Životní a profesní příběh eminentního českého herce... Josef Abrhám stále patří mezi nejvýznamnější herce současnosti. Jeho postavy na divadle nebo ve filmu jsou výrazné a dobře zapamatovatelné. Snad proto o něm řekl Jaroslav Vostrý (dramatik, divadelní teoretik, režisér): „On nehrál, on tou postavou byl.“ Když se v roce 1960 ucházel o první angažmá, profesor Miloš Nedbal mu sdělil: „Už nemusíte nic předvádět, mně stačilo vás vidět, jak jdete po schodech.“ Přitom Josef Abrhám o sobě tvrdí, že je mu trapné se předvádět. Soukromí si pečlivě střeží. Vytvořil řadu pozoruhodných divadelních, filmových a televizních postav. Člověk mravního i profesního maximalismu, vybaven výrazným talentem, formován kultivovaným rodinným i divadelním zázemím, se stal všestranně a široce respektovanou osobností. (Česká televize)

Padme_Anakin

Velice příjemné nahlédnutí do osobního i profesního života výborného herce, charismatického muže, noblesního pána, tím vším pro mě Josef Abrhám byl a na filmovém plátně zůstává dál.. Posílám poděkování tam nahoru do hereckého nebe za ten obrovský kus poctivé a tvůrčí práce.. Odpočívejte v pokoji, krásný dragoune ♥ ()

Marthos

Inteligentní herec, kultivovaný muž, milující manžel. Život Josefa Abrháma byl vskutku neobyčejný a nám nezbývá než poděkovat, že jsme do něj mohli prostřednictvím tohoto nevtíravého televizního portrétu alespoň nahlédnout. ()

topi

Necelý rok to Josef Abrhám vydržel bez své milované Libušky a už se vydal na cestu k ní...Co k tomu více říci, jeho herectví a kultivovaná osobnost mluvila za vše. V hlavě mi z dokumentu mimo desítky dalších životních poznatků utkvěly nejvíce tyto dvě jeho věty : "Umění nesmí škodit životu" a "Já tvrdím, že odpověď je v neodpovědi". Čest jeho památce..... ()