Reklama

Reklama

Frontline - Season 42 (2023) (série)


20 dnů v Mariupolu (S42E06)

(epizoda)
  • Česko 20 dní v Mariupolu (festivalový název) (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Tým ukrajinských novinářů uvězněných v obleženém městě Mariupol se po začátku ruské invaze snaží pokračovat ve své práci dokumentující válečná zvěrstva... Jako jediní mezinárodní reportéři, kteří ve městě zůstali, zachycují to, co se později stalo určujícím obrazem války. Umírající děti, masové hroby, bombardování porodnice. Po téměř deseti letech dokumentování mezinárodních konfliktů pro The Associated Press, včetně rusko-ukrajinské války, je 20 dnů v Mariupolu prvním celovečerním filmem Mstyslava Černova. Film čerpá z osobních záběrů jeho vlastní země ve válce. Nabízí živý a drásavý popis civilistů chycených v obležení, stejně jako vhled do toho, jaké to je podávat svědectví ze zóny konfliktu. Jeho novinářská práce zasáhla celý svět. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ukrajina a Zelenskyj dva roky každý den v televizi sice erodují vnímání války na Ukrajině, jako něco co běžné diváky buď  unavuje nebo přímo otravuje, ale tenhle dokument je jako budíček o čem to přesně je. Brutální syrové zdokumentování 20 dnů Mariupolu, kdysi výstavní město u moře, které zničili Rusáci a to zbabělým zákeřným způsobem bombardování civilních cílů v čele se slavnou porodnicí. Nic pro slabé povahy, vidět ty mrtvé děti a celé to neštěstí a to jen kvůli tomu, že Putin v nějakých svých fantasmagoriích si vytyčil dobytí cizího státu, aby se vyrovnal nějakým carům. Rusáky považuju za degenerovaný národ, je jim jedno, že nemají kanalizaci, nebo že jim zemi rozkrádá ta kleptokracie a zavírají je za to, že vysloví slovo válka, hlavně že je uspokojuje ten pocit silného Ruska, ikdyž při tom vražděj, ubližujou a ničej, protože nic jinýho neuměj. ()

Matrix007 

všechny recenze uživatele

Tohle byl nářez JEN to vidět - natož to zažít...... Tento dokument je dobré shlédnout, ale chce to odvahu velkou jak vesmír. Každý, kdo fandí Rusku a schvaluje odpornosti (mírně řečeno), které Rusáci páchají, by si měl tenhle film pustit. Mariupol je jeden z nejdrastičtějších "symbolů" této nesmyslné války. Ví se to dlouho, ale to, čím si obyvatelé museli prvních 20 dnů války prožít, bylo nepředstavitelné. Do shlédnutí tohoto snímku. Co se dělo dalších 66 dní a co se tam děje teď, si člověk může (zatím) těžko domýšlet. Minimálně do doby, než tam opět zavlají vlajky UA. Ukrajino, drž se! ()

Reklama

bobstock 

všechny recenze uživatele

Člověk se učil ve škole o válce o tej válce, která zmizela v prachu minulého století a nikdo si nikdy pořádně nepředstavil, co to vlastně může být za hrůzu a jakej typ člověka tohle může rozpoutat. Mávnete nad tím rukou zavřete žákovskou nad uspokojivou známkou ze zkoušení a řeknete si, takovej magor jako byl Hitler už se snad nenarodí...Narodil se bohužel už dávno a jmenuje se V.V.Putin. Ukrajinští novináři přinášejí po dvou letech války, která stále pokračuje surový záznam a svědectví pro studium válek, pro další generace a pro soudy, které buhví kdy se doberou spravedlnosti. Zvěrstva na civilním obyvatelstvu, zoufalost, zmar, strach, smrt. Střípky válečných zločinů jste mohli zahlédnout v televizních zprávách tehdy v březnu 2022. Dokument vám je přináší kompletně. Utrpení obyčejních lidí, kteří nevědí proč se jim to děje. Musel sem si to pustit napůl, nedokázal sem to emočně ustát. Všichni, co za tohle můžou by měli okamžitě viset na oprátce a pro všechny vykryplené ubožáky, co přesvědčovali ostatní na sociálních sítích, že je to fake by měli táhnout do první linie a padnou za jejich nevinné Russko, co se vlastně jen ´´brání.´´ PRO CITLIVĚJŠÍ JEDINCE, OBSAHUJE VELMI DRASTICKÉ ZÁBĚRY!!             ...děkuji novinářům za jejich práci ()

LEGACY

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta drzost tvrdit, že v Mariupolu je vše v pořádku a žádná válka tam není. Bože. Mariupol, Gaza a další místa jsou jednoznačně ukázkou toho, že peklo na zemi existuje a lidstvo je v určitých momentech prostě k smíchu a přes roky evoluce a lekcí z historie - nevyspělé. Hodnotit se mi tento dokument nějak příčí, jsem strašně rád, že vznikl, že záběry z této ukrajinské chlouby obletěli svět a ukázali co se stane, když lidskou spolupráci a tvorbu vymění válka. Na Oskara to není, ale to dost možná ani nebyl Navalny, i když jsou to všechno neskutečně silné příběhy. Oscaři jsou trochu zpolitizovaní a u mě hodnotu ztrácí každým rokem. Každopádně máme Ukrajinců plnou firmu a je to soudržná podporující a milá komunita, která je zahnaná do role utlačovaného národa, který musí do zahraničí vychovávat děti, pracovat noční, pracovat víkendy, dělat co se Čechům příčí a já tento národ obdivuji. A ano, máme tak kluka z Mariupolu, co utekl s maminkou, máme tam o měsíc starší dívku z Chersonu, co zanechala někde u babičky svoji malou holčičku a rok ji neviděla, nebo paní kuchařku ze Sevastopolu, či Krivij Rohu a Čerkas - všechno jsou to nevinné tváře války, kteří by nebýt války dnes byli úplně jinde a dělali by úplně jiné věci. Nejhorší je, že prostě roky už neprobíhají žádná vyjednávání. Chápu, že to prakticky není možné, ale je to prostě to nejvíc, co může být. Velikost a ego lídrů to ale nedovolí, a tak bude jen větší prohlubeň a ztráty. Ouzko, хватит уже пожалуйста. ()

MajkHany 

všechny recenze uživatele

Ti kluci jsou neskuteční borci, s kamerkou v ruce jen tak kráčet pár set metrů před rusákama, smekám. Každopádně, až tam zhruba po patnácti minutách začnou záběry s dětma v agonii, jejichž tělíčka kroutí defibrilátor pana primáře, metr vedle nich ječí jejich bezradní rodiče a v tomto duchu to nepoleví až do poslední minuty dokumentu, vzpomeňte si na mě, že sem vás varoval. Tohle není nic pro slabší povahy. Jestli si to pustíte s drahou polovičkou, do rána vám neusne.. Nejodvážnější dokument, který sem koho kdy viděl natočit. ()

Galerie (7)

Související novinky

Na jaké filmy láká festival Jeden svět?

Na jaké filmy láká festival Jeden svět?

13.03.2024

V Praze a dalších 47 českých městech začíná Mezinárodní filmový festival Jeden svět. Program se letos poprvé rozroste i o hrané filmy a láká celkem na 96 titulů a 10 VR projektů. Kompletní program… (více)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

V noci z neděle na pondělí proběhl v hollywoodském Dolby Theatre v Los Angeles šestadevadesátý ročník slavnostního předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd, na němž byla v celkem… (více)

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Reklama

Reklama