Neberte to osobně

• Francie

Rien de personnel

The Ordinary People

Francie, 2009, 90 min

Tým, že nemám žiadne skúsenosti so "svetom manažérov", tak mi často unikali niektoré vtipy a často som sa v deji strácal. Toto ubralo jednu hviezdu.(6.12.2009)

Psychohrátky pro manažery aneb Ani ve Francii to nemají zaměstnanci lehké. 1) V první půlhodině se mění role a divák nevychází z údivu. Výborně. Pak ale, zdá se, invence došla, děj se rozmělňuje a ztrácí zřetelné kontury a k udržení fazóny se tvůrci uchylují k neprediktabilním silám, které jako deus ex machina vstupují na scénu, aby děj uchránily od totálního rozkladu a alespoň částečně udržely formu a kázeň. Na místo vtipného manažerského tréninku nastupuje smutná salónní veselohra s prvky frašky. 2) A je to škoda, protože námět filmu je skvělý a jednotlivé obrazy rovněž. Jenom to nějak moc nedrží pohromadě.(11.1.2011)

• Malarkey

Představte si že někam jdete a všichni na Vás čuměj, to se okamžitě probudí pocit méněcennosti, nedostatku a skutečnosti, že něco není v pořádku. Tenhle film tak v tomhle případě taky není v pořádku, protože se točí kolem chlapa, na kterýho všichni čuměj a on se vyjadřuje jak pětiletej zajíc při honitbě za veverkou. Je pravda, že si to nechci brát osobně, ale tenhle film mě osobně hodně zasáhnul a po skončení jsem přemejšlel, jestli se mi alespoň myšlení ještě ten večer vrátí do uchopitelného normálu, nebo omdlím vyčerpáním z naprosto zbytečného filmu.(13.1.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $425,776(8.7.2010)