poster

Na velikosti záleží

 • Izrael

  Sippur Gadol

 • Francie

  Sumô

 • Slovensko

  Na veľkosti záleží

 • Velká Británie

  A Matter of Size

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • elgreco
  ****

  Dalo by se říct: Parta špekounů se vyflákne na diety a začne trénovat sumo. Zaděláno na „řachandu“? Kdepak. Hrdinové jsou poněkud zoufalí (ne trapní!) tlustí lidé, nikoli parta legračních špekounů a komediálnost spočívá "v úhlu" pohledu na jejich vlastně dost smutné osudy. Děj je předvídatelný (nikoli tupě šablonovitý) a to je jen dobře. Vše směřuje bez naschválností, kam má a jak má. Herci jsou (jako celý film) příjemně civilní a vše dobře dopadne. Pokud je venku nevlídně, nálada nevalná a život nejde, jak by mohl, je to přesně ta kombinace, kdy tenhle film zafunguje nejlíp. Já jej viděl právě za těchto podmínek a dávám vděčné čtyři hvězdičky – s poznámkou: vážím 70 kilo.(22.1.2010)

 • Jhershaw
  ***

  Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

 • alchac
  ****

  Příjemná lehce romantická komedie o partě XXXL kamarádů, kteří se rozhodnou se svými problémy s nadváhou, zejména ale s psychickými komplexy z nadváhy pramenícími, zatočit po svém. Film určitě není žádný úžasný filmový klenot, ale rozhodně jsem se u jeho sledování dobře bavil a ani chvilku se nenudil. Za velké plus považuji to, že se tvůrcům podařilo vyhnout téměř všem filmovým klišé, které jsou v tomto druhu filmu tak často k vidění (z představy, že by se stejného námětu chytil Hollywood mi vstávají hrůzou i chlupy na zadku). Za normálních okolností bych se asi přiklonil spíše k hodnocení za 3*, ale jako dlouhodobý velký fanoušek sumo musím ještě jednu přihodit - byl jsem příjemně překvapen tím, že si autoři nepletli termíny a sumo v podání izraelských tlouštíků skutečně jako sumo vypadá :)(27.1.2010)

 • laik_60
  ****

  ako dobre sa hrá hercom, keď hrajú sami seba. Ak dobre je v živote keď sa človek dokáže smiať sam na sebe . Priznávam nevidel som veľa izraelských filmov, tobôž komédií, tento ma milo prekvapil a pobavil. Nenáročne a predsa pozerateľné a zábavné. Pre zaujímavosť by som chcel vedieť koľko vážil scenárista tohto milého filmu. Musím sa popozerať po sionistickom svete či existujú nejakí japonskí sionisti a či im naozaj tak dobre ide hebrejčina ako co sa predviedlo vo filme. Kto si chce užiť pohody a pousmievať sa nech si film pozrie.(25.3.2014)

 • Malarkey
  ***

  Jedná se o solidní komedii, u které se nebudete řezat smíchem. Dokonce ani na sobě nedáte znát, že se bavíte. Vaše duše se ale bude bavit a i když nevydáte ani hlásku, budete si poměrně obstojně mlaskat tím, jak zábavný tento film je. Horší už to je s hebrejštinou, která mě ve vypjatých momentech svým akcentem hrozně ruší...:-) Jinak ale solidní komedie. Klasický příběh natočený příjemnou formou, který neurazí.(31.3.2017)

 • - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)