Oktapodi

(festivalový název)
  • Francie Oktapodi
všechny plakáty
Celý film

V klidném řeckém městečku se odehraje napínavý zápas o život dvou zamilovaných chobotniček prchajících před chtivým kuchařem. (Mertax)

Danula13

Vtipná animovaná jednohubka ochucená notnou dávkou optimismu. Pustím si to možná každé ráno před odchodem do práce. ()

Arkanoid

Príbeh so srdcom v skvelej animácii plný akcie a humoru. Keď sa toto podarí, nezáleží koľko to má minút, nech to má aj 6 režisérov. ()

rozbris

Asi nejvíc povedený krátkometrážní komdiální animáček, který mě pobavil. Obsahuje v sobě snad všechno - lásku, akci, a znovu akci a lásku:-) ()

Herráček

Začínám si myslet, že kraťasy jsou mnohem lepší, než regulérní filmy, jelikož se tvůrci musí vypořádat s vcelku malou plochou... A udělat tomu nějakou pointu, to už chce umění... ()

Stružák

Nominace na Oscara za tohle?! Nevábná animace, krátká stopáž (i na krátkometrážní film) a je to celé až takové moc nereálné. Jasně, chápu, že chobotnice takhle nepřemýšlí a že to celé je jedna velká pohádka. Nereálnost vidím hlavně v tom chování toho přepravce – na chobotnice se stěrači? No kde to jsme… Těch pár vtipných momentů výsledný dojem nezachrání. ()

sona123

Kraťas jak má být. Překrásná animace, skvělý příběh, kupa emocí během necelým 3 minut (od děsu až po uvolňující smích). Nejen zelenej a modrej, i tyhle chobotničky mají něco do sebe! ()

Radek.SCH

Animace sice trochu slabší, ale s tolika nápady co se vešli do pouhých tří minut by to mohlo být i v 2D, černobílé a ručně kreslené. ()