poster

Válečníci: Attila (TV film)

 • Česko

  Nesmrtelní válečníci 2: Attila

 • Velká Británie

  Heroes and Villains: Attila the Hun

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2008, 50 min

Režie:

Gareth Edwards
 • tahit
  ****

  Na těchto televizních exkurzích do historie je sympatické, že umožňují poznat dobovou atmosféru lépe, než to mnohde učí na škole. Unikátní podoba historických osobností bývá ve skutečnosti často jiná, ale podstatné je ve filmu, že se snaží poukazovat na jejich zajímavé myšlenky a jak měnily tvář světa. Díky tomu si udělám vždycky lepší představu o tom, jak to mohlo možná probíhat. Navzdory zjednodušenému profilu Attilova života, jde o skvělé pojetí látky a mohu jenom doporučit.(6.8.2010)

 • laepus
  ****

  V rámci série asi nejvelkolepěji působící díl - počítačové slušné triky, velké davové scény (ne jen pár desítek vojáků někde u lesa, jak to často bývá), historicky odpovídající - jen mrzí, že možná trochu víc nerozebrali jeho velké úspěchy, ze kterých si Římané opravdu srali do tógy, a relativně rychle přešli k bitvě u Chalons, kterou prohrál. U Attily jde o jeho jméno - on a Hannibal, to byly svá největší postrachy v dějinách Říma - velké hovado, ale vzal si zkrátka chlapec moc velký krajíc a tak dopadl jak dopadl...(18.5.2016)

 • Radiq
  ***

  Atilla s image zpěváka z metalové skupiny se mi libil. Hrál ho fakt dobrej herec, známej taky jako Pes z Her o trůny - a už v těch je hustej. Při bitevních scénách zabranejch z dálky, když Húnové běželi do boje, tak běhali hrozně rychle, což vypadalo fakt blbě. Je vidět, že to je televizní produkce, ale stejně to je chytlavy a bavilo mě to.(9.7.2013)

 • tomtomtoma
  *****

  Hunové způsobili poprask v podstatě po celé Euroasii. Hunové netoužili po kultuře, toužili po bohatství a životě v hojnosti. Toužili po prolévání krve, po bojích a po vítězství. Rory McCann v roli Attily budí hrůzu již svým zjevem. Natož pak svou houževnatostí a odhodlaností plenit, bořit a vysávat potřebné prostředky pro svůj rozmařilý životní styl. Ale i lačnost, která stvořila monstrum, nakonec narazí na limit svých možností a schopností. Ano, bohatství. Tolik krve se pro něj prolévalo a bude i nadále prolévat. Tento hraný dokument je solidní ve svém provedení i vyznění.(26.9.2014)

 • Morholt
  ***

  Mnohem lepší než Spartakus jak po stránce výpravné, tak po té herecké, pokud pomineme fakt, že Attila byl spíše podsaditý Mongol, než dvoumetrový Skot.. Nicméně pořád nevím, čím chce série Nesmrtelní válečníci být. Na dokument je to málo popisné a jako klasické televizní epizoda se mi to také nepozdává. Tvůrci by měli vsadit na jednu kartu. 60%(27.6.2011)

 • - Režisér Gareth Edwards sa postaral aj o špeciálne efekty. Robil ich vcelku kurióznym spôsobom, keďže na to použil iba programy zo svojho súkromného počítača - Photoshop a After Effects. Tým Edwards docielil výborné efekty, prekračujúce možnosti TV produkcie a za minimum nákladov. Ich tvorba trvala 4 mesiace. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace