Black Angel

Drama / Film-Noir / Mysteriózní

USA, 1946, 81 min

Výborný scénář, ale k absolutnímu nadšení mi chybí výjimečnější režisér a charismatičtější představitelka hlavní hrdinky. Jinak moc dobrý nízkorozpočtový noir.(15.7.2008)

Melodramatický odvar ze staršího thrilleru PHANTOM LADY. Děje je poskrovnu a je dost jednotvárný (většinou se odehrává v baru Rio's), objevování stop není moc zajímavé, osud odsouzence je nám brzy lhostejný. Obraty jako "žena v domácnosti je rázem skvělou barovou zpěvačkou" nepřidají na uvěřitelnosti. Až posledních 20 minut vynahrazuje všechno to, co v první hodině citelně chybělo, a dává důvod si film přece jen ještě někdy pustit.(4.10.2011)

Luxusni noir, tak jak ma byt...nadherna Constance (mozna skoda, ze ji neprohodili s June Vincent...ale ona nakonec ta jeji naivka taky nebyla svym zpusobem marna), padouch Peter Lorre tak jak ho mame radi, sladka Marion Martin, a vyjimecna muzika. "Heartbreak" si pohvizduju uz asi tyden...nedokazal jsem to najit na netu jako nejakou mp3, a ani jsem nedokazal vypatrat, ktera zpevacka to zpiva. To jsem sam sebe zklamal...kdyby jste nekdo pomohli, budu rad. :-) 4+(16.4.2012)

Tak tady se bude přehodnocovat moje noirová topka. Nečekal jsem že jí ještě někdy něco nabourá. A rozhodně ne, že to bude zrovna Black Angel. Absolutní bomba. Scenáristicky, filmařsky i herecky. Smysluplnější komentář později, nejdřív se musím uklidnit a vyspat.(13.2.2008)

Pomalý, na romantickú linku možno až prílš hrajúci noir, pre dobu vzniku s prekvapivým "lift in one shot" úvodným záberom. Záverečné rozuzlenie je síce prekvapivé, ovšem skôr smerom k úsmevnému pokývnutiu hlavou nad jeho nevierohodnosťou. Pamätihodné dialógy tu nehľadajte, naopak - treba si užiť sekvencie s výborným Peter Lorrem a hlavne časti, v ktorých ústredné duo vystupuje v baroch a z plátna vtedy na vás vanie nonšalantne štýlová atmosféra noirovo osudových a smutných momentov. Niekde medzi 70-80%.(3.12.2006)