Daughter

Krátkometrážní / Horor

USA, 2002, 14 min

Jo, nebylo to špatný, režisér umí, žánr zná dobře, šlape to atd. Já jsem ale z hlediska svýho vkusu trošku zklamanej, bylo tam hodně těch kýčovitejch hororovejch klišé, který nemám rád - červi pod peřinou, panenka, dítě atd. A takový to rádoby snový iracionálno, který má ale do snových vizí dost daleko. Nevím, na mne zkrátka film, kterej se tváří jako zlej sen, ale na druhou stranu se pravidelně ozývá, že tohle je žánrová hororová hra na zlej sen, nějak nikdy moc nepůsobil. Plus se to tak úzkostlivě snaží dodržovat pravidla žánru, až to leze na nervy :-))) Ale nebudu to zas nějak totálně hanit - řemeslo je to odvedený víc než dobře a o nudě rovněž taky nemůže být řeč. Celej problém z mýho pohledu spočívá spíš hlavně v mým vkusu - nesedí mi zkrátka snímky, který se snaží tvářit nekonvenčně, ale zároven samy sebe pravidelně krotí, aby nebyly zase až moc free a udržely si sympatie konzervativních žánrových konzumentů. 6/10(27.5.2012)

Co se stalo, je zřejmé dosti záhy. Co se stane, nezdá se důležitým. Pokud jde o to, co se děje, tak asi podobně jako někteří předešlí, z nichž mně nejblíže to vyjádřila PollyJean, nejspíš proto, že stejně jako já není žánrovým divákem. Ode mne by byly hvězdičky jen dvě, ale jelikož mi to na konec dalo docela solidní analýzu hrůzy, přidávám taky tu třetí. Na základě četby jiných komentářů považuji za vhodné upozornit, že to, co se ve filmu odehrává, není sen.(9.5.2013)

Pro hororového fanouška jistě nic nového. Vše tu bylo již mockrát, hned úvodní scéna dá vzpomenout na mistrovské Kubrickovo Osvícení - chodba zalévající se gejzíry krve! Ani pointa není ničím novým, ale to už by bylo vyzrazeno vše. Osobně se mi líbily hudba, zvuky, kamera a krvavé výjevy, jež měly sice svoji hranici zobrazení, ale proč ne. Snad jen už nějaké to chapadlo chybělo, mokvající stěny, černé žíly na stropě a vlasatý bubák. V závěru je jasné, proč tohle všechno tam být nemuselo. Pozor - možné prozrazení konce! : dnešní teologové si představují peklo tak, že se jedná o nekonečný prázdný (snad bílý) prostor, kde je odsouzencova duše odkázána k věčné samotě....to už snad raději ty kotle nad ohněm, ne?(2.2.2013)

K tomuto snímku jsem přistupoval poněkud vlažně, protože jsem neočekával nic extra, ale to byla docela chyba. Již od úvodní minuty nabere atmosféra skutečně děsivé tempo a napětí by se dalo místy i „krájet. Každá další scéna nás sice začne mást čím dál více, protože divák stále netuší co z toho všeho vzejde, ale myslím si, že každý bude ve finále spokojený. Duchařina s velkým množstvím krve určitě stojí za pozornost. Navíc musím tvůrce pochválit za jejich hrátky s bílou barvou, protože tato barva ve spojení s krvavou červenou vytvořili skutečné pekelnou kombinaci.(4.10.2011)

Psychedelická noční procházka halucinacemi jedné divné matky, která pro svou stopáž nestihla nachystat až tak mocné překvapení a spíše než atmosferická jednohubka to na mě působilo jako slabší odvárek jiných krvavých psychologických hororů. Všudypřítomné pěihvězdí moc nechápu, ale na tři to u mě dá.(22.5.2016)