Říká se, že když se v domě stane něco strašlivého, něco ďábelského, duše obětí v něm zůstávají. Nejsou schopny odejít a snaží se proniknout k živým, aby tak dosáhly spravedlnosti za hrůzy, které musely vytrpět... Francesca a Pedro jsou novopečení rodiče, kteří doufají, že dítě pomůže zlepšit jejich napjatý vztah. Francescu ale stále tíží tragédie z minulosti a těžce doléhá na její křehký duševní stav. Dvojice hledá klid a mír a odstěhuje se proto do odlehlého venkovského domu, od nějž si slibuje samotu a pokoj. Vybrali si ale špatně...velmi špatně. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"No-Do" piče to teda bola nuda. Horko ťažko som to zvládol dopozerať až do konca. Španieli vedia natočiť veľmi kvalitné horrorové filmy, ale v tomto prípade im to moc nevyšlo. Príbeh o mladej rodinke, čo sa v rámci upevnenia svojho naštrbeného vzťahu presťahuje do starého strašidelného domu ma vôbec nezaujal, ničím neprekvapil a ani trocha nevydesil. Navyše mi hrozne vadila šeredná predstaviteľka hlavnej ženskej postavy. Mizerná herečka s odpornou bradavicou rovno na hube. Silne podpriemerný duchársky horror. ** ()

bourec

Už je těch duchařskejch španělskejch filmů nějak moc.Ještě pár kousků podobnýho ražení,a budou na tom španěláci stejně jako japonci se svejma hororama,a všichni se budeme jenom smát.Ten film má určitě svoje kvality,musim říct,že mi chvílema i mrazilo,ale jinak dost stejnej příběh.Dám 60%,ale příště.....! ()

tremors

Další průměrná duchařina, kterých vznikají v poslední době mraky. V rámci Španělské tvorby celkem slabý, v rámci celého světa průměr. Film se rozjíždí poměrně pomalu a po třetině filmu jsem byl rozhodnut udělit filmu jenom 2 hvězdičky. Ale v dalším dění mě film přesvědčil, že není moudrý soudit po půl hodince. Když se objevili duchové, zapojila se církev a tajné záznamy, začal mě film zajímat mnohem víc. A konečná pasáž patřila k nadprůměru. Takže suma sumárum 3 hvězdy. ()

gumli

Príbeh o žene Francisce,ktorá trpí depresiami.Je pediatrička a manžela má tiež doktora Pedra.A ešte 4-mesačné bábätko.Ich priateľka psychiatrička im poradí,aby sa presťahovali niekde inde.Prenájmu si dom,ktorý patrí cirkví.Ale potom sa to ešte zhorší.Začne sa jej zjavovať jej 10 rokov mŕtva dcéra,má vidiny.V dome bol niekedy sirotinec.Je tam zlovestné podkrovie,počuje hlasy.Do toho všetkého je ešte zapojená cirkev.Nakoniec odhalia aj s jedným kňazom šokujúce tajomstvo,čo sa vlastne odohralo v tomto dome v roku 1947.Všetko nakoniec dobré skončí,okrem kňaza.Z toho sa stane ich záchranca,ale zahynie.Celkom dobrá,priemerná ducharina. ()

Astaroth12

Veľmi slabučký duchársky film, kde nuda a nezáživnosť sa predbehujú, kto skôr uspí diváka. U španielov som zvyknutý na celkom iný druh ducharčin, toto ako keby oni ani nenatočili. Niekto si asi myslí, že keď príbeh postaví na tom, že rodinka sa presťahuje do domu z temnou minulosťou a ešte majú za sebou nejakú tragédiu, tak, že hned bude z toho trhák. Ale tak to vo filme nefunguje, to viem aj ja. Zaujala kamera, naozaj bolo to solídne natočene i tie čiernobiele snímky. Čo nezaujalo, bola hlavná ženská postava, tá sa sem nehodila. Žiadne napätie, atmosféra ani aspoň zaujímavý príbeh, pre mna strata času. ()

• Natáčení probíhalo ve Španělsku na Kanárských ostrovech. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno