Já prostě nemám rád tu neupřímnou neegoističnost. To nedozrání a ten pach. Chodil jsem na katolické gymnázium a dívala se na to babička. Jestli chcete vidět chudé lidi, co nic nedokázali, myslí akorát na sebe dobro v budoucnosti a lžou si stejně jako ostatní, dívejte se tady na tohle. Já musím překonat hranici tolerantnosti a pak teprav si to mohu dát. Avšak nečekejte ode mě, že to budu vyhledávat na internetových stránkách a pouštět si to ve volném čase. Od lidí co žijí ve lži se nemám téměř co naučit. Většina je v knihách. Přesto dávám ze soucitu k lidem a k víře 3 hvězdy.(16.2.2009)

• Havala

Z tohoto pořadu jasně čiší takové to - máme na to vyhrazený čas ve veřejnoprávní televizi a ten si nenecháme vzít!!! Některé myšlenky jsou celkoem zajímavé, ale popravdě ikdyž jsem věřící, myslím že pořad nadělal víc špatného než dobrého. Češi to je vesměs banda blbců, kteří jakoukoliv tendenci k čemukoliv hned odsuzují, přesně jako tento pořad. Kdo chce, cestu k víře si najde sám. Mnoho jich bohužel není.(20.9.2012)

• Malarkey

Ano Salahadine, znám tu Vaší církev, znám jí moc dobře. Vždycky jim šlo jenom a jenom o peníze, nic jinýho v tom nikdy nebylo. Sám v boha věřím, ale na církev bych si s radostí plyvnul. Škoda že to nevidíš a tvrdíš, jaká je ta vaše církev lék. Ta maximálně nechává bobtnat ten svůj majetek a dělá si z věřících otroky. Bohužel na to ale ti obyčejní věřící často dost doplácej. Buď tak ale hodnej a přestaň se tu vysmívat obyčejným lidem. Mají názor na věc, stejně jako ty. A taky ti neřikaj, že seš idiot, když tu tvrdíš, co vyléčí v dnešní době dost už tak zkurvenej svět. Pokud to, co tu píšeš, myslíš smrtelně vážně, seš tím u mě maximálně ortodoxní křesťan a ten se u mě rovná ortodoxnímu muslimovi a tyhle dvě věci jsou dle mého současné největší zlo na Zemi.(20.8.2010)

Nesmyslné plivání na církev, je plivání na sebe sama a svoje kořeny. A člověk nebo kultura bez kořenů - ta pak zažívá to, co teď zažívá ta naše. Rozklad. Člověk je totiž tvor společenský a církev je vyjádřením jeho touhy i potřeby po organizaci v náboženství, které je také do jisté míry přirozenou potřebou (psychologicky je nutnost míti nějakou životní ideu). Ve 20. století se čistě sekulární ideologie ukázaly - těch mrtvých co za nima zůstalo - navíc se nám teď společnost rozpadá pod rukama. Křesťanství je totiž základ našeho kulturního kódu, společně s antickým dědictvím definovalo naší individualitu, svobodnou volbu, užívání rozumu umožněné už Biblí (!), motivaci k činům (pomoz si sám a bůh ti pomůže), sebekritiku, ideu pokroku (kvůli změně vnímání času) a také aplikaci teorie do praxe, nebo univerzální lásku. Prostě položilo základy toho, jak žijeme a myslíme i dnes. Takové myšlení jinde není (přímo šíleně dopadá srovnání se zamrzlým islámem) a je to základ úspěchu křesťanského světa. A pro některé zdejší nenávistné kritiky, kteří pouzakzují na nemožnost myšlení v církvi i náboženství - do 18. století byli všichni myslitelé věrní křesťané, celý středověk byla většina myslitelů z řad církve a církví podporována, univerzity také byly založeny a spravovány církví a takový Albert Veliký, Tomáš Akvinský, Roger Bacon, Occam, Koperník, Diviš, nebo Mendl byli duchovními. Máte tu nenávist nějak pomotanou. Brojíte proti omezování myšlení a sami ho nepoužíváte... PS: Malarkey - Pokud nerozenáš rozdíl mezi nenávistným zabedněným islámem a praktickým křesťanstvím, důvodem tvého myšlení, chování a moderního vědeckotechnického pokroku, pak je prezentace tvého názoru zbytečná. Já taky nic nevím o Kvantové chromodynamice a přes to nemám potřebu tím druhé otravovat ;-)(12.11.2012)

• CSSML

Kdysi jsem jej nepravidelně sledoval. Už podle fotografií magazín vyzdvihuje to nejhorší, co se dnes v Církvi a především mimo Ni nachází. Ekumenismus, lidoslužby, modernistické sedánky, zvrhlé pseudoumění. Za díl z 18. 10. 2015 propagující sodomii, konkubinát a postupy, při kterých jsou zabíjeny děti, jedině odpad! Ukápla mi za ty bukvice slzička, nebo to byl zvratek, ještě se musím podívat…(9.2.2014)