Neberte nám princeznu (TV film)

• Československo

Neberte nám princeznú

Let the Princess Stay with Us

(festivalový název)

Neberte nám princeznú

Rodinný / Hudební / Muzikál

Československo, 1981, 55 min

Zřejmě jediná skutečně česko-slovenská pohádka, nadto ještě hudební, má na muzikál celkem slušný děj. Dežo Ursiny byl mistrem rytmu a možná i díky tomu je jeho hudba přitažlivá i po mnoha letech. Do hlavních rolí byli obsazeni zpěváci, jejich projev tomu odpovídá. Snad jedině Rottrová podala naprosto přirozený výkon, což vyniklo obzvláště vedle nepříliš širokým hereckým rejstříkem vládnoucího Soboty.(4.1.2014)

Zdá sa, že tunajšie hodnotenia silne závisia od toho, ako sa komu páči hudba. Kto má Ursínyho pesničky rád, ten filmu veľa prepáči. A kto nie, ten vidí každú chybu a je ich veru dosť. Možno najlepšie asi bude sledovať film so zatvorenými očami, teda len počúvať hudbu. Mojím osobným favoritom je pesnička Svitá.(20.2.2016)

Nostalgické a chytľavé piesne, ktoré rezonujú v celom muzikále sa odrazilo na hodnotení...Marika a Meky, jednoducho nie sú herci, to je viac než citeľné, ale naproti tomu, musím uznať, že sledovať ten amaterizmus tej doby v celku pobavil. Všetci spievajú skvelo, deti sú milé, pán Sobota je tak akosi do počtu... 4*(3.11.2017)

Tento film nech ani nehodnotia ludia, ktori nemaju deti - lebo nepochopia o com vlastne je. Ja som to pustil malej 2,5 rocnej dcere a je z toho unesena mozno prave tak, ako som z toho uneseny ja, ked som mal sest. Na konci mala plakala a chcela film od zaciatku. Piesen SLOVA-OBYCAJNE SLOVA - si spieva doteraz, snad trochu inak, ale chytlava hudba skveleho Ursiniho - je proste chytlava hudba - ktora sa v dnesnej dobe uz nesklada. Perfektny muzikal - postaveny na perfektnych skladbach...(1.3.2006)

• Melies

1 / 10 Viem, že tu s tým svojím hodnotením vyzerám ako kacír, ale toto bolo skutočné utrpenie - naivné herecké výkony, veľmi mizerné dialógy (a scenár vôbec), nevýrazná vizuálna stránka a čo je najhoršie - pre mňa osobne neznesiteľná hudobná zložka. Pôvodne som chcel celý film hodiť rovno do odpadu, no nemal som na to žalúdok - to však nič nemení na fakte, že tá jedna * je skôr zo súcitu.(2.1.2006)

• - Scenár napísala Alta Vášová a inšpiráciu čerpala z rozprávky "Snehulienka a sedem trpaslíkov." (Raccoon.city)

• - Muzikál mal byť len jednou časťou z cyklu siedmich televíznych muzikálov na motívy klasických rozprávok, ale nakoniec z ostatných námetov vznikla už len televízna inscenácia s pesničkami Nebojsa. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)

• - Pri natáčaní filmu vznikol milenecký vzťah medzi hercom Luděkom Sobotom (otec Katky) a speváčkou Mariou Rottrovou, ktorá vo filme stvárnila jeho manželku. Než sa to prevalilo, Luděk Sobota udržal tajomstvo 33 rokov. (Raccoon.city)