Co skrývá krása

Robert Webb

Kostýmy:

Mariot Kerr
  • ecceHOMMO

Ja na rozdiel od iných nebudem k snímku zhovievavý. Je síce pravda, že dej je zahalený rúškom akéhosi tajomstva a zaverečné vyvrcholenie je celkom slušné a v niečom nečakané....ale ........prakticky neponúka pre diváka žiadne napätie, postavy sú akoby nalinkované ...bez iskry..( niejaká tá výnimka potvrdzujúca pravidlo tam našťastie je...)...vlastne ani neni čo komentovať...(3.4.2010)

• MareT.

Mám takový vzláštní pocit, že film je malý podvod na diváka. Skrývané tajemství je vlastně žádné tajemství, všechny postavy diváka tahají za nos a místo toho, aby nám tvůrci ukázali nebo nás překvapili, jak to všechno tedy je, raději to nechají shrnout vypravěče ve třech větách na konci filmu. Nevím, asi jsem neobjevil tu vyjimečnost filmu, na které tady někteří upozorňují.(14.6.2010)

Zajímavé, pozoruhodné, chvílemi pohodové, po většinu stopáže však pochmurné až depresivní australské drama, takhle by se dal asi nejlépe tenhle film charakterizovat. Příběh sám o sobě je velice zajímavý, nápaditý, ale přitom vlastně velmi jednoduchý. Jeden čtrnáctiletý kluk v pubertě, který je kvůli jedné svůdné holce ochoten udělat prakticky cokoliv. Ze začátku pouze pomalu šmíruje jednu ženu v podivném baráku na konci ulice, ale nevinná hra bohužel vyústí v tragický konec a v nepříjemné procitnutí hlavního hrdiny (ženské když chtějí, tak umí být pěkné mrchy). Dá se říci skoro normální příběh, na kterém by nebylo nic až tak zvláštního. Jenže na tomhle filmu je něco zajímavého, něco až pozoruhodně kouzelného. Možná je to ta úžasně vykreslená atmosféra, jako bych na tom předměstí skutečně žil a ten příběh se týkal mě samotného, možná je to ten úžasně mírně depresivní tón příběhu, díky kterému si tento film zapamatuji. Každopádně faktem je, že nemám pocit, jako bych viděl nějaký tuctový film, ale spíše zajímavý nezávislý snímek s úžasnou atmosférou a sympatickými hereckými výkony. A z toho důvodu film hodnotím jako nadprůměrný a nedělá mi problém udělit čtyři hvězdy.(27.1.2010)

12.6.2010 ~ Co skrývá krása? Z nudy pramenící vypočítavost jedné blonďaté mrchy ze sousedství. Danny je ještě dítě, díky ní ale dospěje tak rychle, že si to nedokáže ani v těch nejhorších snech představit. ~ Danny, čtrnáctiletý zamlklý introvertní chlapec, nezajímající se ani tak o sport, jako o knihy a focení, žije se svým otcem, policistou, a macechou v poklidné části města zvané Sunshine Hills. Je fascinován jednou starší sexy blondýnkou ze sousedství a má ji stále na mušce. Fotoaparátu. Ona to ví a lebedí si v tom. Poté, co se ovšem znuděná sexy blondýnka nepohodne se svým přítelem, vybere si pro své hrátky jinou hračku, Dannyho. Za úkol mu dá špehovat po večerech sousedy a fotit to, co přes den skrývají. Z toho samotného by se nic vyklubat nemuselo, kdyby... ~ ... kdyby se už z okolí neztratily tři středoškolačky, což trochu zvedá v okolí napětí, a kdyby tu nebyl jeden divný dům s jedněmi divnými obyvateli. Dannyho špiclování ho tak přivádí nejen k hlubšímu pochopení takzvaného skutečného života, ale i k činům, které samy mají za následek změnu života Dannyho i jeho okolí. ~ "Musíš se změnit. Jestli chceš něčím být, mít práci, vydělat prachy a vydobýt si úctu, musíš se změnit. Nauč se být jako ostatní lidi."(22.3.2013)

Hmm, velmi zajimavy indie kousek koketujici s voyeurismem, plny zvlastnich charakteru, jednou peknou blondynou a brutalni Nikitou ve vysluzbe. Natocene to bylo hezky, ale celou dobu neni dost dobre jasne nakolik je mozne cely film brat vazne, misty se to snazi o napeti, pak se do toho zacne michat mirny amaterismus a zacne to feelingem sklouzavat k parodii, ale je to debut a ke vsemu z Australie, takze primhourcim ocka a napalim 4*. 7/10(12.2.2011)