poster

Legenda jménem Bruce Lee - Ocelová pěst (TV seriál)

 • Čína

  Li Xiao Long chuan qi

 • anglický

  The Legend of Bruce Lee

 • Slovensko

  Legenda menom Bruce Lee: Oceľová päsť

Drama / Akční / Životopisný

Čína, 2008, 50x45 min

Režie:

Li Wen Qi
 • FandaF
  *

  Totální sračka. Celé v duchu telenovely či domácího videa. Je to velmi, ale velmi špatné. Neskutečné množství chyb - co se týká oblečení, nebo lokací - exteriérů a vybavení interiérů. Žádná snaha o nějakou dobovou autentičnost. Dodíval jsem se do konce a dávám 1 * (ne odpad) jen za to, že si někdo vzpomenul na mistra Bruce Leeho...(13.1.2010)

 • WolfIssen
  ****

  Tohle přece není seriál... Kdosi to tu špatně napsal. M. J. White a G. Daniels jsou tedy až v tomto díle. Těšil jsem se na souboj M. J. Whita s Kwok-Kwanem, ale souboj s G. Danielsem, M. Dacascosem a ostatními to plně vynahradil. Největším plus, co se děje týče, volím pěkné zpracování Bruceovy cesty ke vzniku Jeet Kune Do. Vcelku pěkná pocta Mistrovi, stejně jako film z roku 1993 s J. S. Leem.(25.11.2015)

 • Rominator
  ***

  Bruce Lee je skutečná "LEGENDA", protože se o jeho inspirujícím životě točí nové dokumenty a životopisy a důkazem je i tento seriál. Mé hodnocení se týká pouze filmu Legenda jménem Bruce Lee - Ocelová pěst (vydavatelství Urania), který zde měl svůj samostatný profil, ale stal se z něho seriál. Ono to úzce souvisí, protože tento snímek je složen sestřihem epizod z padesátidílného seriálu The Legend of Bruce Lee (2008). Na snímku (seriálu) je vidět menší rozpočet, ale není to tak hrozné.(12.5.2012)

 • keoma26
  **

  míra kongeniálního ztotožnění Chan Kwok - Kwana s Bruce Lee zde (po překročení obrazů z mládí v 1.díle) vrcholí, bohužel znovu jen na tělesné úrovni ... celou tu úžasnou vizuální iluzi neustále narušují naprosto imbecilní dialogy, které nejenže neposouvají děj nebo smysl příběhu, ale hlavně vůbec nerezonují s myšlenkovým světem Bruce Lee(nechtěně třeba potvrzují falešnou pověst Bruce jako arogantního bojovníka, který aktivně vyhledával jakoukoli příležitost ke konfrontaci, i když to polopaticky vysvětlují čistě bohulibým zájmem o kultivaci vlastní bojové techniky, Bruceho souboje, pokud k nim už došlo, navíc přesně v duchu jeho učení trvaly jen nejnutnější možnou dobu, to znamená několik sekund, takže byť je tady choreografie zápasů propracovaná, vlastně zcela odporuje jeho holistickému pojetí efektivní obrany - samozřejmě pro udržení nějaké filmové licence a atraktivity soubojů přizpůsoboval Bruce ve svých snímcích tento základní princip jednoduchosti filmové kinezi i potřebám filmové řeči, ovšem kompromis nikdy nekončil v dlouhých překombinovaných sekvencích a v samoúčelné exhibici techik); a to úplně pomíjím faktografické nepřesnosti typu zápas s korejským mistrem taekwondo vzhledem k tomu, že se Bruce s tímto stylem seznámil až při setkání s Chuckem, který sloužil v armádě v Koreji atd ...(30.10.2009)

 • TERRORDROME
  *

  Zostrihať 50 dielny seriál do filmu je rovnako odvážna úloha ako zaplátať stohmi eurobankoviek supermasívnu čiernu dieru menom Grécko. To by snáď nedokázal ani tandem MacGyver/CHuck Norris. Prvý diel ešte mal nejakú tú chatrnú dejovú kostru, zato druhý diel sa už zvrhol na zmätené žužu bez hlavy, päty či aspoň malíčka na ľavej nohe. Sledoval som to len tak na pol oka a celý dej bol zhruba asi o tom že niekto prišiel za Brucom a vyzval ho na súboj aby sa uvidelo kto je lepší. Bruce drzáňa sfackuje a len čo si stihne odfúknuť už je za dverami ďalší a hlasno sa dožaduje bitky. Atď, atď... Vrcholom týchto eskapád je výstup Garyho Danielsa ktorý si taktiež príde po nakladačku, ale Bruce ho nepremôže a pod váhou Garyho filozofického preslovu napokon musí skonštatovať že "on je múdrejší než ja"! Fasa, čo ešte? No, nakoniec nám vyprávač povie že Bruce zomrel v mladom veku na krvácanie do mozgu čo je dobrá zámienka na rozpútanie clivého pochlebovačného songu v ktorom nejaké ženštiny sústavne jačia - BrúúúsLíííí... BrrúúúúúsLíííííííí... Brúúúúúúúúús.... Lííííííííííííííííí...ííííííí...! HUH...(30.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace