Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty
Trailer

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

Trailer

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2010] Byl jsem skeptickej, ale i tak pro mě byla Seance velkým zklamáním. Atmosféru to má, hezky to vypadá a dokonce tam jsou dvě pěkný lekačky. S předvídatelným scénářem, striktně se držícím žánrových schémat a obsahujícím pár berliček, ale nemá Seance diváka ničím oslovit. Nejvíc mi vadila nepřesvědčivá Marie v roli média a její čeština, která mě strašně rušila. Když svou mateřštinu opustila, znělo to mnohem líp. Na festivalu jsem tenhle kraťas viděl čtyřikrát a opravdu mi to stačilo. ()

Goldbeater

Na českou hororovou scénu je tohle jistě velmi povedený kousek, i když mu toho k dokonalosti dost chybí. Nečekal jsem něco takového, určitě si tenhle krátkometrážní film zaslouží dost uznání. Několikrát jsem se i lekl a přes scénáristické minimum snímek působí docela dobře. Dávám pozitivní 3* a palec nahoru, protože jako český hororový film je to dobré. Příště trochu lepší scénář a bude to výborné. ()

Ravi

Palec nahoru za takovou hezkou krátkou a údernou žánrovku. K celovečernímu úspěchu je to ještě dlouhá cesta, ale zpracování je velmi nadějné. Osmnáctiminutový komplex je sice plný klišé, ale díky chytré pointě a skvělému střihu je ukázkou, že pokud se tento tým chytne kvalitního scénáře, máme se na co těšit. 70% = 4/5 ()

Tom_Lachtan

Hm, technicky dobře zvládnuté, ale dějem nebývale nudné, průhledné a nehorázně tuctové, bez jakéhokoliv náznaku originality, navíc s bídnou výpravou, kdy se tvůrci pokouší o jakousi dobovost, jenže ani odění jednotlivých postav, ani prostředí (vážně? Rudé závěsy a desítky svící úplně všude? Ne, to fakt nevypadá dobře, hororové überklišé na entou) tomu nepomáhá, navíc se zlatým hřebem (film samotný žádné zlaté hřeby bohužel neobsahuje) v podobě naprosto moderní goth - metalově - fantasy působící hole... Nicméně pořád je to dobře natočené, s fungujícím (byť neoriginálním) závěrem, nechť si každný přebere, zda to u studentského filmu stačí, já osobně bych raděj horší záběry, ale větší originalitu. " Knih se nebojte. " ()

JASON_X

Bývám obvykle k českým filmům víc kritický než k cizím, ale tady naopak udělám výjimku a zaokrouhlím nahoru. Protože mě rozradostňuje už jen ten fakt, že v naší zaprděné čechárně, zasviněné všelijakými trapnými plebejskými komediemi, vznikne jednou za čas i něco vážnějšího, temnějšího, pravověrně horrorového. Jistě, na filmu by se dalo ještě zapracovat, trochu ho "vytunit" propracovanějším scénářem i kamerou, přesvědčivější představitelkou Marie, detailněji ukázat doktorův konec, ale přesto mám z tohohle kraťasu dobrý pocit. Nemůžu jen nikde sehnat režisérův předešlý kousek 'Bez dechu' (2007), merde. ()

• V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)
  • Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)
  • Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)