K pořadu - sleduji to nepravidelně, ale jako věřícímu se mi vcelku líbí. Jeden z mála křesťanských pořadů a vážím si ČT, že ho vysílá. K některým primitivům zde na csfd - vidím, že někteří uživatelé mají inteligenci některých diskutujících na Novinkách.cz. Tzn., že téměř nulovou. Je strašně lehké odsoudit křesťanství a napsat, že to je zlo, ovšem pardon, to může napsat jen mentální ementál. Kdo tady z těch mistrů světa, co uráží, vůbec mají zkušenost s lidmi z církve a s církví jako takovou? Kde berou tu drzost urážet? Já to prostředí znám a křesťanství je lék pro dnešní svět. 18% je hodně málo, je vidět, že to hodnotí ateisté (ale ta nenávistná, nepřející sorta, co si léčí své mindráky), kterým pořad není vůbec určen, viděli max. 5minut jednoho dílu a hned tu sází mizerný hodnocení, tohle je padlé na hlavu. MALARKEY: Církvi jde jen o peníze? Skoro jsem na monitor vyprsknul smíchy džus. Ano, toto většinou tvrdí fousatí komunisti s pivním mozolem třímající půllitr, když v nedaleké hospůdce probírají témata od politiky přes víru (slýchávám je skoro denně). Toto lakonické, nevědomostí zbarvené sdelění o myšlenkovém náboji nedospělého puberťáka mě fascinuje. Vůbec mě fascinuje tvůj patent na rozum, když se označuješ za normálně uvažujícího a věřící za hromaditele majetku :-D A přirovnání k muslimům je úplně, ale úplně mimo, to by nenapadlo ani ty fousaté komunisty nad zlatavým mokem :-D Ty že znáš církev??? A odkud čerpáš své rozsáhlé vědomosti? Je mi to jasné - z Blesku, Aha, Šípu, zpráv na TV Nova a apod.? Lžeš, když tvrdíš, že církev znáš, jinak bys nevypustil takovou kravinu. Takže jak káže páně Malarkey, co kněz - to sex. úchyl, co biskup - to zloděj majetku, co věřící člověk - to fundamentalista, církev - zlodějové s.r.o. Gratuluji, víš o církvi skutečně vše :-D(22.11.2009)

• Maslord

Krestansky magazin nepatri do vysielacieho casu verejnopravnej televizie. Nech si pambickari siria svoje nazory na TV Luna alebo v kostoloch postavenych za peniaze danovych poplatnikov. Pri poslednom scitani ludi sa preukazal pokles veriacich na Slovensku, na co nejaky klobukovany kardinal povedal ze je to len koli tomu, ze sa ludia hambia k viere priznat. Presne tak, dobre ze sa hambia, maju sa za co. Verim ze dojde k odluke cirvi od statu a zaroven si myslim ze by vlada mala zaviest specialnu krestansku dan, aspon 40%. To by som mozno zacal verit ze boh existuje, LOL.(13.5.2012)

Nechápu, že tento typ pořadu hodnotí lidé, kteří vůbec křesťanství neholdují a vůbec je nezajímá. Když nemám rád např. horory, tak se na ně nedívám a taky nehodnotím. Od mnohých recenzentů je opravdu ubohé, že tento pořad hodnotí. Ale jinak. Na ploše cca 25 minut je často ukázán jeden životní příběh, život nebo zajímavá skutečnost spojená s náboženstvím. Z viděných dílů zaujal především ten o vojenském kaplanovi Tomáši Mlýnkovi, což je můj spolužák ze semináře, a ten o kratičkém životě syna Richarda Machana. Hudební režie: Václav Fiala ml.(3.7.2017)

Kvalitu bych nehodnotil čtyřmi hvězdičkami. Spíše tak za dva plus až tři . Ta jedna je za přínos , nebo spíše pokus o něj. Je jen málo pořadů které vytvářejí aspoň nějakou protiváhu k akčnějším snímkům. Především je dobře, že je tu svobodná možnost pustit si občas i pořad nabízející i jiné hodnoty než se vyznávají v běžné, převážně komerční filmové a televizní tvorbě. O kvalitě se dá samozřejmě diskutovat. Ale poslat tento snažívý snímek do odpadu jak to udělala velká část hodnotitelů jen proto, že se snaží, byť méně záživnou formou ukázat na hodnoty které většina účastníků nevyznává, mne přijde škoda. Asi jako vylejt vaničku i s dítětem.(8.3.2009)

• Mariin

Bohužel, Křesťanský magazín už 25 let prohlubuje církevní krizi hlásáním modernismu, synkretismu, relativismu, irenismu, plurality atd. Ty střípky, které jsou tu dobré, jsou katolické. Ale bohužel jsou namíchány v ekumenické maltové směsi, která po prvním mrazíku odpadá. Katolíci i lidé hledající pravdu jsou tu mateni stejně jako jsou mateni oficiálním periodikem, zvaným Katolický týdeník či rozhlasovým vysíláním "Proglas". To vše se děje nikoliv v době nesvobody, ale v době kdy všechny biskupské stolce jsou obsazeny. Tedy za souhlasu našich biskupů! Některé pasáže jsou vysloveně hanebné, např. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1098528273-krestansky-magazin/215562215600010(22.10.2015)