Nářek duší

Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

honajz

Kdybych neviděl předtím žádný španělský horor, jdu výš s hodnocením. Ale zde je hodně klišé, včetně provařených šestých smyslů a samotná zápletka je značně nedůvěryhodná, když si uvědomíme, že Maří Magdaléna byla taky prostitutka a že na církevních poutích může místní církevní sbor vydělat slušné peníze. Někdy mám pocit, že španělští tvůrci hororů tak nějak nevědí, co chtějí říct, ale přecpou film různými hororovými atributy - duchy, lekačkami, tajuplnou atmosférou (to oni umějí), náznaky, symboly, ale ať si celek laskavě divák raději přebere sám. ()

Aluska88

A zase tu máme jednu klasickou duchařinu vytvořenou přesně podle tradičních žánrových postupů a pravidel. Tentokrát Made in Spain. Mladý pár se v důsledku tragédie, při níž žena přijde o své dítě, přestěhuje do starého domu na samotě, aby začali nový život a zejména, aby se ženě podařilo zapomenout na minulost, která ji tolik poznamenala. Samozřejmě se jedná o dům s pochmurnou historií, který je obestřen hrůzným tajemstvím. Téměř ihned se začnou dít podivné věci, které z počátku vnímá jen žena a její... no řekněme dcera. Manžel jí samozřejmě nevěří a vše přičítá prožitým traumatům. Následuje děj již tolikrát viděný, kde se zjevují přízraky a pořád prší. I tak však Nářek duší disponuje velmi slušnou, temnou atmosférou a vskutku epickým završením. ()

MM_Ramone

"No-Do" piče to teda bola nuda. Horko ťažko som to zvládol dopozerať až do konca. Španieli vedia natočiť veľmi kvalitné horrorové filmy, ale v tomto prípade im to moc nevyšlo. Príbeh o mladej rodinke, čo sa v rámci upevnenia svojho naštrbeného vzťahu presťahuje do starého strašidelného domu ma vôbec nezaujal, ničím neprekvapil a ani trocha nevydesil. Navyše mi hrozne vadila šeredná predstaviteľka hlavnej ženskej postavy. Mizerná herečka s odpornou bradavicou rovno na hube. Silne podpriemerný duchársky horror. ** ()

J*A*S*M

Žádnej zázrak :-), ale vcelku slušná duchařina. Ze Španělska jsme si poslední roky mohli zvyknout na parádní hororové nářezy, takže tenhle nepříliš výrazný snímek nejspíše trochu zapadne, ale že by si to zasloužil se říct nedá. Atmosféra dobrá, kostra příběhu nezajímavá a neoriginální, ale ta omáčka okolo (církev, natáčení) mě docela dost zaujala. Silnější tři hvězdy. PS: Hlavní herečka má bezva jméno :-D ()

Crocuta

Důstojný zástupce španělské hororové školy. Používá sice některá klišé, ale téma - jakkoliv je jeho zpracování naivní -rozdílu mezi skutečným zázrakem "božího" původu a jeho temným a falešným protějškem mne zaujalo, stejně jako postoj církve a frankistického režimu k podobným událostem. Z toho jak se biskup a jeho spolupracovníci s danou situací vypořádali běhá mráz po zádech. Také po formální stránce je "No - Do" poměrně originální - prolínačky mezi záběry ze starého týdeníku a skutečností, použití filtrů, vizuálně zdařilé zpracování filmového materiálu jako prostředku k odhalování paranormálních jevů. Rozhodně jsem nepostrádal ani kvalitní atmosféru a tak už asi zbývá jen pochválit Anu Torrent za její velmi slušný výkon. Jo, na dětských hercích, kteří v téhle branži vydrželi do dospělosti si člověk nejlíp uvědomí jak ten život utíká - kde jsou ty časy, kdy si malá Ana prozpěvovala "Porque te vas?" ve starém domě uprostřed Madridu... ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku na Kanárských ostrovech. (Terva)