Seance (studentský film)

Séance

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2009, 19 min

Martin Smékal

Nikdy jsem nečekal že se u Českýho filmu leknu, a tady se to stalo 2x. Hodně povedený kraťas od Kašpaříka kterej má kvalitní atmosféru, sem tam lekačku a bohuežl ne moc dobrou herečku v hlavní roli. Mě u ní strašně přišlo že jí to nebaví. Oni popravdě ani ostatní herci nejsou nic extra ale jsou na tom lépe. Příběh je zajímavej i když už tu párkrát byl. Navíc se mi líbil ten gotickej styl kterej tam Kašpřík dal. Už ted se těším na Jsem Brána. Kašpařík má 2x větší talent než třeba takový Vojkůvka.(22.8.2012)

Mimoriadne podarené.....škoda len, že zostalo len pri krátkometrážnom filme. Vari iba podotknem, že som čakal hustejšiu atmosféru hneď od úvodu ( vzhľadom na krátkometrážny formát )....ale tej som sa dočkal po pár chvíľach, ale o to viac som si to následne užil. A povedzme si narovinu horor v našich končinách zvyčajne dopadne skôr ako dáka zábavná paródia, alebo ako film na míle vzdialený tomuto žánru....Tu však, a to napodiv, tento študentský filmík ukazuje, že aj v našich končinách horor možné urobiť je ( a dá sa to ). Samozrejme ak by došlo k realizácii celovečerného filmu, nebolo by na škodu zabŕdnuť trošku aj do nápaditosti a nie vždy overených a už známych vecí....Invencia nezaškodí nikdy........(29.9.2010)

Nevim co tady všichni brblete, dyť je to řemeslně krásně odvedená práce (kor na 24 letýho mladíka, kterej se snaží prosadit).Jde vidět, že má Robin hodně nakoukáno, což se projevuje hlavně na kameře, která je uplně super.Hudba je taky skvělá, ikdyž ten hlavní motiv by se nemusel tak opakovat, ale budiž.Lekačky některý povedený, některý očekávaný, ale přitom stejně docela nepříjemný, takže opět palec nahoru.Herci výteční, herečka hrozná, na tom se asi všichni shodnem.Klára Jandová neuměla hrát ani v prachprostých rodinných poutech, natož aby zahrála v temnym atmosférickym horůrku.Tohle Robin trochu neodhadl, ale snad už od ní do budoucna dá ruce pryč.A to ještě měsíc schválně koukala na horory, aby se něčemu přiučila http://www.youtube.com/watch?v=nnjX9R8q_9M , ale jak je vidno, asi koukala spíš do zdi.Každopádně Robin je borec, viděl jsem ho naživo na BXM, a z toho týpka přímo srší charisma.Škoda, že jsem Seanci neviděl před, sdělil bych mu osobně svůj názor a pochválil jeho práci.Myslim, že má našlápnuto a dotáhne to ještě hodně daleko, a vás rejpálky tady všechny umlčí.Když ne snímkem "Jsem brána", tak určitě ještě něčím dalším.Good luck Robin.(2.11.2010)

• Subjektiv

Podivuji se tomu, že Seance sebralo jakési ceny na specializovaných hororových festivalech, když publikum orientující se na tento žánr muselo být značně znuděno, ba otráveno pointou, jež mu nabídla. A může takové lidi vůbec zajímat film, v němž postavy mluví tak teatrálně, jakoby od prvopočátku tušily, že se musí něco strašného stát (u Jandové by se to ještě dalo pochopit)? Film, v němž trochu hlubších tónů z klavíru, později i chorál supluje děs? +++++ SPOILERY. Nepřijde nikomu divné, že lékař paní baronky má v holi meč či kord? Že mluví tak, aby každý v první vteřině poznal, že je skrz naskrz zkažený? Jak má pak člověka překvapit, když učiní něco zlého? A koho šokuje finále, když se před pár minutami Jandová ptá: "Bude mé tělo vaším tělem?" KONEC SPOILERŮ. Seance = naprosto bezinvenční horor, který zastaral ještě předtím, než žánr hororu vznikl. Pravda, vyprávění alespoň dává smysl, řemeslo s ohledem na minimum prostředků lze označit za slušné, byť poslušné nejprovařenějších žánrových postupů.(17.3.2013)

[Festival otrlého diváka 2010] Byl jsem skeptickej, ale i tak pro mě byla Seance velkým zklamáním. Atmosféru to má, hezky to vypadá a dokonce tam jsou dvě pěkný lekačky. S předvídatelným scénářem, striktně se držícím žánrových schémat a obsahujícím pár berliček, ale nemá Seance diváka ničím oslovit. Nejvíc mi vadila nepřesvědčivá Marie v roli média a její čeština, která mě strašně rušila. Když svou mateřštinu opustila, znělo to mnohem líp. Na festivalu jsem tenhle kraťas viděl čtyřikrát a opravdu mi to stačilo.(10.2.2010)

• - Film získal cenu za nejlepší krátký film v USA (Dark Carnival Film Festival) a Jižní Africe (South African HORRORFEST). (Bart)

• - V Seanci se na plátno vrací herec Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (Bart)

• - Film byl uveden na téměř dvaceti hororových festivalech po celém světě, včetně Hollywoodu, Kanady, Velké Británie, Mexika, Indie a dalších. (Bart)