poster

Kurt strašně zuří

 • norský

  Kurt blir grusom

 • anglický

  Kurt Turns Evil

Animovaný / Komedie / Rodinný

Norsko / Dánsko, 2008, 70 min

 • Radek99
  **

  Děkujeme, odcházíme – na protest proti neutěšené situaci v severském animovaném filmu. Skandinávský Bořek Stavitel tentokrát nejdříve postaví venkovní bazén a pak fušuje do medicíny vydávaje se za falešného doktora, a to vše jen kvůli komplexům ze svého zámožnějšího souseda! Bořkova verze bazénu se ale brzo naplní podzemní vodou a bahnem a jeho lékařská praxe postavená na odstranění připínáčku z pozadí zemdlelé matróny v předzahrádce městské kavárny a vyjmutí nestráveného modelu vláčku z břišní dutiny pacienta (to vše ovšem jeho synem v předškolním věku) brzo vezme za své, neboť štěstěna i takovémuto šťastlivci dá jednou krinde. Na jeden animovaný film až až, uvážíme-li navíc fakt, že řidič ještěrky drze odstřihne knír dopravnímu policistovi! To je i na Bořka Stavitele příliš. Ještěrka je prostě ještěrka, viď, Bořku...(18.11.2011)

 • Milan25
  ***

  Šíleně divný animáč. Děj má neskutečný spád, všecko tam hrozně sviští, a díky tomu je příběh těžce nepřehledný a navíc je to až neuvěřitelně ukecané. V podstatě jsem u toho zůstal jenom díky zajímavé a vtipné vizuální stránce, která tak nějak člověka sama baví. Myslím, že ty 3*, které uděluju, je pro film absolutním maximem.(2.4.2012)

 • murderbird
  ****

  kurt je řidič ještěrky. miluje svou práci i rodinu - tři úžasné děti (pravicový radikál, satanistka, mutující tříletý chlapeček) a manželku, zneuznanou architektku. všichni si žijí svou norskou sociální idylku až do doby, než se na scéně objeví arcizloun doktor petter a opilý homosexuální námořník. je řidič ještěrky stejně důležitý jako doktor? je něco víc než peníze? a kazí charakter víc než sláva? /autorem přehlohy je známý spisovatel erlend loe (doppler, naiv.super)(21.5.2009)

 • Deimos
  *

  TV/// Obsazení 1/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Animace 1/10/// +když to člověk dokáže dokoukat do konce, zjistí že to nějaký příběh a poučení mělo -příšerně animované postavy, něco tak otřesného se v animovaném filmu nevidí, je to vůbec pro děti, hodinu mi trvalo, než jsem si zvykl na užvatlanou norštinu, potom už to naštěstí skončilo./// Až tohle uvidíte, tak se nelekejte. I takto může vypadat animovaný film. Kdyby neměl alespoň nějakou výpovědní hodnotu a nebyl poučný, poslal bych film zaručeně do odpadu. To je někdo z tvůrců uchyl, že kreslí takové postavy? Fakt hnus./// Celkem 23%///(21.12.2011)

 • candy_daze
  **

  Proč ne? "Kurt strašně zuří" je poměrně milý animák, poukazující na společenské stereotypy (moc hodná a oblíbená paní premiérka, namyšlenej doktor, tlustá sestra satanistka :)). Celkově se mi líbilo vykreslení všech postav, tedy, asi až na tu hlavní, což je špatně. Co se příběhu týče, zpočátku to bylo velice milé, dál už dost těžkopádné. Možná je to i tím, že dáni a jejich humor jsou pro mě jednou velkou neznámou (o tom jsem se přesvědčila už při Trierovu "Kdo je tady ředitel?", a že to je trochu jiná liga)(19.11.2011)