Campbell

Další z rádoby vtipných komedií 50 let, neříkám že to bylo vyloženě špatné ale humoru tahle taškařice moc nepobrala. Monstrum které na konci filmu paří je strašné. Nicméně sem tam vykoukne něco jako atmosféra, třeba scéna kde se monstrum objeví jen oči je celkem působivá ale to je tak vše. Postavy jsou pitomé a plno scén jako by do sebe nezapadalo. Třeba scény s táťkou a dcerou který šmíruje jestli se dcerunka s nikým nelíbá byly maximálně pitomé a nevtipné. Film navíc podbarvuje naprosto tragická hudba, ale na druhou stranu jsem se chvílema bavil a i délka není nijak urážející. ()

Oktavianus

Jen máloco může být horší než to, že si chcete pustit horor, ale vyklube se z toho komedie. Snad už jen to, že ta komedie se navíc ukáže být zoufale nevtipnou. Příběh party mládežníků ve strašidelným domě, proložený nekonečnými muzikálovými čísly (ale jedno kupodivu není tak špatný), klasickou rokenrolovou hudbou (tu já rád) a celou řadou špatných vtipů, které v závěru sklouzávají vysloveně do trapnosti. Moc se v tomto případě studio MGM nevytáhlo. Herecké výkony špatné, většinou herci zoufale přehrávají, takže ani fakt, že mladý kočky jsou fakt kočky, to moc nezachrání. Za zmínku stojí jen masky na závěrečném maškarním večírku, kdy tam pozorný divák může objevit ledasjakou potvoru ze sci-fi hororových filmů 50. let. Jinak ale balanc na hranici uvolněné zábavy a křečovité trapnosti moc nevychází a spíš se mácháme v té druhé. A závěrečná pointa to jen podtrhla. Přesto dvě hvězdy dám - být mladý v Americe koncem padesátých let muselo být strašně krásný. A z tohoto filmu to je hodně cítit. ()