Reklama

Reklama

Fish Story

  • Japonsko Fisshu sutōrī (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roce 2012 se směrem k Zemi řítí obrovský meteorit. Zatímco zkáza světa se zdá být neodvratitelná, v jednom obchodu s hudebninami skupinka lidí poslouchá dávno zapomenutou píseň Fish Story. V roce 1975 druhořadá punkrocková kapela nahrává album, které se posléze ukáže být jejím jediným výtvorem; jmenuje se Fish Story. Osudy různých lidí mohou být provázané netušeným řetězcem příčin a následků a i věc, kterou spousta lidí považuje za fiasko, může jednou zachránit svět. Základem úsměvného nezávislého filmu Fish Story je precizní scénář, který divákům postupně představuje roztodivné postavy a bizarní události. Zdánlivě nesouvztažná série anekdotických epizodek se ve velkolepém finále ukáže jako promyšlené vyprávění vystavěné okolo titěrných detailů, které mají dalekosáhlé důsledky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

Crawler-D 

všechny recenze uživatele

Nasekáme spoustu scén, které mají jakousi souvislost a necháme v tom diváka máchat. V posledních desti minutách pak všechno chronologicky vysvětlíme, abychom mu ukázali, jak jsme hrozně chytří....tak takhle by to vážně nešlo, ale...."kdyby moje osamělost byla ryba, tak by byla velká a hrozivá, že by i velryba utekláááá" - písnička tak šílená, tak hlubokomyslná, že celý film pozvedá ze samoúčelného chytráctví. A občas taky film pozvedne všechno kolem, což se mě stalo... ()

Folpa 

všechny recenze uživatele

Mě osobně se nejvíce líbil skvělý začátek a pak všechny scény odehrávající se v prodejně s muzikou. Celý film vlasntě nevíme na čem jsme ale stačí posledních pár minut filmu a vše do sebe krásně zapadne. Hodnotím to 4/5 a to asi kvůli stylu hudby, která mi není nejbližší ale uznávám, že není špatná. ()

Reklama

charlosina 

všechny recenze uživatele

Fish Story je takový malý milý příběh o tom, že i ten malý, nevýrazný a obyčejný človíček dokáže dělat velké, výjimečné a významné věci, které třeba změní svět. A o tom, že nic není náhoda. // Yoshihiro Nakamura to všechno mohl říct jinak, ale řekl to takhle - a není to špatné. Je to takový japonský Jarmusch, který to všechno dopoví... ()

Mikah 

všechny recenze uživatele

Hlavním tématem filmu je to, jak vše, tady konkrétně zapomenutá píseň Fish Story dokáže změnit celý svět. Zdá se, že je to obehrané téma, ale jeho hezčí a originálnější zpracování jsem doposud neviděla. Do poslední chvíle se zdá, že se jedná pouze o vyobrazení náhodných scén ze života rozličných lidí, ale na konci je vše vysvětleno a já jsem se musela jen smát, jak to do sebe krásně zapadá a jak to ti Japonci zase hezky vymysleli. Celková atmosféra filmu je zvláštní, místy podivně tajemná, ale nechybí bláznivý japonský humor, roztomilost, která rozehraje úsměv na tváři, a příjemná hudba. Po dlouhé době film, který mě opravdu potěšil a zvedl mi náladu. ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Amíci zachraňují svět před hořícími, Zemi ohrožujícími kometami pomocí superhrdinů a odvážných prezidentů, Japoncům k tomuto bohulibému záměru stačí nadupaná punková písnička. Typická skládanka tří zdánlivě nesouvisejících minipříběhů, z jejichž spojení vychází závěrečná pointa, není nijak zvlášť vymakaná a nebýt vysvětlující retrospektivy na konci, ani bych neměla šanci ji pochopit, ale to mi vlastně ani nevadilo. Mě spíš zajímalo, jestli se mladík v prvním příběhu vzmuží a zachrání dívku nebo zda další hrdina přemůže teroristy, co přepadli loď. Trojka je možná trochu rozvláčná, ale zase jsem byla svědkem tvůrčího zrodu jedné písničky, která mi stále ještě zní v hlavě a vypadá to, že ještě nějakou dobu bude. A všechno je to takovým sympatickým způsobem cáklé a zároveň pohodové. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama