Reklama

Reklama

Kurt strašně zuří

  • Norsko Kurt blir grusom (více)

Obsahy(1)

Kurt jezdí s vysokozdvižným vozíkem, v této činnosti vyniká, miluje svou práci i rodinu - tři úžasné děti (pravicový radikál, satanistka, mutující tříletý chlapeček) a manželku, zneuznanou architektku. Všichni si žijí svou norskou sociální idylku. Vše se změní ve chvíli, kdy se přistěhuje nový soused, nafoukaný doktor Petter. Kurt se mu chce vyrovnat, dá výpověď v práci a pokouší se různými způsoby poskočit na společenském žebříčku, aby nakonec pochopil, že je mu nejlépe za volantem vysokozdvižného vozíku.
Norský animovaný snímek vychází z oblíbených dětských knih Erlenda Loeho o prchlivém, ale v jádru dobrosrdečném šoférovi vysokozdvižného vozíku Kurtovi. Zábavná podívaná plná rázovitých figur a figurek s dosti peprným jazykem, po formální stránce standardní hravá 3D animace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 1/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Animace 1/10/// +když to člověk dokáže dokoukat do konce, zjistí že to nějaký příběh a poučení mělo -příšerně animované postavy, něco tak otřesného se v animovaném filmu nevidí, je to vůbec pro děti, hodinu mi trvalo, než jsem si zvykl na užvatlanou norštinu, potom už to naštěstí skončilo./// Až tohle uvidíte, tak se nelekejte. I takto může vypadat animovaný film. Kdyby neměl alespoň nějakou výpovědní hodnotu a nebyl poučný, poslal bych film zaručeně do odpadu. To je někdo z tvůrců uchyl, že kreslí takové postavy? Fakt hnus./// Celkem 23%/// ()

Jonash87 

všechny recenze uživatele

Mně se náhodou tento animák líbil, možná i díky tomu, že jsem na něj narazil zcela náhodou a nic od toho nečekal. Pěkné a vtipně udělané 3D animace a jednotlivé postavičky, několik opravdu humorem naplněných scén, avšak zcela obyčejný příběh. Coby oddychovka tento snímek sedl dokonale, v rámci žánru jsem se tak přiklonil k vyššímu hodnocení, konkrétně čtyřem hvězdám. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Děkujeme, odcházíme – na protest proti neutěšené situaci v severském animovaném filmu. Skandinávský Bořek Stavitel tentokrát nejdříve postaví venkovní bazén a pak fušuje do medicíny vydávaje se za falešného doktora, a to vše jen kvůli komplexům ze svého zámožnějšího souseda! Bořkova verze bazénu se ale brzo naplní podzemní vodou a bahnem a jeho lékařská praxe postavená na odstranění připínáčku z pozadí zemdlelé matróny v předzahrádce městské kavárny a vyjmutí nestráveného modelu vláčku z břišní dutiny pacienta (to vše ovšem jeho synem v předškolním věku) brzo vezme za své, neboť štěstěna i takovémuto šťastlivci dá jednou krinde. Na jeden animovaný film až až, uvážíme-li navíc fakt, že řidič ještěrky drze odstřihne knír dopravnímu policistovi! To je i na Bořka Stavitele příliš. Ještěrka je prostě ještěrka, viď, Bořku... ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Kurte pydle... 8-o . . . Můj tata byl hórnik, ja musim byt dóktór... %-] . . . Uf, igitátor žasne, pigicácor se diví... Ne-pře-ko-ti-tel-né! xoxo... °.| . . . Tři strašně zuřivé hvizdičky tedy jen za tu třídebizarniální patafyzičnost pro radost a dost! A jinak mír a na na zemi ráj... - - - P.S. Ten pán co sežral vláček vypadal jak Paroubek. Pak z něj vláček vyjel jak na láčku plnou parou back. Ale bylo to bakaný. No jestli to není celý zpackaný, že paní premiérko. Ale na druhou stranu chápu, že Dánové to chápou! Tak to se asi musím dneska kurdepytle nacamrat jak Dán... ;o[] - - - - - (Poprvé viděno v pitek 18.11.2011 na >vykurtovaném prostoru< , hodnocení 16., komentář zde jako patafigicky pátý - 18.11.2011) ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Sociálně utopistické drama o neuznávaném dělníkovi, který se pokusí vykročit ze svojí dělnické třídy. Jop, i takhle nějak by se dalo Kurt blir grusom popsat. Snaží se bejt falešným doktorem, zlým premérem a posléze milionářem, aby nakonec skončil tam, kam doopravdy patří. Jeho tři děti nápadně připomínají americké animované schéma: dívka je satanistka, klučina je nejspíš gay, co se stará jen o svůj účes, a snad jen nejmenší Bud je Kurtův opravdový přítel. Nuž, trochu rozpačitej počin. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama