Slavná italská komedie z roku 1961 oceněná Oscarem. Slavná komedie o snahách barona Cefalu (Marcello Mastroianni) zbavit se své ženy, aby se mohl znovu oženit s krásnou dívkou ze sousedství. Po značném úsilí se mu podaří získat dost důvodů k vraždě ze cti, která se v tehdejší Itálii trestala jen mírně. Znovu se ožení, aby byl tentokrát podváděn on. (oficiální text distributora)

Kacounek

Naprosto kouzelný obrázek sicilského maloměsta, maloměštáků a až ďábelského plánu barona Cefalu, manžela, jenž se touží zbavit své krásné ženy, aby mohl být s ještě krásnější setřenicí. Musím říct, že Marcello Mastroianni je jeden z největších fešáků filmového plátna. ()

Markussis

Maestro Marcello táhne celý tento film a udělal ho velmi zábavným. Je to především jeho herecký koncert. Film se stal klasikou a je hodnotný i dnes právě díky jeho partu. ()

vitekpe

Pekna cernobila usmevna podivana se skvelym Mastroiannim v hlavni roli. Smichy se po zemi valet nebudete, pointa je prece jen asi trosku jinde nez v prvoplanove rachande...tohle je trosku jina sorta. Pekne, hrave.. :) ()

Jezinka

Děj volně plyne, nic moc se neděje, vše pozorujete jakoby z povzdálí. Úsměv to příliš nevyvolá, konečná pointa taky nic moc. Třeba taková Dívka s pistolí mi přišla mnohem zábavnější. ()

Jaccobos

Moc veselá komedie o vášnivě zamilovaném Italovi, který se ze všech sil snaží efektivně a pokud možno - co s nejmenší bolestí - zbavit své manželky. Kalkuluje, uvažuje, počítá. Vnitřní monolog vykresluje jeho postavu dokonale. Marcello Mastroianni se mi ve své roli lišáckého barona, co ví co dělá velice líbil. Zkrátka "Fefe" neměl chybu. ()

klúčik

Klasická talianska komédia s famóznym výkonom M.Mastroiannim. Marcello je Marcello. Talianske filmy z tohto obdobia sú nezabudnuteľné . 80%. ()

dopita

Na Italský filmy jsem nikdy moc neletěl, ale Rozvod po italsku je pro mě příjemné překvapení. Film se rozjíždí pomalu a pozvolna, ale postupně nabere na zajímavosti a i když tempo vyprávění není nijak závratné, film rozhodně nenudí. Českej dabing je parádní!! ()

kollis

Perspektivou italské společnosti musíme nahlížet na bizarní zápletku, kdy se hlavní hrdina musí zbavit své manželky, aby mohl rozvinout vztah s mladinkou sestřenicí. Germi tvrdě zesměšňuje zkostnatělý pohled na nedotknutelné pouto manželství a my společně s hlavním hrdinou podstupujeme neuvěřitelně složitou cestu k dosažení svobody. Místo rozvodu (společensky nepřijatelný) se osnuje ďábelský plán k získání milence pro vlastní manželku, aby je nato mohl oba zabít (vražda ze cti - společensky i zákonem tolerovaná), komedie plná omylů může začít. Hladce působící režie s tempem italského temperamentu, vypravěčskou svěžestí a dokonalým Mastroiannim. ()

Piškotka

Kujme pikle, pikle kujme:-) Obrazotvornost děsivě inspirující. Jak Marcello pravil, v Itálii je rozvod téměř nemožný. Proto hledal tisíc důvodů, jak ho uskutečnit, ale ne z vlastní viny. Jeho vztah zavánějící incestem, manželčino fňukání, musel se trápit:-) Na mě však v tom knírku působil až seladonsky, ne jako oddaná milující bytost. Co bylo zajímavé, tak vystižení oné doby, kdy panovaly jiné mravy. Být paroháčem bylo potupou téměř pro celé město. Čekala jsem soucit, ale tolik opovržení. Závěrečné vyústění bylo trefné. Opravdu není vše tak, jak se tváří. Marcello hrál skvěle ztrápeného muže. Hravě zastínil všechny další účinkující. ()

Greny

Výborná černá komedie, která je však svojí úrovní velmi nevyrovnaná a má velmi viditelná hluchá místa, která by si zasloužila mnohem více pozornosti. ()

Rozjimatel

"Ak to nepovieš, nebudem môcť zaspať." "Áno, milujem ťa. Dobrú noc." "Ako veľmi, Fefé?" ... "A dosť!"     Výborná čierna komédia s trefnou satirou talianskej spoločnosti vtedajšej doby, smerovanou predovšetkým na južanský (sicílsky) malomestský naturel. Je plná šteklivého sexuálneho napätia a používa hojnú dávku cynizmu, robí to ale veľmi vtipným spôsobom. Marcello Mastroianni (Fefé) je ako vždy perfektný a zaujala ma aj pôvabná Stefania Sandrelli (Angela), u ktorej sa ani nechce veriť, že mala vtedy len 15 rokov, keďže vyzerá veľmi vyspelo.     "Naozaj ťa zase bolí hlava?" ()

Mikino00

Vtipná a příjemná komedie se skvělým Marcellem v hlavní roli. Systém výprávění příběhu velmi pomáhá svéráznosti filmu. ()

Greg25

Rozvod po italsku je výrazně lepší než Manželství po italsku. Je pravda, že mu chybí Sophia Loren, ale celkové zpracování, vyznění a děj jsou výrazně lepší. Manželství po italsku je svým pojetím snad ze všeho nejblíž grotesce a absurdnímu humoru. Ačkoliv zde hraje Marcello Mastroianni nejedná se o klasicky italskou komedii - není tolik uřvaná, s přehršle hádkama a podobně. A právě proto je výrazně lepší než jiné klasické italské komedie s Mastroiannim a taky právě proto se mi Rozvod po italsku vcelku líbil. 70% ()

Gagner

Skvělá komedie, plná černého humoru, který rozesměje. Nemůžu za to, ale Marcello Mastroianni mi zde potvrdil, že byl herec z úplné světové špičky. Zatímco třeba u Felliniho dokázal zahrát vážné role, v komediích a hlavně v této stačilo jen, když se objevil a již jste cítili ironický nádech. "A co moje čest?" ()

ddf76

Mastroianni skvely jako obvykle. Hned jeho prvni scena, kdy se objevi ve vlaku je vyborna + more dalsich (tancujici komousi, premiera filmu La dolce vita v mestecku :)) ). No vsichni jsme cornuto :). ()

theSaint

Marcello Mastroianni je v roli vychytralého manžela geniální. Závěr filmu - zlomyslně, humorně, úžasně pravdivý. ()

pipapa

Jakkoliv byl Marčelo geniální herec a mám ho jako herce velmi ráda, tahle slátanina mě vždy už během první třetiny dokázala tak otrávit, že jsem to nikdy nedokoukala a už nikdy nedokoukám. Zvolená forma vyprávění a práce s námětem jdou úplně mimo mě. Pro mě komedie spíše k pláči a k unudění se k smrti. Díky, ne! ()

wata

Jedna z tých príjemných talianskych komédií. Ľahko plynúci príbeh okorenený zaujímavými vložkami, ktoré sa neboja reflexie smerom k talianskemu filmu svojej doby. Naozaj príjemné pozeranie, pri ktorom sa síce pravdepodobne nebudete rehotať, ale úsmev (možno trochu ironický) Vám na tvári vykúzliť dokáže. ()