Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

Terva

Zajímavě skloubená myšlenka dokumentu a "reálného" filmu. Práce kameramana ( Juan Carlos Gómez ) je krásná a někdy má i umělecký sklon. Všimněte si, jak je kamera jakoby neustále v pohybu, někdy jen tak pluje nebo je v malém horizontálním pohybu, ale stále něco dělá. Příběh však neposkytuje nic zajímavého a jeho rozuzlení je očekávané. Ale mě se to docela líbilo a dám tomu tři hvězdy. ()

Pekisan

Od uvodu som si myslel, ze by to mohla byt dalsia hororova pecka zo Spanielska. Donutil ma k tomu hlavne zaujmavy sposob akym mi boli predostrene informacie o co vlastne ide, inak povedane historicke udalosti, ktore predchadzali filmu. Druha vec bol sposob akym sa film postavil k "zazrakom" ci uz pozitivnym alebo tym negativnym. Casom sa vsak vytraca ducharska atmosfera a napatie a ostane len..ostane len to dopozerat. ()

MM_Ramone

"No-Do" piče to teda bola nuda. Horko ťažko som to zvládol dopozerať až do konca. Španieli vedia natočiť veľmi kvalitné horrorové filmy, ale v tomto prípade im to moc nevyšlo. Príbeh o mladej rodinke, čo sa v rámci upevnenia svojho naštrbeného vzťahu presťahuje do starého strašidelného domu ma vôbec nezaujal, ničím neprekvapil a ani trocha nevydesil. Navyše mi hrozne vadila šeredná predstaviteľka hlavnej ženskej postavy. Mizerná herečka s odpornou bradavicou rovno na hube. Silne podpriemerný duchársky horror. ** ()

J*A*S*M

Žádnej zázrak :-), ale vcelku slušná duchařina. Ze Španělska jsme si poslední roky mohli zvyknout na parádní hororové nářezy, takže tenhle nepříliš výrazný snímek nejspíše trochu zapadne, ale že by si to zasloužil se říct nedá. Atmosféra dobrá, kostra příběhu nezajímavá a neoriginální, ale ta omáčka okolo (církev, natáčení) mě docela dost zaujala. Silnější tři hvězdy. PS: Hlavní herečka má bezva jméno :-D ()

honajz

Kdybych neviděl předtím žádný španělský horor, jdu výš s hodnocením. Ale zde je hodně klišé, včetně provařených šestých smyslů a samotná zápletka je značně nedůvěryhodná, když si uvědomíme, že Maří Magdaléna byla taky prostitutka a že na církevních poutích může místní církevní sbor vydělat slušné peníze. Někdy mám pocit, že španělští tvůrci hororů tak nějak nevědí, co chtějí říct, ale přecpou film různými hororovými atributy - duchy, lekačkami, tajuplnou atmosférou (to oni umějí), náznaky, symboly, ale ať si celek laskavě divák raději přebere sám. ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku na Kanárských ostrovech. (Terva)