Daughter

Krátkometrážní / Horor

USA, 2002, 14 min

Výtečná atmosférická jednohubka, která sice používá osvědčené propriety jako jsou krvavé gejzíry zrcadla, potažmo zasviněná panenka oblejzaná červy, ale zároveň napíná, leká a ocenit je potřeba i zvukový doprovod s vydařeným dětským nápěvem. Herečky jsou také fajn a zejména holčička má potenciál děsit. A také tu najdete jednu z nejoriginálnějších a nejděsivějších vizí pekla. Škoda, že na tohle Rodriguez už nedokázal navázat. 90%(28.4.2018)

• Psychor

Hororový kraťas, u něhož mohu ocenit pouze zdařilou pointu. Ke kýženému závěru se však musí divák vyloženě protlouci skrze Rodriguezovu marnou snahu o vybudování ucházející hororové atmosféry; ohlášené lekačky, které zákonitě postrádají efektivitu; či nevalný herecký výkon Marcie Seklecki, jež byla obsazena do role hlavní postavy. Jakožto zdejší hororový expert musím fanouškům kvalitního hororu doporučit, aby se snímkem Daughter vůbec neztráceli čas.(4.12.2016)

Červená a bílá, prázdné prostory, ztrácet se v rozlehlém bytě a potichu, to by bohatě stačilo. Netřeba výkřiků, efektně protáčených panenek, tím míň panenek hadrových, zbrocených krví a dalších celkem obvyklých nebo povinných lekaček. O co jde odhadneme podle nápovědy vzpomínek až příliš poslušně a brzy. Pointa je efektní, ale možná až moc didaktická. On už ten křížek na zápěstí varoval…(7.5.2013)

Psychedelická noční procházka halucinacemi jedné divné matky, která pro svou stopáž nestihla nachystat až tak mocné překvapení a spíše než atmosferická jednohubka to na mě působilo jako slabší odvárek jiných krvavých psychologických hororů. Všudypřítomné pěihvězdí moc nechápu, ale na tři to u mě dá.(22.5.2016)

Jo, nebylo to špatný, režisér umí, žánr zná dobře, šlape to atd. Já jsem ale z hlediska svýho vkusu trošku zklamanej, bylo tam hodně těch kýčovitejch hororovejch klišé, který nemám rád - červi pod peřinou, panenka, dítě atd. A takový to rádoby snový iracionálno, který má ale do snových vizí dost daleko. Nevím, na mne zkrátka film, kterej se tváří jako zlej sen, ale na druhou stranu se pravidelně ozývá, že tohle je žánrová hororová hra na zlej sen, nějak nikdy moc nepůsobil. Plus se to tak úzkostlivě snaží dodržovat pravidla žánru, až to leze na nervy :-))) Ale nebudu to zas nějak totálně hanit - řemeslo je to odvedený víc než dobře a o nudě rovněž taky nemůže být řeč. Celej problém z mýho pohledu spočívá spíš hlavně v mým vkusu - nesedí mi zkrátka snímky, který se snaží tvářit nekonvenčně, ale zároven samy sebe pravidelně krotí, aby nebyly zase až moc free a udržely si sympatie konzervativních žánrových konzumentů. 6/10(27.5.2012)