Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Magi90

Podle posterů jsem tento unikátní (nyní po shlédnutí) film dlouho odkládala. Jaká to chyba! Rozhodně podle posterů to neposuzujte. Je to opravdu velmi zajímavý, svým způsobem originálně romantický film. Chápu, že některým se nemusí líbit. Ono je to hodně o pochopení různých věcí a tady divák musí u tohoto filmu zapřemýšlet.. Pro mě naprostý skvost. ()

Desmi

Dost bizarní příběh o dvou lidech na pokraji existence, kteří nezvládají dnešní uspěchanou a agresivní dobu. Větší dojem to na mě nezanechalo, navíc první půl hodiny jsem měl sto chutí to vypnout. Ten jihokorejskej jekot byl zničující. Možná by to bylo s dabingem snesitelnější. Nicméně, po tom odporném začátku se film hezky rozvinul, vybarvil a prakticky mu nebylo co vytknout.. (možná proto, že už se tam tak neřve a nekecá) ()

ZeldaZ

Film začal zajímavě, zajímavě i pokračoval, ale nějak extra mi nepřišel, ale tak jako u spousty jiných asijských filmů, to postupně pokračovalo, trpělivě dávalo nové informace, dojmy, emoce a celé to mělo trvale vzestupnou tendenci s originálním motivem až k moc hezkému finále. ("Odpadové trosečnictví" mě naprosto fascinovalo!) Po letech viděno podruhé. Dojem byl dvakrát tak lepší. Naprosto nádherný film. Každý detail má smysl. Krásné! ()

ekzorcist

Pre mňa osobne jeden z najlepších ázijských filmov, čo som doteraz mal možnosť zhliadnuť. Človeku zrejme musí sadnúť, no ja som sa do Kimovej situácie, kedy vám "ide karta" a serú vás všetci od zamestnávateľa cez banku po partnera, vedel dokonale vžiť. Jeho robinsonovský zápas o vytúžené rezance, ktorý dobojoval poctivo až do konca, miesto toho, že by sa bol nechal zlákať k jednoduchému riešeniu problému, bol naozaj "mravoučný" :D Tuším som si potom spravil aj vifonku :) ()

RedAntCZ

Super příběh! Jde vidět rozdíl mezi tímto filmem a filmem z Hollywoodu... Tento film byl dost zajímavý už jen kvůli nápadu na tento super příběh... Příběh je vymyšlený do detailu... Mohu jen doporučit! A mimochodem neskákejte z mostů! ()

Jurcekk

Príbeh maníka, ktorý uviazol v centre veľkomesta je fajn. Ale až príbeh dievčaťa, ktoré uviazlo vo svojej izbe dáva filmu mimoriadny rozmer. Jej nočné výpravy sú majstrovský kúsok. Excelentné! TOTO SI NENECHAJTE UJSŤ!!! ()

anonyym

Korejská podoba Trosečníka se mi moc líbila. I když, nepamatuju si vlastně žádný korejský film, který by mě nezaujal. Mám ráda cilivost, s jakou Korejci točí filmy, i jejich herce, které podle mého do hraní vkládají mnohem víc emocí než "ti ostatní". I Castaway On The Moon takový byl, nevadila delší stopáž a snad se ani nenašla nějaká chvíle, kdy by film vyloženě nudil. Co bych vytkla bylo výrazné přehrávání ze stany hlavního hrdiny hlavně na začátku filmu a taky slabé české titulky ("To pracuje!" :-)) ()

kookies

skvelá romantická komédia zobrazuje dvoch ľudí zúfalo túžiacich po úniku z reality. dokonalé zachytenie zúfalstva a túžby. odporúčam pozerať z Vifonkou v ruke. ()

Johgas

Vynikající film. Viděla jsem ho na doporučení, jinak bych se na něj asi nedostala. Film o samotě a o tom, že ne každý chce být sám. O hledání sebe sama, přehodnocování životů, priorit, vztahů, materiálních potřeb...místy velmi černý humor, který nevím, zdali je typický pro Koreu, ale mně velmi sedl. Skvostná scéna s rozděláváním ohně a objednávkou nudlí s černými fazolemi (ano, doručujeme opravdu všude:-). Doporučuji, nejlépe za doprovodu nějakého asijského jídla :-) ()

Sacrex

Skvelá réžia, strih a scenár. Film sa mimoriadne príjemne vyvíja a rozprávanie príbehu je plynulé. Ukazuje nádej ukrytú v jednoduchých veciach a dáva možnosť k návratu k sebe, ak ste príliž stratený v tomto svete, trápite sa a možno chcete spáchať samovraždu. Korejský Robinson u mňa 100% boduje. Je plný farebných detajlov a symbolov, ktoré utvárajú atmosféru a určujú charaktery postáv. ()

rigpa

**** hvězdičky za poselství směřující k civilizovanému městskému člověku, který se stále někam žene, až se užene. Kvůli předvídatelné love story jsem dal o hvězdičku méně, ale opět je to film, který si budu rád pamatovat kvůli jeho myšlence. ()

Loganberry

Filmům z této provenience se programově vyhýbám. Mám totiž problém od sebe rozlišit tři a více postav. Tento zásadní zádrhel zde odpadá, postavy jsou jen dvě. Vykreslené. U takovýhto filmů se bojím chvíle, kdy skončí. Protože sledování takovýchto počinů jest požitkem úměrný kvalitnímu orgasmu. ()

sha.piro

Ač jsem už viděl spoustu pěkných korejských filmů, tento snímek předčil veškerá má očekávání a přinesl mi po dlouhé době nevšední filmovou lahůdku a neopakovatelný zážitek - to vše díky své barvitosti, žánrové různorodosti a především díky skvělým hereckým výkonům obou hlavních představitelů. Ani si nepamatuji u kterého filmu jsem se naposledy tolik zasmál, ač jsem koukal sám. V tomto snímku se snoubí prvky romance, dojemného sociálního dramatu a komedie stejně dobře, jako oba oddělené a různorodé světy, které přitom mají k sobě tak blízko. Přiznám se, že mě prvních 15 - 20 minut zprvu příliš nebavilo a já si říkal, že si asi pustím něco jiného, daleko záživnějšího, ale to jsem ještě netušil, jak moc se pletu. Od prvně padlého hovínka (ano, čtete správně) se vše změnilo a já jsem rád, že jsem vytrval, protože to, co poté následovalo mě doslova okouzlilo. Dávám 100%! ()

Marnotrat

Film o dvou pustých ostrovech...a o dvou lidech, kteří hledají cestu nejen k sobě ale i zpět do svých životů. Pro mě mrda...která toho má pod povrchem víc než by se zdálo... ()

amebix

Tento film ma nenudil ani po druhé. Oceňujem výborný nápad o dvoch osamotených dušiach v rozličných situáciach, z ktorých každá zároveň vlastným spôsobom obýva svoj ostrov či už uzavretý alebo na voľnom priestranstve, z ktorého sa neda len tak vyjsť. No láska premáha svet. Pekné, kórejské ,dojemné, kórejský dobre zahraté, atmosferické a humorné. ()

kaspman

Velice nápaditý příběh, v mnohém připomíná a také naráží na Trosčníka s Tomem Hanksem, ale je tam prostě něco navíc, víc emocí, víc smíchu a to něco navíc z filmu dělá opravdu hezkou podívanou. ()

CerstvySneh

Kiež by mi prišli na myseľ tie správne slová, ktoré by zachytili brilantnosť tohto filmu. Od prvej scény ma chytil a viac už nepustil. Príjemný humor so štipkou kritiky doby, skvelé hlavné postavy vo výbornom hereckom podaní, dobrá hudba a perfektná kamera. No proste, pohladenie na duši. ()