Paper Heart

Trailer

Úlohou Charlyne Yi je zistiť, čo je to vlastne láska a prečo si myslí, že sa nikdy nezamiluje. Chodí po celých Spojených štátoch a dokonca zavíta aj do Paríža. Pýta sa ľudí - či už náhodných, alebo tých, ktorí majú s citom zvaným láska nejaké skúsenosti a snaží sa v odpovediach nájsť nejaký zmysel. Keď v tom do jej života vstúpi Michael Cera. (ScarPoul)

Trailer

ScarPoul

Hranica medzi skutočnosťou a fikciou tu dosahuje veľmi tenkú hranicu. Charlyne Yi je dievča, ktoré sa nejaký ten čas pohybuje v umeleckých kruhoch, má pár hollywoodskych priateľov a robí dokument o tom ako neverí v lásku. Dokým do jej života nevstúpi Michael Cera - hrajúci samého seba. Film prechádza z roztomilých a vtipných scén na tie krásne emotívne - ktoré vznikajú rozhovorom z obyčajnými ľudmi a ich definíciami slov ako láska, rozvod, manželstvo atď. Väčšina zoznámení a stretnutí je potom vytvorená papierovými bábkami, ktoré pôsobia vo filme veľmi zvláštne, ale určitým spôsobom ho neskutočne obohacujú. Film je krátky, výstižný a krásny. Nedá sa mu veľa vecí vytknúť už len z dôvodu, že sa po celý čas nesnaží na nič hrať a každý pohľad, úsmev a žmurknutie vychádza so situácie, nie z nutnosti. Jasenovec natočil veľmi krásny film, veľmi zvláštnym spôsobom o zvláštnom cite medzi všednými ľudmi. A ja nemôžem inak ako len tlieskať. ()

neoBlast

Indie romantik k nám vstoupí během roku hned několik, tahle ze Sundance ale na to jde jinak. Dostáváme z cross-overu mezi nezávislým snímkem a falešným dokumentem jakousi příjemnou indie-mockumentary. Boratovským stylem pobíhá Charlyne Yi po Státech a ptá se co je pravá láska - a ať to samozřejmě zní dost chabě a přespříliš kýčovitě, tak na mou osobu to zapůsobilo správně osobitě a hlavně upřímně. Spoustu lidí může překvapit Michael Cera, který se konečně vymanil ze "své" škatulky a nepůsobí již toliko unifikovaným, opakujícím se, projevem. Tudíž já to beru všemi osmi. 80 % ()

Aljak

Ehm, dokonalo zničený skvelý námet na projekt... Pretože spraviť dokument o tom "Čo je to Láska" formou cestovania po celej krajine a pýtaním sa rôznorodého spektra ľudí (od detí po dôchodcov, od obyčajných ľudí až po vedcov) by bola naozaj chuťovka, obzvlášť keby to bolo takýmto voľnejším štýlom! Ale tým, že film je napokon zaostrený akoby na samotné točenie dokumentu a na rozvíjajúci vzťah hlavnej "hrdinky" Charlyne Yi, tak to celé veľmi poškodilo celkovému dojmu - aj keď to by nebolo až tak zlé. ALE ten koniec bol totálny úder na záver - to si fakt mohli odpustiť alebo ho spraviť inou formou. ()

DavidS.

Pseudodokument o hledání a definici lásky...Nedá se tomu upřít zapálení pro věc. Občas uslyšíme něco pravdivého, veselého i chytrého na dané téma. Do rozhovorů se podařilo zakomponovat i současné nezávislé komediálně-romantické hvězdy. Jako celek a téměř 90 minutová podívaná to ale nudí a postrádá opodstatnění...A sblížení těch dvou "asociálů" je jasné od začátku...Charlyne Yi mi byla celou dobu nesympatická až protivná... ()

BluT

K Charlyne bylo velmi těžké si udělat jakýkoliv vztah. Prostě není vůbec zajímavá. Ze začátku to vypadalo jako příjemný dokument, ale postupně se to zvrhlo v nudu. Nejlepší bylo, když se tam konečně objevil Cera a začal do příběhu výrazněji zasahovat. I tak to bylo ale hlavně o Charlyne a spíš nuda. Debut průměrného studenta FAMU bude pravděpodobně lepší než tohle. 35% ()