poster

Zpívej, kovboji!

 • Východní Německo

  Sing, Cowboy, Sing

 • Slovensko

  Spievaj, kovboj!

Komedie / Western

Východní Německo, 1981, 86 min

 • Exkvizitor
  odpad!

  Nerad se uchyluji k superlativům, ale toto je bezpochyby jedno z NEJpříšernějších hraných celovečerních kinematografikých děl, jaké jsem měl možnost zhlédnout. Složitost a invenčnost zápletky, důvtip dialogů, souvislost střihu, práce s kamerou, propracovanost kostýmů a rekvizit, přesvědčivost hereckých výkonů i velikost režijní vize se pohybují na úrovni bezejmenného pornofilmu druhé poloviny 90. let. Rozumím samozřejmě tomu, že film Zpívej, kovboji! je v skromných představách tvůrců zřejmě určen nenáročnému dětskému publiku (i když nechápu, jak do této koncepce spadají postavy smyslných žen vystavujících opakovaně svá vnadná poprsí do kamery) - ale právě důvěřivé dětské publikum si zaslouží ochranu před takovým trapným a laciným škvárem. Kromě toho, dítě nerovná se idiot.(3.4.2010)

 • Cimr
  odpad!

  Kdyby nebyl nejhorším režisérem všech dob zván Ed Wood, dost možná by jím mohl být Dean Reed. Naposledy v Plánu 9 z vnějšího vesmíru jsem totiž viděl tolik lásky k žánru (a filmu vůbec), tolik nadšení a tolik slušných nápadů, co končí tak blbým výsledkem. Zpívej, kovboji je po všech stránkách tak strašně špatný film, až oči přecházejí. Kamera, která v dramatických momentech hercům najíždí pomalu až do nosu. Hudba, která zřejmě Karlu Svobodovi zbyla ještě z Popelky a která je použita tak strašně popisně, že neponechává ani milimetr pro divákovu fantazii (např. temný motiv zazní vždy, když se na plátně objeví hlavní záporák). Tak uboze udělané triky, až to rozesmívá. Neuvěřitelně přehrávající herci, co neustále křečovitě poulí oči, jak v soutěži o Zlatou tělku. Ale především scénář, který je tak bizarní a otřesný, že má téměř surrealisticko-dadaistické polohy (,,Vždycky když tě vidím, vzpomenu si na hořčici. Ale bez chuti a řízu!"). Asi v žádném jiném filmu na světě neuvidíte scénu vymačkávání piva z mouchy či hraní kulečníku na koních. Tento film opravdu vřele nedoporučuji. I když jistým zvrácených způsobem mě baví víc, než Limonádový Joe.(1.1.2017)

 • paascha
  odpad!

  Teplí bratři Vašššík, ješště před mrtvičkou, a Dean, ještě před utopením v jezeře, dělají, co můžou, aby zhnusili východnímu bloku westerny. To se nepovedlo, ale za to se jim dokonale podařilo zhnusit sebe sama a spoustu dalších věcí. Nebudu je vypisovat, aby mě tu místní morální hlídátka nenadávala do šovinistů a ...fóbů, ale každý si po shlédnutí téhle sračky udělá názor sám. Jedna z můr mého dětství(3.4.2010)

 • Kkahunaa
  **

  Americký herec-zpěvák Dean Reed (přezdívaný Rudý Elvis), neustále poskákující ale i zpívající Václav Neckář, dvojice neschopných šerifů v podání Heleny a Jana Růžičkových, jiný vychytralý a dosti úlisný šerif hrající kulečník výhradně na slepém koni (akurátně záporácký Siegfried Seibt), hudba od Karla Svobody; toto vše a mnoho dalšího vás, společně s až roboticky odvyprávěným příběhem – to je bohužel hlavní celková slabina – čeká v tomto východoněmeckém filmu s prvky hudební komedie a westernu. Zkrátka tvůrce (sám Dean Reed) zkusil nashromáždit od všecho trochu. A tak spokojeni-nespokojeni výsledkem, tento film nenudí. Spíše je z něj smutno, poněvadž šanci nedostal kvalitnější scénář.(10.6.2017)

 • Martin741
  odpad!

  Jo, jo - viem, kto bol Dean Reed a viem, ze sovietski sudruhovia z neho spravili umelu hviezdu a casto sa s prepacenim sral tam, kam nepatril a na co nemal. Ako priklad mozem uviest tento film : Dean Reed mal neskutocne sebavedomie, rezii sa nerozumie, herectvu uz vobec /podla mna- tvrdim to, ze nevedel ani hrat/. Pribeh je umelina, nedava prakticky ziadny zmysel a na haku mam aj angazman Heleny Ruzickovej /Ecce Homo, Homolka, Vsichni Dobri Rodaci/. 0 %(16.6.2015)

 • - Natáčení probíhalo v rumunských a východoněmeckých ateliérech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace