poster

Válečníci: Attila (TV film)

 • Česko

  Nesmrtelní válečníci 2: Attila

 • Velká Británie

  Heroes and Villains: Attila the Hun

Dokumentární / Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2008, 50 min

Režie:

Gareth Edwards
 • tomtomtoma
  *****

  Hunové způsobili poprask v podstatě po celé Euroasii. Hunové netoužili po kultuře, toužili po bohatství a životě v hojnosti. Toužili po prolévání krve, po bojích a po vítězství. Rory McCann v roli Attily budí hrůzu již svým zjevem. Natož pak svou houževnatostí a odhodlaností plenit, bořit a vysávat potřebné prostředky pro svůj rozmařilý životní styl. Ale i lačnost, která stvořila monstrum, nakonec narazí na limit svých možností a schopností. Ano, bohatství. Tolik krve se pro něj prolévalo a bude i nadále prolévat. Tento hraný dokument je solidní ve svém provedení i vyznění.(26.9.2014)

 • Horak
  *

  Co to vlastně je? Hraný dokument nebo akční podívaná? Na dokument je to zatraceně málo. Za 50 min se dozvíme o Attilovi a Hunech minimum. Místo toho nám je nabídnuta rádoby výpravná podívaná střihu současné fantasy, kde divák získá jednoznačné povědomí, že Hunové byli sice asijský kočovný kmen, ale měli čistě evropské rysy, věnovali se rádi dlouhým pěším pochodům a koně znali tak leda z vyprávění. Populární hraná "dokumentaristika" poslední doby nejenže nemá žádnou užitnou hodnotu, ale je přímo k zblití, za tohle by vás Attila narazil řití na kůl!(18.8.2009)

 • Shushika
  ***

  Jako dokument i jako film jen "so so", každopádně Edwardsovo nasazení (250 triků na koleně na laptopu) si zaslouží velký respekt. S rozpočty v řádu statisíců se to točí... Kuk na: http://software.intel.com/sites/billboard/va-magazine/issue-01/articles/gareth-edwards/, http://www.fxguide.com/featured/one_man_against_attila_the_hun/, http://www.youtube.com/watch?v=fBeHljB6uFU(21.1.2011)

 • BigMarthy
  *

  Mimořádně odfláklá záležitost. Po shlédnutí podobných snímků nabývám dojmu, že osudy tak významných osobností se prostě do 50 minut shrnout nedají. Běs a hrůza počínající v šíleném hereckém obsazení a konče primitivními dialogy. Skutečně si nemyslim, že Attila byl takový primitiv, jak zde byl prezentován.(4.5.2011)

 • tahit
  ****

  Na těchto televizních exkurzích do historie je sympatické, že umožňují poznat dobovou atmosféru lépe, než to mnohde učí na škole. Unikátní podoba historických osobností bývá ve skutečnosti často jiná, ale podstatné je ve filmu, že se snaží poukazovat na jejich zajímavé myšlenky a jak měnily tvář světa. Díky tomu si udělám vždycky lepší představu o tom, jak to mohlo možná probíhat. Navzdory zjednodušenému profilu Attilova života, jde o skvělé pojetí látky a mohu jenom doporučit.(6.8.2010)

 • - Režisér Gareth Edwards sa postaral aj o špeciálne efekty. Robil ich vcelku kurióznym spôsobom, keďže na to použil iba programy zo svojho súkromného počítača - Photoshop a After Effects. Tým Edwards docielil výborné efekty, prekračujúce možnosti TV produkcie a za minimum nákladov. Ich tvorba trvala 4 mesiace. (toi-toi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace