Na velikosti záleží

• Izrael Sippur Gadol (více)

Láska, smích a sumo. Proč se otravovat s hubnutím, když se můžete dát na zápasení? Poznání, k němuž dojde čtveřice kamarádů, otevírá množství komediálních situací, ale upozorňuje i na společenský tlak vyvíjený na lidi s nadváhou. Snímek bere sumo jako prostředek uznání i revolty v hubeností posedlé společnosti a sport jako takový ukazuje coby cestu k vyrovnání se s osobními problémy. Pomůže sumo hrdinům ke zlepšení jejich společenské situace a nastolí v jejich rozháraných životech klid? Každá z postav si nese svá tajemství i osobnostní specifika, díky nimž film budí zájem, smích i napětí. Tvůrci dokážou zužitkovat každou nahrávku na vtip a diváky baví pády ze židlí, komickými kontrapunkty i slovními výměnami. Přestože se nebojí žertovat ani o otázkách smrti a za protagonisty si volí hrdiny s nadváhou, nikdy své téma nezneužívají pro pošklebování. A navzdory pochopení pro situaci hrdinů je nevykreslují ani s falešným soucitem. (MFF Karlovy Vary)

mildaaa

Příjemná komedie o tlusťoších. Nechybí láska, city a takový ty kecy. Ve vedlejší roli se několikrát objeví i škoda felicia. Jak ovšem dopadl sex dvou tlouštíků na zadním sedadle tohoto automobilového skvostu neprozradím..... ()

thanks

Film Na velikosti záleží Vás zaručeně dostane. Vzpoura izraelských a nešťastných tlouštíků vyvrcholí v momentě, kdy se rozhodnou začít se sumo. Pod vedením zdatného učitele sumo ze sebe vydají to nejlepší a zvítězí sami nad sebou i nad tloušťkou. U téhle komedie se nebudete ani na chvilku nudit...:-) ()

boombang

Příjemmá izraelská oddychovka s (mimo jiné) škodovkou a japonským Morganem Freemanem, při jejímž sledování mne přešla chuť k jídlu. ()

elgreco

Dalo by se říct: Parta špekounů se vyflákne na diety a začne trénovat sumo. Zaděláno na „řachandu“? Kdepak. Hrdinové jsou poněkud zoufalí (ne trapní!) tlustí lidé, nikoli parta legračních špekounů a komediálnost spočívá "v úhlu" pohledu na jejich vlastně dost smutné osudy. Děj je předvídatelný (nikoli tupě šablonovitý) a to je jen dobře. Vše směřuje bez naschválností, kam má a jak má. Herci jsou (jako celý film) příjemně civilní a vše dobře dopadne. Pokud je venku nevlídně, nálada nevalná a život nejde, jak by mohl, je to přesně ta kombinace, kdy tenhle film zafunguje nejlíp. Já jej viděl právě za těchto podmínek a dávám vděčné čtyři hvězdičky – s poznámkou: vážím 70 kilo. ()

filip333

Takový super film a já seděl v kině sám, nikde ani živáčka. Opravdu kvalitně natočený a odvyprávěný film. Vzpoura většinovou společností utlačovaných, nebo spíše až šikanovaných pučmelounů, u které jsem se nenudil ani chvilku. Herci byli skvělí, především hlavní představitel. Na scénky - pohovor s dietoložkou, kdy jí kazil statistiku a "malé auto" jen tak nezapomenu. 70% ()

Vanshua

Těžko ocenit, že si film vybral originální aktéry, o kterých se moc filmů netočí (nebo jsem spíše žádný neviděl), když je z hlediska vyprávění tak konvenční a předvídatelný. ()

kolly13

Po dlouhé době příjemný, vtipný, lidský film. Příběh, herci, dějová linie, vše ok. I ten infantilní turnaj zapadá a zvláštnímu konceptu neuhýbá. Nemám daleko k pěti hvězdám. ()

PTuranyi

Odporúčam. Ak sa chcete (nie len) zabaviť a vidieť päť 150 kilových chlapov - vlastne jedna bola žena - vo Felícii. ()

RoyBatty444

Ako sa vyrovnať s nadváhou staňte sa zápasníkom v sume. Toto je hlavné posolstvo filmu samozrejme okrem tých ostatných ako sú obligátne partnerské, rodinné a priateľské vzťahy. Film viacmenej uvoľnenou formou prezentuje problémy, ktoré si vyrábame v závislosti na nadváhe. ()

Moco

Hudba Leona Katzava snímku dodává hravou a čerstvou atmosféru. Na hercích je vidět, že si opravdu museli projít tvrdým tréninkem a něco pro svojí roli vytrpět a obětovat. Nevšední humor i nápad pomohli příběhu balancujícímu na hranici trpkosti a humoru, přemostit předsudky i atmosféru společenské diskriminace a sebe odsuzování. Pokud se s něčím trápíte je dosti pravděpodobné, že vás Erez Tadmor a Sharon Maymon svým zpracováním potěší a přikouzlí vám zpět ztracený úsměv. Díky nadhledu a duchovním prvkům japonské tradice získal film něco navíc, aby se stal skutečně povedenou filmovou lahůdkou. ()

pučmeloun

Hezky natočený film o tom, jak lze z nevýhody udělat přednost. Vyvážená porce dobré hudby, svižnosti, humoru i kulturních odlišností. Zvlášť našince potěší škoda felicie ve vedlejší roli :-) ()

creTin

Lidský příběh tlusťochů získavajících vlastní seběvědomí suverénně zabíjí klišovitá romantická idylka. Spoustu situací je roztomilých a na věc se dívá uctivě a s nadhledem, viz soulož v autě, maminčiny trenky, ... ale všechno zajímavé odsouvá dozadu nijaký románek. ()

Swamiji

Trošku předvídatelný, avšak roztomilý, téměř rodinný film. Můžete se na to podívat třeba s babičkou, ale těsně před tím, než se na plátně objeví gay bear na motorce, ji raději pošlete pro další popcorn. ()