Reklama

Reklama

Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty
Trailer

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (105)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Podivuji se tomu, že Seance sebralo jakési ceny na specializovaných hororových festivalech, když publikum orientující se na tento žánr muselo být značně znuděno, ba otráveno pointou, jež mu nabídla. A může takové lidi vůbec zajímat film, v němž postavy mluví tak teatrálně, jakoby od prvopočátku tušily, že se musí něco strašného stát (u Jandové by se to ještě dalo pochopit)? Film, v němž trochu hlubších tónů z klavíru, později i chorál supluje děs? +++++ SPOILERY. Nepřijde nikomu divné, že lékař paní baronky má v holi meč či kord? Že mluví tak, aby každý v první vteřině poznal, že je skrz naskrz zkažený? Jak má pak člověka překvapit, když učiní něco zlého? A koho šokuje finále, když se před pár minutami Jandová ptá: "Bude mé tělo vaším tělem?" KONEC SPOILERŮ. Seance = naprosto bezinvenční horor, který zastaral ještě předtím, než žánr hororu vznikl. Pravda, vyprávění alespoň dává smysl, řemeslo s ohledem na minimum prostředků lze označit za slušné, byť poslušné nejprovařenějších žánrových postupů. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Máte niečo jej osobné?“ – „Máme jej telo.“ Kašpaříka som si prvýkrát všimol vďaka chozeho upozorneniu v roku 2009. Následne som si na internete pozrel kraťas BEZ DYCHU a celkom sa mi páčil; hororová atmosféra, vizuálna stránka... malo to niečo do seba. Kašpařík je predsa len niekde „inde“, ako jeho „amatérski rovesníci“, robiaci filmy na mobil. Až v apríli 2010 som sa dostal k jeho druhému kraťasu (tiež hororu) SEANSA. Znova veľa atmosféry a priveľa temných záberov... takých temných, že občas nepoznáte, čo sa deje. K amaterizmu to má ale strašne ďaleko, vlastne to s ním nemá nič spoločné, je to jasná umelecká vízia, nič, z čoho si sadnete na zadok, ale JE to zaujímavé a som zvedavý, čo z Kašpaříka raz bude. Najnovšie to vyzerá na to, že jeho tretím kraťasom v poradí bude sci-fi kingovka SOM BRÁNA s Karlom Rodenom, na ktorú mu King predal práva za 1 dolár. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k prvním rozporuplným ohlasům mě Seance nakonec velice příjemně překvapila. Řemeslně zvládnuté, klasické žánrové postupy má pan režisér evidentně nakoukány, lekačky fungují, chtělo by se říct lépe než v řadě celovečerních zahraničních hororů. Jasně, není to nic, z čeho by vám spadla čelist, ale podívám-li se na stav současného českého profesionálního hororu (potažmo i filmu), nemůžu snad ani chtít od studentského filmu víc, než zde bylo předvedeno. Čtyři hvězdy dám velmi rád. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Naprosto nenápadité studentské civičení. Podle školního známkování: řemeslo za 2, produkce za 1, scénář za 3, tvůrčí vklad za 5, práce s žánrem nad rámec mechanického naplňování schémat za 5, lokty a schopnost mediální sebeprezentace za 1. Ceny ze zahraničních festivalů jsou hezká věc pro propagaci, jen škoda, že nejsou z nějakého prestižního festivalu a nemají tedy pražádnou váhu. V dnešní době přetlaku festivalů v každé Horní Dolní spadne cena do klína kdejakému filmu. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Při nejlepší vůli průměr nejprůměrnější. Jako bezpečný staromilský horůrek pro postarší lidi, co na horory nekoukají, řekněme. Filmové a hororové fanoušky to pak rozdělí na dvě skupiny: pro jedny to bude nuda bez nápadu, druzí budou nadšení, že v Česku někdo točí horory, které nelížou amatérské dno. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)
  • Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)
  • V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)

Reklama

Reklama