Past

Nevera z lásky

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2010, 105 min

• milka

Nudné a zdlouhavé psychologické drama, ve kterém nefunguje to hlavní, postavy. Ty jsou totiž tak špatně napsané, že jim jejich vývoj, pokud se o něčem takovém dá v tomhle filmu mluvit, vůbec nevěříte. De Niro s Nortonem se sice snaží co můžou, ale z tohodle prachbídného scénáře, který jde vlastně odnikud nikam, z toho víc vytřískat nešlo. Tempo filmu je navíc na bodu mrazu, dialogy mezi hlavní trojicí vůbec neodsejpaj a vypadá to, jak kdyby u toho režisér místy sám usnul, jak mrtvolně je to natočený. Nejde mi do hlavy, jak do toho ty herecký hvězdy vůbec mohli jít.(15.3.2011)

Psychologický thriller bez kladných postáv v hlavných úlohách. A to platí aj pre vieru či zákon. Hádam všetci a všetko je tu ambivalentné, až neviete čo očakávať. Ale v prvom rade ide o herecký koncert De Nira a Nortona, ktorý sa ideálne prejavuje v dialógoch medzi štyrmi očami, kde by sa napätie dalo aj krájať nebyť kancelárskeho stola medzi nimi. Dokonca Milla Jovovich sa prekvapivo tiež snaží hrať. Nechcem moc riešiť tunajšie hodnotenie, ale vysvetľujem si ho len tak, že to čo baví mňa, iných ľudí zjavne občas nudí, a naopak. To mi pripomína, musím si niekedy pozrieť "I Come With The Rain". :)(24.6.2014)

Upozornění: Všem obdivovatelům sexy M.Jovovich ZAKÁZANO! J.Curran vsadil na hvězdné obsazení a dle mého názoru (značně se lišícího od ostatních) se mu to vyplatilo. Film Vás nutí přemýšlet. Přemýšlet, ale zdravě, aníž by Vás tím otrávil. Ukazuje protiklady lidské mentality a osobnosti, které, jak se zdá, mohou spolu randit, i když to na první pohled nevypadá. Charismatická M.Jovovich, ač ji moc nemusím hraje skvěle a vynechat záběry , které odhaluje její mužsko/ženské přednosti, uchoval bych si na ní skvělé vzpomínky. Manipulativní E.Norton s rozpolceným R. De Nirem nejsou žádným zklamáním. Svoje role zvládli na jedničku a společně s tímto titulem si na ně velmi rád vzpomenu.(9.12.2010)

• Martin741

Rezisera Johna Currana nepoznam, a po tomto filme tomu este sakramentsky dlho tak aj bude. Umely pribeh, ktory nedava zmysel, hviezdne obsadeny De Niro /Taxikar, Raging Bull/ je tuna len lakadlom na prilakanie mas divakov, a dokonca Edward Norton /American History X, Yluzionista/ nic dohromady nepredviedol. Presne kvoli takymto filmom to ma Norton u mna nahnute a prestavam ho uznavat. 5 %(26.5.2015)

• castor

Zmatený a zbytečný slepenec, u kterého divák skřípe zuby. A to snímek tvůrce Barevného závoje nezačíná zle, jenže se do látky nikdy úplně nepoloží. Ve výsledku jakoby nedýchal, jakoby se obával většího tahu na bránu.. prostě jen meditativně vypráví nikterak atraktivní příběh, ve kterém hrají výborní herci (ano, myslím i Millu), ale v tomhle materiálu jsou prostě jen maňáskové průměrného divadla. Nejvíc sere (a to doslova) Norton, kterého nesmírně obdivuji, ale za posledních DLOUHÝCH pět let nezavadil o zajímavou roli v něčem pořádném. Platí to stejné, co u Barevného závoje. John Curran dokáže ukočírovat solidně fungující filmové složky, to nejdůležitější, tedy příběh, nikoli. Tenhle koktejl podivných depresí měl zůstat někde hodně vysoko na polici..(11.3.2011)

• - Snímek se natáčel v Michiganu, scény z vězení v Michigan Correctional Facility a v Blackman Township. [Zdroj: Svět filmu] (Nons3nse)

• - Edward Norton sa opäť raz ocitol za mrežami. Väzenská tematika vs. Norton: Prvotný strach (1996), Kult hákového kríža (1998), 25. hodina (2002) a Stone (2010). (RatBoj)

• - Scénář napsal Angus MacLachlan. (Kuzmik)