Na velikosti záleží

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Oda Schaefer

Dalo by se říct: Parta špekounů se vyflákne na diety a začne trénovat sumo. Zaděláno na „řachandu“? Kdepak. Hrdinové jsou poněkud zoufalí (ne trapní!) tlustí lidé, nikoli parta legračních špekounů a komediálnost spočívá "v úhlu" pohledu na jejich vlastně dost smutné osudy. Děj je předvídatelný (nikoli tupě šablonovitý) a to je jen dobře. Vše směřuje bez naschválností, kam má a jak má. Herci jsou (jako celý film) příjemně civilní a vše dobře dopadne. Pokud je venku nevlídně, nálada nevalná a život nejde, jak by mohl, je to přesně ta kombinace, kdy tenhle film zafunguje nejlíp. Já jej viděl právě za těchto podmínek a dávám vděčné čtyři hvězdičky – s poznámkou: vážím 70 kilo.(22.1.2010)

Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

Bylo hezké sledovat, jak se ti čtyři pánové a jedna dáma, krásně vměstnali do Škody felicia combi s celkovou tonáží "živé váhy" cca 700 kg. a pak že naše auta nic nevydrží :o) Taky hláška dietoložky "Nic jste nezhubli, můžete se odkutálet" byla fakt kouzelná. Příběh úžasný v tom, že i přes společenské vyřazení, dokázala ústřední čtveřice vymyslet plán, díky kterému, je okolí začlo opět uznávat i když ty počátky měli fakt krušné. Nakonec bylo všem jedno, že nevypadají, jak řekl Herzlův první šéf, dostatečně reprezentativně. Pohodové a zábavné dílko. Viděno jako 25 film v pořadí v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(6.4.2015)

Jedná se o solidní komedii, u které se nebudete řezat smíchem. Dokonce ani na sobě nedáte znát, že se bavíte. Vaše duše se ale bude bavit a i když nevydáte ani hlásku, budete si poměrně obstojně mlaskat tím, jak zábavný tento film je. Horší už to je s hebrejštinou, která mě ve vypjatých momentech svým akcentem hrozně ruší...:-) Jinak ale solidní komedie. Klasický příběh natočený příjemnou formou, který neurazí.(31.3.2017)

Typická komedie o outsiderovi který najde jednu, pokud možná co nejbizarnější, disciplínu v níž vyniká. A jak už to bývá i s romantickou linií. Trochu moc přesycenou na můj vkus. Děj jede podle klasického schématu, a jediné čím zaujme je humor, ponejprv téměř neviditelný, posléze lehce nakažlivý. A úplně odlišný od Woodyho Allena, nebo profláknutých anekdot postavených na stereotypech. I když i na ty dojde.(12.7.2013)

• - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)