Co skrývá krása

Scénografie:

Robert Webb

Kostýmy:

Mariot Kerr

Divný film. 1) Zkušený producent (17 let v oboru), scénárista a režisér Dean O´Flaherty si svou režijní prvotinu nesporně vychutnal a stvořil film vpravdě nezávislý (independent), divný (weird) a svérázný. Za jeho ztvárnění současné australské duše bych mu, být rodilým Australanem, dal jednu přes čumák, ale osobitost jeho deprimující vize středostavovského života určitě nepostrádá. 2) 19letý Sebastian Gregory (prošel sítem téměř tisíce uchazečů) zahrál 14letého kluka uspokojivě a 23letá Tahyna Tozziová předvedla sice prvoplánově, za to však s obrovskou chutí, typickou ženskou manipulátorku s přízračnou temnou motivací tak přesvědčivě, až z toho bylo na zvracení. 3) Nemohu říci, že by šlo o filmový zážitek měsíce, ale na druhé straně jsem se nenudil, což se mi u filmů podobného ražení stává jen vzácně.(14.3.2011)

• MareT.

Mám takový vzláštní pocit, že film je malý podvod na diváka. Skrývané tajemství je vlastně žádné tajemství, všechny postavy diváka tahají za nos a místo toho, aby nám tvůrci ukázali nebo nás překvapili, jak to všechno tedy je, raději to nechají shrnout vypravěče ve třech větách na konci filmu. Nevím, asi jsem neobjevil tu vyjimečnost filmu, na které tady někteří upozorňují.(14.6.2010)

Hmm, velmi zajimavy indie kousek koketujici s voyeurismem, plny zvlastnich charakteru, jednou peknou blondynou a brutalni Nikitou ve vysluzbe. Natocene to bylo hezky, ale celou dobu neni dost dobre jasne nakolik je mozne cely film brat vazne, misty se to snazi o napeti, pak se do toho zacne michat mirny amaterismus a zacne to feelingem sklouzavat k parodii, ale je to debut a ke vsemu z Australie, takze primhourcim ocka a napalim 4*. 7/10(12.2.2011)

12.6.2010 ~ Co skrývá krása? Z nudy pramenící vypočítavost jedné blonďaté mrchy ze sousedství. Danny je ještě dítě, díky ní ale dospěje tak rychle, že si to nedokáže ani v těch nejhorších snech představit. ~ Danny, čtrnáctiletý zamlklý introvertní chlapec, nezajímající se ani tak o sport, jako o knihy a focení, žije se svým otcem, policistou, a macechou v poklidné části města zvané Sunshine Hills. Je fascinován jednou starší sexy blondýnkou ze sousedství a má ji stále na mušce. Fotoaparátu. Ona to ví a lebedí si v tom. Poté, co se ovšem znuděná sexy blondýnka nepohodne se svým přítelem, vybere si pro své hrátky jinou hračku, Dannyho. Za úkol mu dá špehovat po večerech sousedy a fotit to, co přes den skrývají. Z toho samotného by se nic vyklubat nemuselo, kdyby... ~ ... kdyby se už z okolí neztratily tři středoškolačky, což trochu zvedá v okolí napětí, a kdyby tu nebyl jeden divný dům s jedněmi divnými obyvateli. Dannyho špiclování ho tak přivádí nejen k hlubšímu pochopení takzvaného skutečného života, ale i k činům, které samy mají za následek změnu života Dannyho i jeho okolí. ~ "Musíš se změnit. Jestli chceš něčím být, mít práci, vydělat prachy a vydobýt si úctu, musíš se změnit. Nauč se být jako ostatní lidi."(22.3.2013)

• ecceHOMMO

Ja na rozdiel od iných nebudem k snímku zhovievavý. Je síce pravda, že dej je zahalený rúškom akéhosi tajomstva a zaverečné vyvrcholenie je celkom slušné a v niečom nečakané....ale ........prakticky neponúka pre diváka žiadne napätie, postavy sú akoby nalinkované ...bez iskry..( niejaká tá výnimka potvrdzujúca pravidlo tam našťastie je...)...vlastne ani neni čo komentovať...(3.4.2010)