Na velikosti záleží

Na veľkosti záleží

A Matter of Size

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

Jedná se o solidní komedii, u které se nebudete řezat smíchem. Dokonce ani na sobě nedáte znát, že se bavíte. Vaše duše se ale bude bavit a i když nevydáte ani hlásku, budete si poměrně obstojně mlaskat tím, jak zábavný tento film je. Horší už to je s hebrejštinou, která mě ve vypjatých momentech svým akcentem hrozně ruší...:-) Jinak ale solidní komedie. Klasický příběh natočený příjemnou formou, který neurazí.(31.3.2017)

To je asi moje izraelská premiéra. Vždy jsem zastával filosofii, že tloušťka není problém, pokud z ní problém neděláte a problém v ní nevidíte. Hlavní čtveřice (nebo alespoň hrdina snímku) na to pohlíží úplně stejně a snad i někoho přesvědčí, zvlášť s otravnou dietoložkou za zády. Nebyla to čistokrevná komedie, skoro bych jí dokázal označit jako klasickou romantickou komedii, protože má dva její důležité neduhy: hluchá místa a otřepanou romantickou zápletku. Na druhou stranu se tam vyskytují momenty překvapující, velice vtipné, gay-friendly a hlavně se to celé nese v takovém srdci milém duchu. Že protagonisté jezdí škodovkou potěšilo, zvláště, když se pak jeden z nich nehezky vyjádří o autech japonských. Až ztloustnu nad metrák, tak se s hubnutím stresovat nebudu a radši se dám na sumo.(6.5.2012)

Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

Skvěle jsem se u tohoto filmečku bavila. Vřele doporučuju jako dobrou oddechovku, v níž je i trochu té životní moudrosti a černě absurdního humoru, jako např. tragická smrt otce hlavního hrdiny, kdy nevíte, zdali se smát či neukápnout slzu... Kdysi jsem viděla japonský film Sumo nesumo, kde se tento sport bral též s humorem... Ovšem sumo v izraelském hávu, je jako pikantní sýr s dobrým japonským sportovním základem ozvláštněný izraelským espritem :-)(27.1.2013)

Veľmi milý malý film, ktorý sa zaoberá postavením outsiderov v spoločnosti a ich citovými problémami. Považujem za plus, že sa vyhýba lacnému vyjadrovaniu sa k politickej situácii, čo by tu pôsobilo dosť otravne. Bohužiaľ tu chýba dramatický oblúk, rozkmotrenie sa s priateľkou a ich záverečné zblíženie je predsa len ohrané klišé. Potešilo ma niekoľko kúzelných scén, napríklad na prechode ako Beatles:))(22.5.2012)

• - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)