Slavná italská komedie z roku 1961 oceněná Oscarem. Slavná komedie o snahách barona Cefalu (Marcello Mastroianni) zbavit se své ženy, aby se mohl znovu oženit s krásnou dívkou ze sousedství. Po značném úsilí se mu podaří získat dost důvodů k vraždě ze cti, která se v tehdejší Itálii trestala jen mírně. Znovu se ožení, aby byl tentokrát podváděn on. (oficiální text distributora)

FuLister

Jasně, už to asi není úplně aktuální téma, co se týká, toho, jak se rozvést a neztratit přitom čest a úctu ve městě. Nicméně i tak je to velmi pěkný film, o nenaplněné lásce, která když už konečně po všech útrapách přijde, tak to vlastně není úplně to, co bylo očekáváno. Alespoň ze strany mladé dívky. A to je si myslím, aktuální dodnes a vždy bude, ať budou rozvody, jakkoli snadné, či nikoliv. Jinak se mi moc líbila výborná hudba a celkově atmosféra italského městečka a rodiny. ()

Ludva

[2009-11-04] * Přijemné černá nostalgická komedie, která je především Mastroianniho hereckým koncertem. ()

kika1650

,, ...Místo toho našel zbraň, zbraň zapomenutou buhví jak dávno ve starém stolku..... zapomenutou buhví jak dávno v staré neapolské rokokové komodě z 18.století, snad opravené v století 19nástem." ()

JARDAHONDA

Film, vypráví svůj příběh o tom, jak těžké je rozvést se v Itálii. Ačkoli vaše mnželství může být očistcem na zemi a kdekdo dosvědčí, že manželka svému partnerovi nastražuje jednu past za druhou, lépe je ji zastřelit, než se nechat rozvést. Baron Cefalu se chce stůj co stůj zbavit své ošklivé ženy Rosalie, aby se mohl oženit s krásnou a mladou Angelou. Rozvod v Itálii, ale nepřipadá do úvahy. Pomůže mu zkostnatělé italské právo, které sice rozvod nezná, ale vraždu spáchanou pro uraženou čest trestá jen mírně. Po značném úsilí se baronovi podaří získat dost důvodů k vraždě ze cti, znovu se ožení, aby byl tentokrát podváděn on. . . ()

SONNY07

Marcello Mastroianni je geniální a ten jeho plán - ten je snad ještě lepší - chce to čas, trpělivost, odříkání a ono to vyjde !? Ale vyjde to skutečně ? ()

Sejkorka

K hodnocení z minulosti přidám komentář. Tohle je velká klasika, Féfe se rozhodnem že se zbaví manželky, protože se zamiluje do své sestřenice, která je 17 let. Hlava mi nebere, že ji hraje patnáctiletá (v době uvedení filmu) Stefania Sandrelli. Mimo jiné se objevila v ve "dvojce" Brancaleonovy armády z roku 1970. Mistr Mastroianni vždycky jen cukne koutkem a spřádá další pikle. Ty mu vyjdou, ale poslední záběr napovídá, ho čekají velké trable. ()