a či netrafil rovno tú stovku? Tomu hovorím šťastie :D(5.6.2014)

 • Ondr4H
  ***

  Líbí se mi na té souteži asi nejvíc bankomat a výhry, které za těch 20 let nezměnili.Ta představa že jedu přes půl republiky do studia, šaškuju před částí národa, přičemž namáhám mozek a pak si odvezu něco málo méně než kdybych na rok odhlásil poplatky ČT mě doslova rajcuje.Takové intelektuální sado maso!(8.12.2017)

 • T-pack
  ****

  Tahle soutěž nikdy nebyla nic extra, ale je na ní něco, co mě nutí se k ní vracet. Člověk si tak nějak hodně pasivně rozšiřuje obzory. Je pravda, že moderátorská dvojice se perfektně hodí do panoptika České Televize a jejich humor bývá křečovitý. Soutěžící bojující o stokoruny nejsou většinou moc věkově rozmanití, ale to k diváckému zážitku ani tak nepatří. Jelikož jsem nikdy nebyl fanda fotbalu, AZ-kvíz mi sledování zápasu a prostor pro emotivní rady, jak to hrát, dobře supluje. A tuhle znáte? http://www.youtube.com/watch?v=_tmS_KLHIc8(17.10.2010)

 • Frajer42
  **

  AZ - kvíz stále běží ze zcela jednoduchého důvodu. Nikdy jsem se ho neúčastnil a nedonutil jsem tvůrce k vyhlášení bankrotu. Už se na soutěž vůbec nedívám. Je to záležitost spíše pro lidi staršího věku, kteří se celý den poflakují u televize, či se poflakují po skončení pracovní doby, či pro důchodce, kteří u televize tráví veškerý volný čas, který jim byl určen. AZ - kvíz bude skončem zřejmě ve chvíli, kdy důchodového věku dosáhnou Aleš a Eva. Pořad se mi nehnusí, ale nevidím důvod se na něj dívat. Proto berte hodnocení s obrovskou rezervou.(1.3.2013)

 • duklak2
  ****

  Tak jelikož se z CSFD stává CSFTD (Československá filmová a televizní databáze). AZ-kvíz tu rozhodně nesmí chybět. Tato soutěž byla pro mě dlouhou dobu velkou záhadou a asi i dnes to pořád nějak nechápu, protože neustále přemýšlím, jakou soutěžící volí taktiku při obsazování polí na hrací tabuli, aby došlo k propojení do souvislého řetězce, který spojí tři strany trojúhelníku. chválím vědomostní otázky, protože ty byly velmi pestré a vyžadovaly, aby člověk pro jejich správné zodpovězení měl velké znalosti. Soutěž je také založena na strategii a soutěžící musel být neustále v pozoru, aby ho jeho protivník něčím nepřekvapil. Chválím způsob, jakým je udělané finále, kdy hráč hraje bankomat, ale nelíbí se mi, že může max. vyhrát jen 15 000,-. A v mnoha případech soutěžící vyhraje mnohem nižší částky. Připadá mi to nespravedlivé. Když vezmeme v potaz, jaké překážky musí soutěžící překonat, aby se k vytouženému bankomatu dostal. K moderátorům žádnou výtku nemám. Celkově tuto soutěž hodnotím slabšími 4 hvězdičkami.(2.12.2008)

 • - K roku 2017 se jedná o nejdéle vysílaný soutěžní pořad v ČR. (otliksamuel)

 • - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)