Fisshu sutōrī

Fish Story

(festivalový název)

Komedie

Japonsko, 2009, 112 min

Tak tohle bylo vážně povedené. Tím myslím především zpracování celého tématu a některé nezapomenutelné scény. Dějově by se to samozřejmě špatně popisovalo kvůli zpřeházenosti, ale myslím, že forma dokáže zaujmout a konec překvapit. Je to zkrátka hodně napínavá a tak trochu tajuplná skládačka. :) Navíc mi udělala radost role Tabe Mikako. Těšila jsem se, až ji po Kimi ni todoke uvidím v něčem dalším. ~(4,4)~(27.11.2011)

Štyri hviezdy, hlavne za multižánrovú prvú hodinu a záver.Dej medzitým sa príliš venuje kapele a zabúda na ostatné - zaujímavejšie príbehy; až ku koncu, kde sa všetky pretnú a nasleduje úžasná koláž toho čo a jak sa stalo. Objektívne 65-70 percent, ale chcem to trochu nadhodnotiť; hlavne za originalitu, vysokú úroveň trikových scén a celkovo sympatickú snahu nezávislých tvorcov, nacpať do jedného filmu všetko možné (pričom ich snaha nie je pre snímok kontraproduktívna). Vyšlo im to :)(10.6.2013)

Mě osobně se nejvíce líbil skvělý začátek a pak všechny scény odehrávající se v prodejně s muzikou. Celý film vlasntě nevíme na čem jsme ale stačí posledních pár minut filmu a vše do sebe krásně zapadne. Hodnotím to 4/5 a to asi kvůli stylu hudby, která mi není nejbližší ale uznávám, že není špatná.(15.1.2010)

Dlouho se snažím definovat svůj postoj k tomuto filmu, ale nenapadá mě výstižnější slovo než DIVNÝ. Stal se zkrátka obětí své přílišné originality. Zatímco u většiny jiných snímků je toto předností, tak zde kreativita a slabý, imho, ne tak chytrý děj potápí Fish Story do osobního propadliště/smetiště "no interest, too weird". 60 %(17.5.2010)

Bláznivý, originální a inteligentní film. V roce 2012 se na zem řítí obrovská kometa. V roce 1975 nahrává neznámá punková kapela svoji první, poslední a neprodejnou píseň: "Fish Story". V roce 2009 usne mladá dívka na trajektu. A v roce 1982 má jeden mladík problémy se svojí sebedůvěrou. Zdánlivě nesouvisející příběhy. O písni, která zachránila svět. Komedie to není, ale zábavný film určitě :). ■ Existuje pojem zvaný intencionalita, obsahující veškerá lidská přání, předpoklady, touhy. Já vím, že ty chceš - to je intencionalita druhého stupně. Já vím, že ty chceš, aby někdo další něco udělal - to je intencionalita třetího stupně. Většina vysokoškolsky vzdělaných lidí zvládne pochopit logický příběh s intencionalitou šestého stupně. Vytvořit logický příběh vyžadující víc, než intencionalitu šestého stupně, je velmi obtížné. Logická zápletka v tomto filmu vyžadovala od tvůrce scénáře intencionalitu sedmého, možná osmého stupně.(30.7.2010)