Nesmyslné plivání na církev, je plivání na sebe sama a svoje kořeny. A člověk nebo kultura bez kořenů - ta pak zažívá to, co teď zažívá ta naše. Rozklad. Člověk je totiž tvor společenský a církev je vyjádřením jeho touhy i potřeby po organizaci v náboženství, které je také do jisté míry přirozenou potřebou (psychologicky je nutnost míti nějakou životní ideu). Ve 20. století se čistě sekulární ideologie ukázaly - těch mrtvých co za nima zůstalo - navíc se nám teď společnost rozpadá pod rukama. Křesťanství je totiž základ našeho kulturního kódu, společně s antickým dědictvím definovalo naší individualitu, svobodnou volbu, užívání rozumu umožněné už Biblí (!), motivaci k činům (pomoz si sám a bůh ti pomůže), sebekritiku, ideu pokroku (kvůli změně vnímání času) a také aplikaci teorie do praxe, nebo univerzální lásku. Prostě položilo základy toho, jak žijeme a myslíme i dnes. Takové myšlení jinde není (přímo šíleně dopadá srovnání se zamrzlým islámem) a je to základ úspěchu křesťanského světa. A pro některé zdejší nenávistné kritiky, kteří pouzakzují na nemožnost myšlení v církvi i náboženství - do 18. století byli všichni myslitelé věrní křesťané, celý středověk byla většina myslitelů z řad církve a církví podporována, univerzity také byly založeny a spravovány církví a takový Albert Veliký, Tomáš Akvinský, Roger Bacon, Occam, Koperník, Diviš, nebo Mendl byli duchovními. Máte tu nenávist nějak pomotanou. Brojíte proti omezování myšlení a sami ho nepoužíváte... PS: Malarkey - Pokud nerozenáš rozdíl mezi nenávistným zabedněným islámem a praktickým křesťanstvím, důvodem tvého myšlení, chování a moderního vědeckotechnického pokroku, pak je prezentace tvého názoru zbytečná. Já taky nic nevím o Kvantové chromodynamice a přes to nemám potřebu tím druhé otravovat ;-)(12.11.2012)

• kulyk

JÁ TOMU NEROZUMÍM!!! Nerozumím lidem, co tomu rozumí. Bylo by však nehezké nevysílat na veřejnoprávce i pořad pro dogmatické vytřeštěnce. Mozek stranou, hvězda za samotnou existenci. Ať se kudlanky ukojí vědomím, že postižených je povícero. My ostatní se budeme holt dál muset řídit pouze morálkou a zákony, bez slastného vědomí, že když něco posereme, bude nám za desátek a drmolení říkanky odpuštěno.(15.5.2012)

• Malarkey

Ano Salahadine, znám tu Vaší církev, znám jí moc dobře. Vždycky jim šlo jenom a jenom o peníze, nic jinýho v tom nikdy nebylo. Sám v boha věřím, ale na církev bych si s radostí plyvnul. Škoda že to nevidíš a tvrdíš, jaká je ta vaše církev lék. Ta maximálně nechává bobtnat ten svůj majetek a dělá si z věřících otroky. Bohužel na to ale ti obyčejní věřící často dost doplácej. Buď tak ale hodnej a přestaň se tu vysmívat obyčejným lidem. Mají názor na věc, stejně jako ty. A taky ti neřikaj, že seš idiot, když tu tvrdíš, co vyléčí v dnešní době dost už tak zkurvenej svět. Pokud to, co tu píšeš, myslíš smrtelně vážně, seš tím u mě maximálně ortodoxní křesťan a ten se u mě rovná ortodoxnímu muslimovi a tyhle dvě věci jsou dle mého současné největší zlo na Zemi.(20.8.2010)

• kaposlav

Keď už dávaju reláciu o organizácii čo za svoju existenciu v méne boha a vieri vyzabíjala milióny ludí a v dnešnej dobe sú to samé škandáli s pedofíliou tak to už môžu dávať aj relácie opevujúce fašizmus či kanibalizmus. Najbohatšia organizácia hovorí o skromnosti, solidarite, že sme všetci jedna velká rodina káže vodu a chleba a slope víno a híri luxusom. Ludom mudruje o rasovej znášanlivosti, tolerancii a od jakživa viedla vojny proti všetkému inému. Upalovať ludí za živa pre názor je božské. Myslím si, že 99% kresťanov nedodržuje ani tri z desiatich prikázani. Tak ako pápež požehnával Napoleonónovi, keď viedol vojnu proti celej európe, tak ako mala cirkev zmluvi s fašistickym Nemeckom, tak aj dnes kolaboruje a požehnáva tým čo dnes vyvolávaju vojny ako samotnému Bushovi a NATO. Keby otvorili bankové kontá a dali ludom tie majetky čo nahrabali tak by bolo po biede, chudobe a hladomore. Ako hovoril dedko je to banda buzerantov a pedofilov!!(5.4.2012)

Bohužel nemohu souhlasit s názory ,,kvalitnějších" filmoznalců zde. Pro mne osobně tento pořad nijak zajímavý není, ale chápu, že si jistě svoje diváky z řad českého národa našel. Komentáře k tomuto obsahu mi připomínají diskuze na novinkách, či na seznamu. Poplivat vše s čím nesouhlasím. Ale jsem rád, že se tu tito radikální uživatelé prezentují, a otevírají mi nový pohled na konstruktivní kritiku a hodnocení...(24.3.2011)