Poslední výlet

Greig Fraser

Jack Hutchings

Scénografie:

Josephine Ford

Last Ride je film s pomalým spádem, kde se toho příliš mnoho nenamluví, což ale vůbec nevadí. Hlavním tahounem je bezpochyby charismatický Hugo Weaving, který odvedl při zpodobňování ne příliš líbivé kreatury výbornou práci,řekněme natolik, že se do Keva opravdu vcítíte, přičemž Tom Russel mu skvěle sekunduje. Hugo Weaving v jednom rozhovoru dokonce uvedl, že tato role pro něj byla z celé jeho filmové kariéry nejvíce naplňující a myslím, že je to z filmu i cítit. Za zmínku stojí i krásné záběry na australskou přírodu a líbivá kamera vůbec. Příběh je mírně depresivní,o to více vás však nutí přemýšlet. Rozhodně to není film na jedno podívání. A na závěr vtípek: ,,Where would you find a dog with no legs? - Where you f***ing left him!"(25.7.2011)

Film pro hodně trpělivého a vyspaného diváka. Pomalé tempo, minimum herců, spousta záběrů na australskou krajinu. Celou dobu ale napjatě čekáte, co se stane, podle mě díky skvělé (stále se opakující motiv) hudbě, která mi v určitých chvílích připomínala Neila Younga a jeho muziku k Dead Manovi. Občas se také něco stane a nakonec film dospěje tam, kam od začátku směřuje a mě bylo i líto, že už je konec. A takový dětství bych určitě nechtěl mít.(19.4.2011)

Pomalý, utahaný, ne příliš ukecaný film, který musí na první pohled zaujmout. Když to nedokáže, je těžký se přes něj prokousat až do konce a spíše je pravděpodobnější, že budete dělat hromadu věcí kolem. Deprese, smutek a melancholie z filmu tekla, ale to všechno byl účel. Nakonec jsem to dokoukal, ale bylo mi jasný, že to bude směřovat od ničeho nikam a tak to taky končí.(17.11.2011)

Tento film spada presne pod tu kategoriu dram ktore sa vyznacuju minimom dialogov, zdlhavymi zabermi, melancholickou az depresivnou atmosferou a nejasnym posolstvom. Na mieste scenaristu by som spravil zopar skrtov, prihodil viacej vyhrotenych situacii a trochu jasnejsie to cele uzavrel. K rezii a hereckym vykonom Huga Weavinga a Toma Russella nemam ziadne vyhrady. 65%(16.11.2009)

Typické road-movie s netypickou dvojicou. Otec - zločinca, ktorý uniká pred spravodlivosťou a berie so sebou svojho syna a snaží sa s ním vybudovať vzťah, alebo aspoň nechať pre neho niečo pozitívneho. Je to preňho ťažké, lebo toho pozitívneho je v ňom málo. Film má pomerne pomalý spád a jeho najsilnejšou stránkou je výkon Huga Weavinga.(13.3.2011)