poster

Co skrývá krása

 • Austrálie

  Beautiful

Drama / Thriller

Austrálie, 2009, 97 min

Scénář:

Dean O´Flaherty

Kamera:

Kent Smith

Producenti:

Kent Smith

Scénografie:

Robert Webb
(další profese)
 • slunicko2
  ***

  Divný film. 1) Zkušený producent (17 let v oboru), scénárista a režisér Dean O´Flaherty si svou režijní prvotinu nesporně vychutnal a stvořil film vpravdě nezávislý (independent), divný (weird) a svérázný. Za jeho ztvárnění současné australské duše bych mu, být rodilým Australanem, dal jednu přes čumák, ale osobitost jeho deprimující vize středostavovského života určitě nepostrádá. 2) 19letý Sebastian Gregory (prošel sítem téměř tisíce uchazečů) zahrál 14letého kluka uspokojivě a 23letá Tahyna Tozziová předvedla sice prvoplánově, za to však s obrovskou chutí, typickou ženskou manipulátorku s přízračnou temnou motivací tak přesvědčivě, až z toho bylo na zvracení. 3) Nemohu říci, že by šlo o filmový zážitek měsíce, ale na druhé straně jsem se nenudil, což se mi u filmů podobného ražení stává jen vzácně.(14.3.2011)

 • GodComplex
  ****

  Hmm, velmi zajimavy indie kousek koketujici s voyeurismem, plny zvlastnich charakteru, jednou peknou blondynou a brutalni Nikitou ve vysluzbe. Natocene to bylo hezky, ale celou dobu neni dost dobre jasne nakolik je mozne cely film brat vazne, misty se to snazi o napeti, pak se do toho zacne michat mirny amaterismus a zacne to feelingem sklouzavat k parodii, ale je to debut a ke vsemu z Australie, takze primhourcim ocka a napalim 4*. 7/10(12.2.2011)

 • MareT.
  **

  Mám takový vzláštní pocit, že film je malý podvod na diváka. Skrývané tajemství je vlastně žádné tajemství, všechny postavy diváka tahají za nos a místo toho, aby nám tvůrci ukázali nebo nás překvapili, jak to všechno tedy je, raději to nechají shrnout vypravěče ve třech větách na konci filmu. Nevím, asi jsem neobjevil tu vyjimečnost filmu, na které tady někteří upozorňují.(14.6.2010)

 • freddy
  ****

  Zajímavé, pozoruhodné, chvílemi pohodové, po většinu stopáže však pochmurné až depresivní australské drama, takhle by se dal asi nejlépe tenhle film charakterizovat. Příběh sám o sobě je velice zajímavý, nápaditý, ale přitom vlastně velmi jednoduchý. Jeden čtrnáctiletý kluk v pubertě, který je kvůli jedné svůdné holce ochoten udělat prakticky cokoliv. Ze začátku pouze pomalu šmíruje jednu ženu v podivném baráku na konci ulice, ale nevinná hra bohužel vyústí v tragický konec a v nepříjemné procitnutí hlavního hrdiny (ženské když chtějí, tak umí být pěkné mrchy). Dá se říci skoro normální příběh, na kterém by nebylo nic až tak zvláštního. Jenže na tomhle filmu je něco zajímavého, něco až pozoruhodně kouzelného. Možná je to ta úžasně vykreslená atmosféra, jako bych na tom předměstí skutečně žil a ten příběh se týkal mě samotného, možná je to ten úžasně mírně depresivní tón příběhu, díky kterému si tento film zapamatuji. Každopádně faktem je, že nemám pocit, jako bych viděl nějaký tuctový film, ale spíše zajímavý nezávislý snímek s úžasnou atmosférou a sympatickými hereckými výkony. A z toho důvodu film hodnotím jako nadprůměrný a nedělá mi problém udělit čtyři hvězdy.(27.1.2010)

 • ecceHOMMO
  **

  Ja na rozdiel od iných nebudem k snímku zhovievavý. Je síce pravda, že dej je zahalený rúškom akéhosi tajomstva a zaverečné vyvrcholenie je celkom slušné a v niečom nečakané....ale ........prakticky neponúka pre diváka žiadne napätie, postavy sú akoby nalinkované ...bez iskry..( niejaká tá výnimka potvrdzujúca pravidlo tam našťastie je...)...vlastne ani neni čo komentovať...(3.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace