Oktapodi (festivalový název)

• Francie

Oktapodi

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie

Francie, 2007, 2 min

Milé, vtipné, hezké i romantické, ale na Oscara 2009 mi to zas tak echt nepřišlo. Ovšem nevím co za snímky soutěžilo dále a z čeho se vybíralo... No a když vidím napravo na stránce v reklamním banneru reklamu na Lidl, můžeme děkovat, že film Lidl nedělal. Ten by určitě tomu kostelu v Santorini nechal umazat kříže - resp. nenechal udělat ! .-) * * * *(24.3.2018)

Úžasné. Někteří si s tím vystačí na celovečerák, ale jiní to spláchnou za dvě minuty. Tohle se opravdu povedlo. Laicky řečeno, kam se hrabou kraťasy Scrat z Doby ledové. Kam se vůbec hrabe film Rio a vlastně kam se vůbec hrabou všechny animáky, kde nějaká zvířátka poskakují jako kreténi, aby se pár stovek tisíců dětí bodře zasmálo.(10.1.2012)

Balansujem na 4 a 5 hviezdach. Toto je prudko pozerateľný a až nebezpečne zábavný kraťas. Výborný fórik strieda ešte zábavnejší. http://www.youtube.com/watch?v=badHUNl2HXU&feature=player_embedded . Veľmi sympatické chobotničky.(20.3.2011)

Tak to bylo svižné tempo. Člověk nebo chobotnice se ani nevzpamatuje a zas aby bojovala proti nástrahám světa. Hrozně se mi líbila úniková cesta přes terasy bazénů. Nechť žijí elektrické dráty! K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=badHUNl2HXU(3.11.2013)

Krátkometrážní snímek. Zamilované chobotničky, oddělí nakupující člověk. Chobotničák ji, ale nechce ztratit a tak se rozhodne, že půjde svojí chobotničce zachránit život, ale kupující, který už uhání s chobotničkou v autě se jen tak lehce nevzdá. Myslím si, že tento kraťas byl inspirovaný filmem Hledá se Nemo. Ke shlédnutí zde.(13.11.2012)