Na velikosti záleží

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Oda Schaefer

ako dobre sa hrá hercom, keď hrajú sami seba. Ak dobre je v živote keď sa človek dokáže smiať sam na sebe . Priznávam nevidel som veľa izraelských filmov, tobôž komédií, tento ma milo prekvapil a pobavil. Nenáročne a predsa pozerateľné a zábavné. Pre zaujímavosť by som chcel vedieť koľko vážil scenárista tohto milého filmu. Musím sa popozerať po sionistickom svete či existujú nejakí japonskí sionisti a či im naozaj tak dobre ide hebrejčina ako co sa predviedlo vo filme. Kto si chce užiť pohody a pousmievať sa nech si film pozrie.(25.3.2014)

Celkom sranda, nic moc hlbave, clovek sa zasmeje - tucniaci robia sumo :-). Ale ze aj sem museli vocpat jedneho buzika a jeho uchylacke internet radovanky, no skoda, co to s tym akoze malo docinenia? A preco akoze Japonec, sumo-majster, dofrci do Izreaela, lebo sa citi ako Zid - no nechapem asi celkom tym umeleckym zamerom. A par detailov: pri treningoch majster by pocital skor na 4 "jon" a nie "schi", lebo to druhe znamena aj smrt. Kto trenoval, tak vie, aj ked je biely, toboc japonsky majster. A ozajstrni sumak nikdy necvici s nesumakom, pokial viem. Na ale na 3* to tak-tak stacilo.(13.1.2014)

Dalo by se říct: Parta špekounů se vyflákne na diety a začne trénovat sumo. Zaděláno na „řachandu“? Kdepak. Hrdinové jsou poněkud zoufalí (ne trapní!) tlustí lidé, nikoli parta legračních špekounů a komediálnost spočívá "v úhlu" pohledu na jejich vlastně dost smutné osudy. Děj je předvídatelný (nikoli tupě šablonovitý) a to je jen dobře. Vše směřuje bez naschválností, kam má a jak má. Herci jsou (jako celý film) příjemně civilní a vše dobře dopadne. Pokud je venku nevlídně, nálada nevalná a život nejde, jak by mohl, je to přesně ta kombinace, kdy tenhle film zafunguje nejlíp. Já jej viděl právě za těchto podmínek a dávám vděčné čtyři hvězdičky – s poznámkou: vážím 70 kilo.(22.1.2010)

Film Na velikosti záleží Vás zaručeně dostane. Vzpoura izraelských a nešťastných tlouštíků vyvrcholí v momentě, kdy se rozhodnou začít se sumo. Pod vedením zdatného učitele sumo ze sebe vydají to nejlepší a zvítězí sami nad sebou i nad tloušťkou. U téhle komedie se nebudete ani na chvilku nudit...:-)(6.7.2009)

To je asi moje izraelská premiéra. Vždy jsem zastával filosofii, že tloušťka není problém, pokud z ní problém neděláte a problém v ní nevidíte. Hlavní čtveřice (nebo alespoň hrdina snímku) na to pohlíží úplně stejně a snad i někoho přesvědčí, zvlášť s otravnou dietoložkou za zády. Nebyla to čistokrevná komedie, skoro bych jí dokázal označit jako klasickou romantickou komedii, protože má dva její důležité neduhy: hluchá místa a otřepanou romantickou zápletku. Na druhou stranu se tam vyskytují momenty překvapující, velice vtipné, gay-friendly a hlavně se to celé nese v takovém srdci milém duchu. Že protagonisté jezdí škodovkou potěšilo, zvláště, když se pak jeden z nich nehezky vyjádří o autech japonských. Až ztloustnu nad metrák, tak se s hubnutím stresovat nebudu a radši se dám na sumo.(6.5.2012)

• - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)