Neberte nám princeznu

(TV film)
  • Československo Neberte nám princeznú (více)

Hrdinka príbehu Katka sa naozaj nemôže na nič sťažovať. Má dostatok všetkého, môže žiť bezstarostne, rodičia jej kúpia, na čo si len spomenie. A predsa... Katkini rodičia si vo víre povinností a záľub nenájdu čas na to najdôležitejšie - na vlastné dieťa. A Katku to, samozrejme, veľmi trápi. (oficiální text distributora)

Fajolo

Zdá sa, že tunajšie hodnotenia silne závisia od toho, ako sa komu páči hudba. Kto má Ursínyho pesničky rád, ten filmu veľa prepáči. A kto nie, ten vidí každú chybu a je ich veru dosť. Možno najlepšie asi bude sledovať film so zatvorenými očami, teda len počúvať hudbu. Mojím osobným favoritom je pesnička Svitá. ()

Bilky

Tak toto je des! Už ako decko som to neznášal, ale teraz mi bolo až trápne. Tie kŕčovité pózy a papierové dialógy plné klišé. Celézle.sk Jediné pozitívum je hudba a texty, bohužiaľ niektoré skladby interpreti totálne "zazdili" Gombitovej a Rottrovej upišťané vokály trhajú uši aj po rokoch a nostalgia to nezachráni. Pritom od Deža mám všetky albumy a Modrý vrch či Príbeh patria k tomu najoriginálnejšiemu, čo sa na slovenskej hudobnej scéne vytvorilo. ()

Anetulicek

Nostalgické a chytľavé piesne, ktoré rezonujú v celom muzikále sa odrazilo na hodnotení...Marika a Meky, jednoducho nie sú herci, to je viac než citeľné, ale naproti tomu, musím uznať, že sledovať ten amaterizmus tej doby v celku pobavil. Všetci spievajú skvelo, deti sú milé, pán Sobota je tak akosi do počtu... 4* ()

nascendi

Neberte nám princeznú nepatrí medzi vydarené muzikály. Napriek tomu je aj po rokoch celkom obľúbený a pesničku Šaty je dosť často počuť z rozhlasových staníc. Keď sa zamýšľam nad obľúbenosťou muzikálu nutne dôjdem k záveru, že napĺňa sny. Sny, v ktorých Marika chodí a pobieha, sny v ktorých si môžeme pripomenúť hudbu legendárneho Deža Ursínyho aj vidieť Mekyho v originálnom svetri. Na tri hviezdičky to bohato stačí. ()

ZajoMajo

Tento film nech ani nehodnotia ludia, ktori nemaju deti - lebo nepochopia o com vlastne je. Ja som to pustil malej 2,5 rocnej dcere a je z toho unesena mozno prave tak, ako som z toho uneseny ja, ked som mal sest. Na konci mala plakala a chcela film od zaciatku. Piesen SLOVA-OBYCAJNE SLOVA - si spieva doteraz, snad trochu inak, ale chytlava hudba skveleho Ursiniho - je proste chytlava hudba - ktora sa v dnesnej dobe uz nesklada. Perfektny muzikal - postaveny na perfektnych skladbach... ()

• Miroslav Žbirka (Katkin priateľ) priznal svoju najhoršiu nočnú moru, ktorá sa mu zdala počas dní nakrúcania filmu: „V desivom sne stojím pred publikom a nemôžem zaspievať žiadnu pieseň, napriek tomu, že mi nadšený dav tlieska. Našťastie išlo iba o zlý sen a nič také sa v skutočnosti nestalo." (Raccoon.city)
  • Pesničky z muzikálu kolovali medzi ľuďmi nahraté na magnetofóne, a tak vznikol dojem, že vyšli aj na platni. Muzikál mal vyjsť v Opuse na platni hneď po jeho uvedení, ale nevyšiel. Oficiálny dôvod sa nevie. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)