poster

Seance (studentský film)

 • anglický

  Séance

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2009, 19 min

Kamera:

Martin Smékal
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jericho666
  ***

  Největší problém nastává, když se v 19ti minutách, kromě jedné scény a posledních 2-3minut, skoro nic neděje a koukáme na strmé herce říkající s vážnou tváří takové dialogy, že vystřihnout jich polovinu, tak vůbec nevadí. Celkově by se to dalo sestříhat na 2/3 (někdy je to 5ti sekundové ticho po větě fakt děsné) a hned by to dostalo lepší spád. Chápu, že takto protáhnuté je to z důvodu atmosféry, bohužel v našich končinách nějak neumíme udělat děsivou, vzrůstající atmosféru. Pak skoro vše u nás vypadá jak z dílny jedné produkce. Seance ale není, v přirovnání k českému hororu, špatná a je vidět že Robin něco nakoukáno má a uplatnil to víceméně dobře. I když jsem tedy nečekal jen jednu lekačku (ono jich tam také skoro víc není) a patřičnou atmosféru, co bych o podobného tématu čekal, to nemělo. Ale to spíše bylo vinou špatných herců.(19.4.2013)

 • Thomassi
  ***

  Studentský filmeček univerzity Tomáše Bati o vyvolávání duchů, kde hrají pouze čtyři lidi. A překvapivě je to atmosférické, na studenty celkem zdařile natočené. Příběh je vskutku jednoduchý: mrtvá baronka měla závazek vůči doktorovi, který s pomocí dívky, která umí mluvit s duchy, se pokusí zesnulou vzkřísit. Jak to dopadne, nebudu prozrazovat. Pavel Nový se po delší době objevil před kamerou, což jen chválím. Osmnáct minut uběhlo jako voda.(22.4.2011)

 • choze
  **

  Při nejlepší vůli průměr nejprůměrnější. Jako bezpečný staromilský horůrek pro postarší lidi, co na horory nekoukají, řekněme. Filmové a hororové fanoušky to pak rozdělí na dvě skupiny: pro jedny to bude nuda bez nápadu, druzí budou nadšení, že v Česku někdo točí horory, které nelížou amatérské dno.(15.9.2014)

 • Subjektiv
  *

  Podivuji se tomu, že Seance sebralo jakési ceny na specializovaných hororových festivalech, když publikum orientující se na tento žánr muselo být značně znuděno, ba otráveno pointou, jež mu nabídla. A může takové lidi vůbec zajímat film, v němž postavy mluví tak teatrálně, jakoby od prvopočátku tušily, že se musí něco strašného stát (u Jandové by se to ještě dalo pochopit)? Film, v němž trochu hlubších tónů z klavíru, později i chorál supluje děs? +++++ SPOILERY. Nepřijde nikomu divné, že lékař paní baronky má v holi meč či kord? Že mluví tak, aby každý v první vteřině poznal, že je skrz naskrz zkažený? Jak má pak člověka překvapit, když učiní něco zlého? A koho šokuje finále, když se před pár minutami Jandová ptá: "Bude mé tělo vaším tělem?" KONEC SPOILERŮ. Seance = naprosto bezinvenční horor, který zastaral ještě předtím, než žánr hororu vznikl. Pravda, vyprávění alespoň dává smysl, řemeslo s ohledem na minimum prostředků lze označit za slušné, byť poslušné nejprovařenějších žánrových postupů.(17.3.2013)

 • kagemush
  ****

  Vynikající! Panu Kašpaříkovi do budoucna držím pěstičky. Už by to tady fakt chtělo nějakýho schopnýho (talentovanýho) horrorofila co občas taky něco natočí. Jen tak dál.- Co ale tuhle jednohubku u mě dost shodilo byli herci(?). Nový ani tak nehraje ,spíš je (ale i to docela stačí), ale paní Jandová a pan Julina opravdu nic moc. A že by to šlo,mi předvedla Jandová v poslední minutě,to jí docela sedělo.Velká škoda. Při představě na obsazení třeba Cibulková,Tříska,Schmitzer jdou na mě mrákoty.--Ale i tak, po Posledním lupu (od tehdy už mistra ,Bárty) díky vynikající atmosféře ten nej český horrorkraťas (Švankmajerovi kraťasy nepočítám,to je trochu jiná liga...),a to i přes poněkud slabší příběh.(docela by mě zajímalo,kolik z těch flusačů jedovatých slin na tohle, jsou užvanění a neschopní studenti téhož,statečně se schovávajících v davu tlučhubů)(17.8.2010)

 • - Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)

 • - V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)

 • - Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)