Letečtí stíhači v boji

Dokumentární seriál Letecké souboje se zabývá tematikou vojenského letectví a přináší historické rekonstrukce vzdušných soubojů, které se odehrály za první a druhé světové války, Korejské války, války ve Vietnamu i v menších konfliktech, například ve válce v Zálivu či v Šestidenní válce. Bývalí bojoví piloti se v pořadu podělí o své zkušenosti ze skutečných leteckých soubojů, kterých se zúčastnili a počítačové animace poskytnou divákovi lepší představu o tom, jaké to je být účastníkem vzdušného boje. (oficiální text distributora)

Bobek27

Válečná historie mě velice zajímá, avšak letecká ne tolik. Ovšem tenhle dokument je naprosto skvělý!!! Grafika a vybarvení soubojů je vynikající. Pro ty co si v letectví libují můžu jen doporučit. To jak tady někdo protestuje kvůli podání tohoto dokumentu jako faktu je pouze směšné a je vidět, že dotyční o historii nic nevědí. ()

DocBrown

Treba az si zas budu hrat na pocitaci, tak to taky nekdo natoci. Treba se necham nekde sestrelit i ja, aby to nebylo tak silene jednotvarne jako tento pseudodokument. Autentickym zaberum leteckych souboju z II. svetove to nesaha ani po ponozky, ackoli tehda netocili v digitalni kvalite. update po dile s "dotlacenym" letadlem nosem letadla za nim radim do kategorie "pseudodokumentu" a prestavam sledovat, takovou blbost nevymysleli ani v TopGunu. Neverim jim uz ani slovo ()

Paity

Na tomhle pořadu mě hodně vadily ty amatérské animace, které znázorňovaly ty historické události ve vzduchu. Skoro mi připadalo, jako když koukám na něco z 90 let. ()

Ebon

Docela slušně zvládnuté zpracování leteckých soubojů protkané striktně jednostranou chválou a samochválou. ()

Foxhound#1

Dokument určený zamerikanizovaným popkornovým divákům. Ano, tato dokumentární série skutečně nezapře svoji zemi původu. Údaje a skutečnosti jsou převážně jednostranné a v některých faktech je i wikipedie relevantnějším zdrojem. Ohledně špičkové animace, no řekněme, že populární Il-2 Sturmovik je na tom lépe. Kdyby alespoň údaje o "zlých komunistických" letounech byly správné. Do toho se ještě přidává neustále opakování stavu situace, jako kdyby divák každých pět minut odcházel na toaletu (asi zvracet) a při návratu nezapomněl, o co tam šlo. ()

Wenca888

Většina informacích podaných piloty je pravděpodobně přibarvené o jejich představy. Těžko říct, zda piloti mají za války čas sledovat až takové detaily jako naštvaný výraz v obličeji pilota letícího vedle společně s hrozící pěstí. Nechci snižovat jejich odvahu, sám bych si v takové situaci cvrnknul do trikotu, ale jejich komentáře vyznívají často nevěrohodně. Jinak grafika dobrá... ()

Aldanar

Absolutně proamerické, všichni ostatní byli lúzři... To že se setkavala fungl nová americká stíhačka proti stíhačce která byla v bojich už 10 let... no prostě američani jsou nejlepší, všechno 4x zopakujeme, co kdyby to náhodou někdo neslyšel... Objektivni jaxvin... fakt mizerie. ()

Dejvi21

Přes veškerou zajímavost se to po první polovině většinou stává nudné. Pro hardcore fanoušky letectví bezvadné, pro neinformované diváky je to po čase dost monotonní. Grafika výborná, komentáře zajímavé, délka dvakrát víc než by bohatě nestačilo. ()

dvd-L

Chtěl jsem dát víc, ale po přečtení komentáře uživatele Abes jsem se nad sebou důkladně zamyslel ... Vlastně bych to tedy měl hodnotit jako žánr pohádka, a v tom případě by byly dvě hvězdy adekvátní. ()

RadimFišer

Tak mě to to líbilo zejména ze zvýraznovací stránky a pokročilé techniky. Avšak všechno bylo tak nějak podezdřele zabarveno na stranu američanů. Jediné americké letadlo nespadlo. Tohle není dokument, podezřívám, že je to reklama zaplacená americkým leteckým průmyslem. ()

Herman

Rozhodně jde o zajímavý seriál od kterého jsem ani nečekal, že by mě mohl více zaujmout. Bohužel ne příliš objektivní a po několika dílech mi začínají ti amíci lézt na nervy. Úplně tady chybí pohled z druhé strany což by se u podobného dokumentu asi stávat nemělo. ()

Dement

I když je fakt, že trochu nestrannosti a názory i druhé strany by dokumentu náramně prospěly.. Animace a zpracování je ovšem velmi slušné. ()

Gediman

Pěkné CGI letecké souboje s efektem kamery alá Battlestar Galactica. To je asi tak vše pozitivní. Následují negativa: simulace jsou po chvíli poněkud nudné, někdy také špatně sestříhané (např. v jednom záběru stíhačka odpálí všechny rakety, v dalším je ale zase má, a v dalším už zase ne), zcela z pohledu Američanů - piloti při svých popisech neustále machrují a dělají si z nepřítele srandu, navíc polovina historek co tam napovídají se dá jen těžko dokázat (u většiny např. byli jen oni sami, takže žádní svědci) a někdy vypadá dost absurdně. Dokonce tam ani nejsou příliš vidět sestřely amerických letounů, ačkoliv sem tam se o nich okrajově zmíní. Takhle to prostě vypadá, že Američané všechny nepřátele kosili jak piloti X-Wingů TIE Fightery. ()

BerniX

Celkem zajimavy dokument. Jen mi prijde, ze se venoval pouze pilotum USA. Kdyby byl zameren vice internacionalne, hvezdicku bych i pridal. 2,5* ()

Luk Skywalker

Divák se dozví základní letecké manévry a rozbory bitev z různých válek v počítačových animacích, které jsou jistě poutavější než jen komentář a série černobílých fotek. Možná je tento dokumentární cyklus určen pro širší publikum, ale myslím, že to není na škodu. Viděl jsem dvě řady. ()

mi-ib

Hodnotím po zhlédnutí prvních třech dílů. Díly byli velmi podobné, takže ani nečekám, že by se mé hodnocení mělo změnit. Je to skvělý nápad, naanimovat letadla v bojových akcích a přiznávám, že já se na tu podívanou velmi těšil. Bohužel jsem si nevšiml, že tento seriál je americký. Já bych se nebál označit ho za propagandistický. Američané jsou zde ti nepřemožitelní, kteří vždy vyzrají nad svým nepřítelem a to buď pomocí vyspělejší techniky, nebo mazaností svých velitelů. To, že amíci, vždy v boji proti přesile zvítězili, mi přijde dosti nereálné, ale spíš se chlubí jen těmi boji, kde slavně zvítězili. Já ovšem tomuhle dokumentu všechno takříkajíc nežeru, a to je podle mě u dokumentu celkem problém. Tento dokument bych svým pojetím přirovnal k Československému týdeníku, kde naopak sověti byli ti dobří a kapitalisté ti špatní. Tady se to ovšem dělí na amíky a ty ostatní. Přesto se zde objeví sem tam nějaká zajímavost, které se dá věřit. Takže za to a za nápad dávám 2 hvězdy. ()