Neberte nám princeznu (TV film)

• Československo

Neberte nám princeznú

Let the Princess Stay with Us

(festivalový název)

Neberte nám princeznú

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.12.1981, pôvodný televízny muzikál - Ja netvrdím, že netreba byť kritický. Ale z tých nízkohodnotiacich komentárov mám pocit istej schizofrénie. :-) Bavíme sa tu naozaj o NEBERTE NÁM PRINCEZNÚ ? Kultovom slovenskom televíznom muzikále ? Alebo ste si omylom púšťali pri sledovaní nejaké omamné látky do ovzdušia ? :-) (31.12.2009)(31.12.2009)

• MM_Ramone

Ani ako malý chalan som nemal rád tento slovenský muzikál. Na kvílivý spev Mariky Gombitovej som bol vždy alergický. No a Marie Rottrová to je snáď ešte horší prípad. Nezachránil to ani Miro Žbirka, ktorého som tou dobou celkom bral. Istú mieru filmovej originality to však malo a preto dávam aspoň tie dve hviezdičky. Ale už by som to asi dnes nepozeral. Žalostne hrajúcu Gombitovú okolo ktorej poskakuje svorka malých zasranov už viac krát nemusím. Nechajte si takú princeznú! **(10.3.2008)

Zřejmě jediná skutečně česko-slovenská pohádka, nadto ještě hudební, má na muzikál celkem slušný děj. Dežo Ursiny byl mistrem rytmu a možná i díky tomu je jeho hudba přitažlivá i po mnoha letech. Do hlavních rolí byli obsazeni zpěváci, jejich projev tomu odpovídá. Snad jedině Rottrová podala naprosto přirozený výkon, což vyniklo obzvláště vedle nepříliš širokým hereckým rejstříkem vládnoucího Soboty.(4.1.2014)

Zdá sa, že tunajšie hodnotenia silne závisia od toho, ako sa komu páči hudba. Kto má Ursínyho pesničky rád, ten filmu veľa prepáči. A kto nie, ten vidí každú chybu a je ich veru dosť. Možno najlepšie asi bude sledovať film so zatvorenými očami, teda len počúvať hudbu. Mojím osobným favoritom je pesnička Svitá.(20.2.2016)

• Melies

1 / 10 Viem, že tu s tým svojím hodnotením vyzerám ako kacír, ale toto bolo skutočné utrpenie - naivné herecké výkony, veľmi mizerné dialógy (a scenár vôbec), nevýrazná vizuálna stránka a čo je najhoršie - pre mňa osobne neznesiteľná hudobná zložka. Pôvodne som chcel celý film hodiť rovno do odpadu, no nemal som na to žalúdok - to však nič nemení na fakte, že tá jedna * je skôr zo súcitu.(2.1.2006)

• - Mariu Rottrovú vtedajšie vedenie televízie v muzikáli veľmi nechcelo, ale dramaturgičke Gabriele Vyskočilovej sa ju podarilo pretlačiť. (Raccoon.city)

• - Scenár napísala Alta Vášová a inšpiráciu čerpala z rozprávky "Snehulienka a sedem trpaslíkov". (Raccoon.city)

• - Vytvorenie povestného účesu s korálikmi trvalo tri hodiny a Marika Gombitová (Katka) kvôli tomu musela vstávať o štvrtej ráno. (corona)