Neberte nám princeznú (TV film)

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

Ja som toto dielko zbožňoval. Scenár- Alta Vášová - kedysi autorka detských, dnes feministických kníh a tak trochu vševedko. Hudba: Dežo Ursíny - ikona slovenskej experimentálnej hudby, ktorej mi nikdy nebolo dopriate porozumieť. Texty piesní: Ján Štrasser - tie som chápal dokonale a spieval stále dokola.(16.9.2010)

Je to naozaj pozoruhodné, aké gýče sa nám v minulosti páčili.(25.3.2011)

Nostalgia je krásna vec(16.3.2017)

Jednoduchý príbeh, krátky film, krásne pesničky, zaujímavý a pekný sveter Mira Žbirku, nádherný účes a spev Mariky Gombitovej, proste muzikál, ktorý sa stal najmä pre generáciu narodenú v 70. a 80. rokoch kultovým. Aj takto sa dá urobiť milý a nenáročný divácky film.(13.6.2013)

tri body su až až(5.1.2014)

• - Scenár napísala Alta Vášová a inšpiráciu čerpala z rozprávky "Snehulienka a sedem trpaslíkov". (Raccoon.city)

• - Pesničky z muzikálu kolovali medzi ľuďmi nahraté na magnetofóne, a tak vznikol dojem, že vyšli aj na platni. Muzikál mal vyjsť v Opuse na platni hneď po jeho uvedení, ale nevyšiel. Oficiálny dôvod sa nevie. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - V scéne, kde vychovávateľky umývajú deti, bola improvizovaná kúpeľňa z robotníckych ubytovní. (Raccoon.city)