Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

headcrab

Nevim co tady všichni brblete, dyť je to řemeslně krásně odvedená práce (kor na 24 letýho mladíka, kterej se snaží prosadit).Jde vidět, že má Robin hodně nakoukáno, což se projevuje hlavně na kameře, která je uplně super.Hudba je taky skvělá, ikdyž ten hlavní motiv by se nemusel tak opakovat, ale budiž.Lekačky některý povedený, některý očekávaný, ale přitom stejně docela nepříjemný, takže opět palec nahoru.Herci výteční, herečka hrozná, na tom se asi všichni shodnem.Klára Jandová neuměla hrát ani v prachprostých rodinných poutech, natož aby zahrála v temnym atmosférickym horůrku.Tohle Robin trochu neodhadl, ale snad už od ní do budoucna dá ruce pryč.A to ještě měsíc schválně koukala na horory, aby se něčemu přiučila http://www.youtube.com/watch?v=nnjX9R8q_9M , ale jak je vidno, asi koukala spíš do zdi.Každopádně Robin je borec, viděl jsem ho naživo na BXM, a z toho týpka přímo srší charisma.Škoda, že jsem Seanci neviděl před, sdělil bych mu osobně svůj názor a pochválil jeho práci.Myslim, že má našlápnuto a dotáhne to ještě hodně daleko, a vás rejpálky tady všechny umlčí.Když ne snímkem "Jsem brána", tak určitě ještě něčím dalším.Good luck Robin. ()

Ravi

Palec nahoru za takovou hezkou krátkou a údernou žánrovku. K celovečernímu úspěchu je to ještě dlouhá cesta, ale zpracování je velmi nadějné. Osmnáctiminutový komplex je sice plný klišé, ale díky chytré pointě a skvělému střihu je ukázkou, že pokud se tento tým chytne kvalitního scénáře, máme se na co těšit. 70% = 4/5 ()

Fox85

Atmosféra docela dobrá, ale nejsem velkej přívrženec hororů postavených na lekání se vysokého a nepříjemného "hlasu". Viděno na festivalu v Písku ()

Styxos

V životě jsem viděl jen pár hororů, ale Seance se řadí k těm, z nichž jsem byl posraný až za ušima. V neuvěřitelně krátkém časovém období se Kaspaříkovi podařilo stvořit kousek, který sice nemá příběh, z něhož si každý sedne blahem na prdel, ale ta atmosféra... ta atmosféra je nezapomenutelná a zařízne se pod kůži. Myslím, že z Robina Kašpaříka bude jednou jeden z nejlepších režisérů, jací kdy v České republice žili. Pokud bude dál pokračovat a na své cestě vytrvá, třeba za pár let na místo idiotských komedií od Trošky, Poledňákové a dalších expertů budeme chodit na horory. Já věřím, že Robin Kašpařík na to má a už teď jsem zvědavý na jeho další film. ()

svorad

Seance jako horor funguje dobře. Navozuje atmosféru, rozvážně dávkuje napětí. Nic víc jsem od ní nečekal. ()

danielosbourne

Čekal jsem, že se Klára Jandová ke konci pokusí o znovuzískání toho co bylo její a bohužel jsem se nedočkal. Určitě by to film udělalo zajímavějším. ()

Greny

Tento film jsem měl možnost vidět na FF Ostrava Pictures a abych pravdu řekl je to ve své kategorii naprostý nadprůměr. Pravda scénář je možná omšelý a klišoidní, ale vše je dobře zrežírováno a tak si divák může vychutnat atmosféru strachu plných 19 minut. ()

Drirr

Ale jo, docela slušný. Na amaterský krátký kousek. Sice jsem určitě viděl i lepší (hlavně s lepšími dialogy), ale slušný lekačky a dobrý závěr to drží. Ovšem Klára Jandová mě nějak nepřesvědčila... ()

Modráček

Režisérská naděje pro českou hororovou kinematografii. Atmosféra svůj účel splnila a ze židle mě nadzvihla. Takže tleskám, já se při tom bavila (teda bála). ()

TETŘEF

Nejsem fanoušek hororů. Takových, kterých bych jmenoval, že mě dostávají je málo. A Seance mezi to málo nepatří. Nudná postava Kláry Jandové, nulová invence ve scenáristických vodách a opravdu levně vypadající obraz (já vím, já vím, já vím, ale nejde to nezmínit a nejde říct, že to nejde). Zaujetí kritiků jde teda asi jako obvykle mimo mne. Nebo jde opravdu mimo mne hororový žánr. ()

helraiser

Tak dost parádní kousek na to, že to točil nějakej studentík. Opravdu mě to zaujalo, mělo to docela dobrou atmosféru. Snad se v naších krajích blýská na lepší hororové časy. Tleskám, tohle se vážně povedlo. ()

dainio

Nerozumím, proč má tento krátkometrážní snímek, tak nízké hodnocení. Vždyť na 19 minut čistého času, se divák upne do sedačky, je napjatý až mu stékají čůrky potu, je deprimován atmosfericky podkreslující hudbou a v neposlední řadě polekán a šokován závěrečným finále, které má výbornou návaznost na úvod. Herecké výkony jsou také dobré. Klára Jandová se vymanila z role v "Rodinných poutech", Pavel Nový přesně pasuje do synopse příběhu a Zdeněk Julina, jako chamtivá osoba, která pak zle dopadne. Já osobně, nemám tomuto filmu co vytknout. Ocenění, také hodně napovídají. Délkou mi to navíc i připomíná příběhy z mého oblíbeného seriálu "Draculův švagr". Robin Kašpařík má dozajista našlápnuto k dobré režisérské kariéře. Navíc, hororové tvůrce potřebujeme jako sůl. ()

Louie

Ve výsledku to celé vypadá jako cvičení na téma máme pár herců... Možná bych dal víc, kdyby tvůrci neslibovali tak šílenou pecku... ()

Kroup4

Nebylo to španý.Mladej se s tím popral slušně,rád jsem viděl Pavla Nového zpět před kamerou.Navíc to,že ten film uspěl na festivalech taky něco naznačuje. ()

lakart

Samotné hodnocení neodpovídá skutečné kvalitě filmu, ale musím podpořit český, upadající hororový žánr. Film svojí zkratkovitostí je určitě o to více děsivý a tajuplný. Atmosféra je opravdu dobrá, pointa příběhu také. Co je ale na otřesné urovni je scénář, především některé repliky z úst Kláry Jandové se nedají poslouchat. Jediný uvěřitelný mi přišel Pavel Nový. Celkově se jedná o čerstvý závan v českém filmu, který ukazuje, že horory nejsou o penězích. Strašidelných kulis máme v českých zemích dostatek. Nebát se a jít si za svým. Doufám, že se brzy dokčáme celovečerního filmu. I když vím, že v budoucnu se můžeme všichni těšit na adaptaci Kingovy povídky Jsem brána. Jsem zvědav. 70% ()