Esoterická agenda

všechny plakáty
USA, 2008, 126 min

Režie:

Ben Stewart

Existuje esoterická agenda stojící za každým aspektem našeho života? Existuje úzká elita řídící všechny politické, ekonomické, korporátní, nevládní a dokonce i protivládní organizace?
Tento film se snaží demaskovat tyto plány, aby pomohl vrátit planetu zpátky do rukou lidí. Zcela esenciální dokument, který by měl posoudit každý, kdo má odvahu čelit těmto informacím. Události z 11. září jsou totiž možná jen vrcholkem ledovce. (ČSFD)

Andrew159

Tenhle film je určitě zajímavý, ale některé věci co tam jsou, tak jsou opravdu k pousmání, zvlášť pro člověka co se zajímá o historii . * za zajímavost ()

Mickel

Na tomto dokumentu jsou vidět krásně rozdíly mezi lidmi. Jedni to přijmou jako konspiraci a budou dál stejnými ovečkami s tím že viděli zmatený dokument o čemsi co nemá smysl, a pak ti druzí, kteří otevřeli oči a chápou, že s tímto světem je něco velice v nepořádku a zamýšlý se nad svým přínosem do toho všeho. Ti dali pět hvězd. Namasté ()

Samchung odpad!

Tak tohle teda né, tohle musel vytvořit hodně nemocný člověk (nejspíš z nějaké sekty), kterému chybí základní vzdělání a schopnost uvažovat. Po necelé půl hodince, kdy se u mě střídaly chvilky šoku a smíchu, co je ten člověk schopný ještě spojovat dohromady a tvrdit, jsem to musela vypnout, protože sledovat takové výplody je jenom ztráta času. ()

kubina28

Prvých 2o minút budete musieť prekúsnuť lebo neviete o čom je vlastne reč. Záplava mien(snáď 5o),dátumov a náboženstiev.A to všetko na vás vypúšťajú tak rýchlo že nestíhate čítať titulky.Potom je sa stratit v texte jedna radosť.Takže si úvod pustite aspoň 3x za sebou.Potom sa avšak rozprávanie spomalí ukľudní a miesto čísel a mien vám servírujú zaujímavé fakty, ktoré vás nenechajú kľudne spať. Sem tam sa aj tu vyskytnú pasáže ako keby ste zaraz zvýšili rýchlosť prehrávania na 120%. A tie si opäť budete musieť pustiť aspoň 2x, aby ste sa nestratili.Škoda. Škoda tých úvodných dvadsiatich minút a iných miest. Keby tvorcovia zvolili ľudskejší prístup alebo spomalili a pridali pár dodatkových informácii jednalo by sa o excelentný projekt.Zatiaľ kvantita ľahko predčí kvalitu. ()

fhe_verdict

Bludarium najhrubsieho zrna. Film z roku 2008 nas varuje ako bude v roku 2012 koniec sveta a hned ponukne tucet "nepriestrelnych" dokazov. A kedze si to uz dnes mozeme overit a vieme, ze sa nic nestalo tak je jasne, ze tieto dokazy boli ciste bludy a naozaj niet dovod predpokladat, ze ine dokazy v tomto dokumente budu pravdivejsie. Pseudo dokazy na podporenie konspiracnej teorie su podsuvane krizom krazom. Bezmenny chlapik s copom mi najprv hovori ako maju nado mnou moc ti, co vedia vsetko o astrologii, aby ho vystriedal kusok rozpravky Walta Disneyho a nasledne nejaky citat Platona po ktorom prichadza napojenie na templarov a iluminatov. Cely dokument je podavany z americkej perspektivy a ich zasadneho predpokladu, ze ak nieco plati pre USA tak to plati pre cely svet. Prirodzene pri tak vysokom mnozstve tvrdeni su niektore pravdive, ale ich ucelove spajanie s uplnymi bludmi sa snazi vytvorit paralelnu realitu zahalenu ruskom tajomstva pod ktoru mozu nahliadnut iba ti, ktori tymto bludom veria. Samozrejme netvrdim, ze dnesna spolocnost nie je riadena, ale urcite nie silami a sposobom, ktory predostiera tento dokument  A este jeden blud na zaver: Hlavnou zlozkou jedu na krysy je florid sodny. A Florid sodny sa dava do zubnej pasty a Danone ho dava aj do mineralnej vody. Florid je teda droga tych, ktori chce kontrolovat populaciu. Ach jaj :)))))))))))) ()