Na velikosti záleží

Na veľkosti záleží

A Matter of Size

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

Typická komedie o outsiderovi který najde jednu, pokud možná co nejbizarnější, disciplínu v níž vyniká. A jak už to bývá i s romantickou linií. Trochu moc přesycenou na můj vkus. Děj jede podle klasického schématu, a jediné čím zaujme je humor, ponejprv téměř neviditelný, posléze lehce nakažlivý. A úplně odlišný od Woodyho Allena, nebo profláknutých anekdot postavených na stereotypech. I když i na ty dojde.(12.7.2013)

To je asi moje izraelská premiéra. Vždy jsem zastával filosofii, že tloušťka není problém, pokud z ní problém neděláte a problém v ní nevidíte. Hlavní čtveřice (nebo alespoň hrdina snímku) na to pohlíží úplně stejně a snad i někoho přesvědčí, zvlášť s otravnou dietoložkou za zády. Nebyla to čistokrevná komedie, skoro bych jí dokázal označit jako klasickou romantickou komedii, protože má dva její důležité neduhy: hluchá místa a otřepanou romantickou zápletku. Na druhou stranu se tam vyskytují momenty překvapující, velice vtipné, gay-friendly a hlavně se to celé nese v takovém srdci milém duchu. Že protagonisté jezdí škodovkou potěšilo, zvláště, když se pak jeden z nich nehezky vyjádří o autech japonských. Až ztloustnu nad metrák, tak se s hubnutím stresovat nebudu a radši se dám na sumo.(6.5.2012)

Příjemná lehce romantická komedie o partě XXXL kamarádů, kteří se rozhodnou se svými problémy s nadváhou, zejména ale s psychickými komplexy z nadváhy pramenícími, zatočit po svém. Film určitě není žádný úžasný filmový klenot, ale rozhodně jsem se u jeho sledování dobře bavil a ani chvilku se nenudil. Za velké plus považuji to, že se tvůrcům podařilo vyhnout téměř všem filmovým klišé, které jsou v tomto druhu filmu tak často k vidění (z představy, že by se stejného námětu chytil Hollywood mi vstávají hrůzou i chlupy na zadku). Za normálních okolností bych se asi přiklonil spíše k hodnocení za 3*, ale jako dlouhodobý velký fanoušek sumo musím ještě jednu přihodit - byl jsem příjemně překvapen tím, že si autoři nepletli termíny a sumo v podání izraelských tlouštíků skutečně jako sumo vypadá :)(27.1.2010)

Veľmi milý malý film, ktorý sa zaoberá postavením outsiderov v spoločnosti a ich citovými problémami. Považujem za plus, že sa vyhýba lacnému vyjadrovaniu sa k politickej situácii, čo by tu pôsobilo dosť otravne. Bohužiaľ tu chýba dramatický oblúk, rozkmotrenie sa s priateľkou a ich záverečné zblíženie je predsa len ohrané klišé. Potešilo ma niekoľko kúzelných scén, napríklad na prechode ako Beatles:))(22.5.2012)

Takový super film a já seděl v kině sám, nikde ani živáčka. Opravdu kvalitně natočený a odvyprávěný film. Vzpoura většinovou společností utlačovaných, nebo spíše až šikanovaných pučmelounů, u které jsem se nenudil ani chvilku. Herci byli skvělí, především hlavní představitel. Na scénky - pohovor s dietoložkou, kdy jí kazil statistiku a "malé auto" jen tak nezapomenu. 70%(20.1.2010)

• - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)