Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Veľmi slabučký duchársky film, kde nuda a nezáživnosť sa predbehujú, kto skôr uspí diváka. U španielov som zvyknutý na celkom iný druh ducharčin, toto ako keby oni ani nenatočili. Niekto si asi myslí, že keď príbeh postaví na tom, že rodinka sa presťahuje do domu z temnou minulosťou a ešte majú za sebou nejakú tragédiu, tak, že hned bude z toho trhák. Ale tak to vo filme nefunguje, to viem aj ja. Zaujala kamera, naozaj bolo to solídne natočene i tie čiernobiele snímky. Čo nezaujalo, bola hlavná ženská postava, tá sa sem nehodila. Žiadne napätie, atmosféra ani aspoň zaujímavý príbeh, pre mna strata času. ()

lennyd

Mladí manželé se nastěhují do nového domu, aby mohli začít nový život a zapomenout na tragédii, která je potkala. V domě se ale před mnoha lety stalo něco hrozného, něco, co nemůže ani po letech najít klidu ... Tramtadadá, opuštěný strašidelný dům po stopadesátéprvní, a opět ze Španělska. Je mi jasné, že Španělé mají na hororové filmu takřka monopol, hlavně na ty říznuté náboženskými fanatiky, ale tentokrát to dle mého byl krok vedle. Po většinu času jsem zíval nudou, i když duchařské filmy mám jinak rád, ale zde bylo na můj vkus až příliš náboženského zaměření a navíc ani to odhalení není to pravé. Tak třeba zas příště.. Adiós amigos.. ()

bourec

Už je těch duchařskejch španělskejch filmů nějak moc.Ještě pár kousků podobnýho ražení,a budou na tom španěláci stejně jako japonci se svejma hororama,a všichni se budeme jenom smát.Ten film má určitě svoje kvality,musim říct,že mi chvílema i mrazilo,ale jinak dost stejnej příběh.Dám 60%,ale příště.....! ()

tremors

Další průměrná duchařina, kterých vznikají v poslední době mraky. V rámci Španělské tvorby celkem slabý, v rámci celého světa průměr. Film se rozjíždí poměrně pomalu a po třetině filmu jsem byl rozhodnut udělit filmu jenom 2 hvězdičky. Ale v dalším dění mě film přesvědčil, že není moudrý soudit po půl hodince. Když se objevili duchové, zapojila se církev a tajné záznamy, začal mě film zajímat mnohem víc. A konečná pasáž patřila k nadprůměru. Takže suma sumárum 3 hvězdy. ()

klima777

Španělský horor. Do morku kostí španělský. Většina herců připomíná oživlá dřeva, což je ovšem kompenzováno krásnou mizanscénou. Takřka všudypřítomný je motiv vyrovnávání se s vlastní minulostí (NO-DO skutečně existovalo). No a pak tu máme duchy... Ten film by vlastně neměl držet pohromadě. Jenomže drží a funguje. Sice neuchvátí, ale zaujme (atmosféra je velmi, velmi nepříjemná, přesto však podmanivá). 2,5* ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku na Kanárských ostrovech. (Terva)