Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Ani ako malý chalan som nemal rád tento slovenský muzikál. Na kvílivý spev Mariky Gombitovej som bol vždy alergický. No a Marie Rottrová to je snáď ešte horší prípad. Nezachránil to ani Miro Žbirka, ktorého som tou dobou celkom bral. Istú mieru filmovej originality to však malo a preto dávam aspoň tie dve hviezdičky. Ale už by som to asi dnes nepozeral. Žalostne hrajúcu Gombitovú okolo ktorej poskakuje svorka malých zasranov už viac krát nemusím. Nechajte si takú princeznú! ** ()

Froschyankee

10/10. Ak jestvuje slovenské popové nebo, Dežo Ursiny stojí pri bráne a jamuje. Dementné komentáre niektorých mojich predchodcov ukazujú celkom jasne, že písať recenzie by mala byť výsada a nie pravidlo. Neberte nám princeznú je famózne nadčasový hudobný film a aj po tridsiatichpiatich rokoch má stále výborne znejúci soundtrack. Skladby ako Dvaja, Šaty, Svitá, Tri Slová patria ku klasike slovenského popu a navždy zostanú v srdciach nielen mojej generácie ale aj deciek porevolučného obdobia. Film samotný má iste pre dnešného diváka naivný nádych, ale v každom prípade vyvoláva skôr zimomriavky a nadšenie než pocit trápnosti. Podprahový odkaz a silné posolstvo, ktoré ukazuje skutočne srdce a nefalšovane pravé sociálne cítenie. V českej kotline paradoxne nie je vôbec známy, ale pre dve až tri generácie slovenských detí a pubertiakov zostane tým najlepším čo splodila ponormalizačná televízia. Hudobný poklad! Silne doporučujem každému. ()

Bobek15

Marika Gombitová je vynikajúca speváčka, ale hrať, bohužiaľ, nevie. Celkovo film neponúkol veľa z filmového umenia. Trápne scény, žalostné dialógy, amatérske herecké výkony, "coolový" gang a pamätný Žbirkov sveter. Marika aj Miro majú množstvo krásnych piesní, ale tie, ktoré zazneli v tomto muzikáli, k nim nepatria. Vlastne len s výnimkou piesne Potme Ti budem čítať z dlaní ma žiadna z nich neoslovila. Jedna * v podstate len zato, že mi bolo ľúto hodnotiť ako odpad film, nostalgicky vnímaný ľuďmi ako roztomilá československá muzikálová klasika. ()

vitekpe

Pokud bychom to brali vazne, musela by mit Rottrova se Sobotou (rodice) Gombitovou (dcera) uz v 15 letech... :))) Ale jinak jde o velmi zajimavy pocin, ktery jsem neznal. Zpevaci hraji svoje herecke party celkem uspokojive a muzika je skvela! Cele je to trosku halucinogenni, a to me bavilo. Mam rad divne veci. :) ()

papadoce

Hodnota tohto diela spočíva v nostalgii. Ako dieťa som mal rád jedinú pasáž a to keď spievali deti “Spravilo sa to samo 😉”. Ako pubertiaka ma tento čudný počin nezaujímal vôbec. No a dnes, dnes keď som už úplný starý ***** a asi aj trochu dosť dospelý, tak som si užil piesne, prekrásnu sexi a neuveriteľne nádherne spievajúcu Marie Rottrovú a tiež ľahkosť príbehu. Viac ako kedykoľvek predtým som si vychutnal “Spravilo sa to samo 😉”, úplne v pohode som sa dokázal povzniesť nad naivitu, chybičky, a podobné drísty, ktoré tu môžu recenzenti hľadať a užil som si tento kratučký muzikál až s nečakanou odozvou. A práve preto a tiež z pozície veku, dávam 4. Kedysi dávno by som nedal toľko ani približne. Lenže “Spravilo sa to samo”. ()

• Ľudovít Tóth, ktorý stvárnil jedného z chlapcov, sa pri scéne s páperím dusil. Museli ho zachraňovať čajom. (Raccoon.city)
  • Muzikál mal byť len jednou časťou z cyklu siedmich televíznych muzikálov na motívy klasických rozprávok, ale nakoniec z ostatných námetov vznikla už len televízna inscenácia s pesničkami Nebojsa. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Medzi siedmimi vybranými malými chlapcami, ktorí hrali v muzikáli, bol aj Matúš Cinzer, vnuk slávneho slovenského herca Júliusa Pántika. Ako sám tvrdí, do akej miery to bola dedova iniciatíva, že hral vo filme, netuší. Matuš sa aj tak hercom nestal, v súčasnosti je ortodontista. Ďalší chlapec, ktorý si vo filme zahral, bol Ľudovít Tóth (Dominik) a hlavnú zásluhu na tom mal jeho otec, ktorý bol kameramanom v hlavnej redakcii pre deti a mládež. Ale ani z tohto detského herca sa nestal profesionálny herec ale majiteľ PR agentúry a s manželkou vydáva detské knihy. (Raccoon.city)