foto

Ray Park

  • nar. 23.8.1974 (45 let)
    Glasgow, Skotsko, Velká Británie

Biografie

Na svět přišel ve skotském Glasgow 23.8. 1974. Od sedmi let se věnuje bojovým uměním. Aktivně trénoval kung-fu, kickbox a gymnastiku. Od 14-ti let se začal zúčastňovat různých soutěží v bojových sportech. O dva roky později už vyhrál Národní mistrovství Velké Británie. Následně získal čtyři zlaté medaile na mistrovství Evropy.

Od druhé poloviny 90. let se začal živit jako filmový kaskadér. Jako dubler spolupracoval například na filmech MORTAL KOMBAT 2 (lord Rayden) nebo OSPALÁ DÍRA (bezhlavý jezdec). V r. 1999 jej objevil režisér George Lucas a svěřil mu jeho první hereckou roli – postavu nebezpečného pána ze Sith Darth Maula v dalším díle jeho legendární pohádkové sci-fi ságy HVĚZDNÉ VÁLKY: EPIZODA 1. Ačkoli i tady Ray daleko více než svůj herecký talent uplatnil fyzické schopnosti, získal si obrovské množství fanoušků.

Svoji popularitu navýšil o rok později další zápornou rolí – tentokrát ztvárnil mutanta s dlouhým jazykem jménem Toad, v komerčně nesmírně úspěšné comicsové sci-fi X-MEN. Nedávno se konečně dočkal své první hlavní role v připravovaném akčním snímku IRON FIST. Ray Park má nyní slušný potenciál stát se novou akční hvězdou. A právě Iron Fist by mohl být prvním krokem k tomuto cíli.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie